Po nitkách do minulosti | crowdfunding kampaň

Startéři - Po nitkách do minulosti

Vizuální kniha, která vás provede tajemstvím dávného řemesla - tkaním stuh na destičkách. Vydejte se s námi do pravěku a naučte se tkát jako profíci!

Knihy

  • Splněno 184 250 Kč (118 %)
  • 118 %
  • 155 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 169 Startérů

Autor projektu

Kristýna Urbanová a Jan Půlpán - obrázek
  • projekt od Kristýna Urbanová a Jan Půlpán
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

150 Kč

Tapeta na plochu

Krásné, poetické výjevy z pravěkého života mohou být Vaše! Přetvořené do velikosti tapety se budou krásně vyjímat na pozadí Vašeho počítače, notebooku, nebo tabletu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
250 Kč

Vřetánko

Knihu nechcete a přesto byste nás rádi podpořili? Pořiďte si pravěké vřetánko (přeslen navlečený na profilovaném dříku). S tímto předmětem měli v zemědělském pravěku blízký vztak úplně všichni lidé, hráli si s ním jako děti a často ho drželi v ruce, když pobývali s přáteli nebo s rodinou. Chcete mít společnou zkušenost s generacemi předků?

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
350 Kč

Vřetánko a trocha načesané vlny z našich oveček

Vřetánko je pěkná věc, ale co s ním? Trénovat předení můžete na chomáči vlny, kterou vám vlastnoručně ostříháme z berana, který už nám sežral polovinu zahrady. To je vzácná vlna ;o)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
500 Kč

Kniha + poštovné do ČR

Kniha podepsaná autorkou, poštovné a balné.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
600 Kč

Kniha + poštovné do SR případně jinam do zahraničí

Kniha podepsaná autorkou, poštovné a balné do zahraničí. Knihy zašleme poštou na adresu nebo do zemí kam je to možné službou Zásilkovna, na nejbližší pobočku, kde si ji sami vyzvednete. Vhodnou pobočku s vámi zkonzultujeme.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
750 Kč

Kniha a vřetánko

K podepsané knize dostanete i jemné pravěké vřetánko (závažíčko - přeslen navlečený na profilovaném dříku). S tímto předmětem měli v zemědělském pravěku blízký vztah úplně všichni lidé. Hráli si s ním už jako děti a často ho drželi v ruce, když pobývali s přáteli, nebo s rodinou. Chcete mít společnou zkušenost s generacemi předků?

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 000 Kč

Kniha se záložkou tkanou na destičkách

K podepsané knize dostanete ručně tkanou stuhu jako záložku. V knize se pak pravěkou techniku, kterou byla vytvořena, můžete sami naučit.

Počet dostupných odměn: 3/10

Nelze podpořit
1 000 Kč

2 Knihy: Oblékání pravěku + Po nitkách

Ke knize získáte druhou a uvidíte, jak se obě krásně doplňují...Naše prvotina "Oblékání pravěku" Vás provede světem módy našich předků. Druhá kniha "Po nitkách do minulosti" Vám pro změnu přiblíží jejich každodenní starosti s výrobou ošacení.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 200 Kč

Vřetánko, přeslice, kniha

Každá dáma dobře ví, že nejlépe se ke čtení hodí mimoděk spřádat vlnu z krásně tvarované ruční přeslice s novým vřetánkem. Neváhejte, ke knize s podpisem obdržíte obé!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 500 Kč

Sada tkacích destiček - začínáme

K podepsané knize získáte sadu 12-ti dřevěných karetek (tkacích destiček), vhodných pro začátečníky, k tomu dřevěný mečík a člunek. Pak už jen nalistujete návod a můžete začít s tkaním.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
2 200 Kč

Vřetánko, přeslice, kniha - luxusní provedení

Pokud by Vám snad nestačilo obyčejné vřetánko hliněno-dřevěné není problém sáhnout po materiálu jako je kámen, sklo a kost. To stejné platí i o přeslici.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
3 000 Kč

Sada tkacích destiček - dotek luxusu

K podepsané knize získáte i výbavu pro tkaní na destičkách v luxusním provedení. Do odměny se vejde člunek, mečík a 15 - 20 destiček z kosti nebo kvalitního dřeva pomalu rostoucích keřů, ty budou vyhotoveny podle konkrétního archeologického nálezu. Pokud máte vlastní představu, jak by měl set vypadat, vše domluvíme. Je možné přidat i další příslušenství.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
3 500 Kč

Plstěné loutky z animovaného filmu

Pobavilo Vás naše video? Líbily se Vám plstěné loutky? Mohou být Vaše! Přadlena, její dvě děti, kocour i kanec čekají pouze na jedno kliknutí...

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit
3 500 Kč

Velkoformátový tisk fotografie 60 x 90 dle výběru

Při tvorbě této knih vznikají krásné fotky plné atmosféry. Pokud už znáte naši práci víte, že další máme ve svém archivu z minulých projektů. Volbou této odměny získáte knihu a k tomu jednu fotografi, dle vlastního výběru tištěnou ve velkém formátu (60x90cm) na plátno nebo plastovou desku.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
6 000 Kč

Sada karetek s příslušenstvím - profesionál

Podepsaná kniha je samozřejmostí, ale mnohé pravěké vzory vyžadují použití velkého počtu karetek. S touto odměnou můžete aspirovat na mistrovstí pravěkých řemeslníků. Konkrétní obsah balíčku si dohodneme podle vašich požadavků. Pokud si budete přát obyčejné dřevěné destičky, můžete jich mít až 100, nebo vám jich bude stači méně a získáte tak výbavu hodnou kněžny. Kromě destiček si můžete přát i další nezbytnosti: vřetánko, přeslici, člunek, mečík, špulky, rozdělovač, ozdobné upínání k opaku a podobně.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit