Pod Plejádami na Ťan-šan - crowfunding kampaň

Pod Plejádami na Ťan-šan

Buďte s námi na naší cestě skrz Kazachstán a Kyrgyzstán a podpořte vydáni foto slovo publikace z cesty.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Je nám ctí Vás přivítat a pozvat do našeho cestoprojektu. Už 9.9.2016 vyrážíme pod Plejádami (v Subaru) na 3 měsíční cestu do pohoří Ťan-šan v Kyrgyzstánu! Jsme dva a jedno auto.

 

tansanmodrymaly.jpg

 

Ano, je to již blízko. Naše cesta, která bude dlouhá zhruba 20 tisíc km (více či méně, dle možných úskalí a okolností). Cesta, na kterou jsme si vyčlenili 3 měsíce života. A Vy se jí můžete zúčastnit s námi! Takže nachystejte uzenáče, na Vánoce jsme snad zpátky. Aby náhodou nebyla expedice příliš malou výzvou, dorazíme do Kazachstánu a Kyrgyzstánu na přelomu místního podzimu a zimy, takže nás čeká zajisté krásně barevný a později mrazivý zážitek. Pevně doufáme, že nás nezastihne místní zimní vítr zvaný buran, který by nám mohl cestu nepříjemně zkomplikovat, potažmo i ukončit.

mapa1.jpg

Přípravy jsou již v plném proudu, dáváme do pucu půjčený vůz - Subaru Forester, rok narození 2009 („Naše plejády”, překlad názvu Subaru), který nás bude po celou cestu chránit a hlavně posouvat po mapě. Dáváme dohromady kapitál, zásoby, dokumenty, papíry, zařizujeme očkování, víza, plné moci, sponzory, atd. atd…

 

tansanmodrymaly.jpg

 

 Co se týče zkušeností, popravdě je to naše první takto dlouhá trasa. Ačkoli něco již za sebou máme v podobě kratších poznávacích roadtripů: Slovensko+Maďarsko 2009, Francie 2010, Itálie a Slovinsko 2011, Rumunsko 2013, Černá hora 2014, Bulharsko 2015, Lotyšsko+Litva+Estonsko 2016. Avšak dálková cesta těchto rozměrů bude naše premiéra.

 

cesta52.jpg

 

 V autě strávíme spoustu času, asi víc než kdekoli jinde, máme z toho značný respekt, ale zároveň se těšíme. Je to pro nás velká výzva, naší odměnou však bude možnost poznat kazašskou a kyrgyzskou kulturu, místní lidi a úžasnou přírodní scenérii. Od překročení hranic Kazachstánu začíná náš vysněný výlet, kdy se budeme snažit co možná nejvíc eliminovat čas strávený v autě. Víme, že díky rozlehlosti destinací to nebude nic snadného, ale ve vybraných zajímavých destinacích máme v plánu strávit vždy několik dní, získat podklady pro naši plánovanou foto-slovo publikaci, načerpat atmosféru a posbírat místní příběhy. Po příjezdu do Kyrgyzstánu zmizí problém s dlouhými vzdálenostmi, ale na druhou stranu nás čeká boj s rostoucí nadmořskou výškou, tím pádem zimou a zhoršenou dopravní přístupností. A právě ve chvíli, kdy nás cesta zavede o trochu dál a už budeme moci na skaliska nahlížet z nadhledu a překročíme sněžnou čáru, budeme moci splnit náš nejbláznivější cíl. Tím je založit symbolický český ledovec! Máme v plánu vystoupat nad hranici snežné čáry, přinést v nádobách vodu, kterou povezeme s sebou ze tří našich českých řek, které spadají pod různá úmoří, jako symbol skutečnosti, že naše republika je hlavním evropským rozvodím. Rádi bychom vodu nechali zmrznout ve formě tvaru české vlajky, kdy v každém klínu bude voda z jedné řeky.

 

tansanmodrymaly.jpg

 

Ačkoli jsme nějaké peníze dali dohromady, pomoc bychom potřebovali. Finance vybrané na tento projekt chceme využít pro realizaci expedice (palivo, vízum, očkováni a technická příprava auta), pro zpracování a vytištění foto a slovo-publikace a také na vyprodukování videofilmu ze shromážděných materiálů. Rádi bychom vám také zprostředkovali atmosféru cesty i samotných zemí. Nemusí být úplně pokaždé sluníčková, ale bude opravdová.


Budeme Vám velice, ale opravdu velice vděční za Vaši pomoc naši vizi zrealizovat, vyprodukovat výtisk z cest, zasadit český ledovec, přežít Kazašskou zimu, kumys (tamní nápoj z kvašeného kobylího mléka) a další události, které nás bezesporu potkají. Máme v plánu být ve spojení kdykoliv to bude možné, abychom vás mohli zásobovat našimi zážitky, novinkami a fotkami na naší facebookové stránce (pokud nám wifi na cestě bude nakloněna).

 

sponzori na startovac2.jpg

Takto hvězdně bude vypadat expediční tričko. 

trika.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?