argumentor_foto (1).jpg

Platforma Argumentor Ostatní

Pomozte nám věci měnit. Nadávat v hospodě už nestačí. Přispějte nám na natáčení lepších reportáží a další rozvoj.

Platforma Argumentor

Vybráno21 500 Kč(108 %)

108 %
20 000 Kčpožadováno
36startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

Pomozte nám věci měnit. Nadávat v hospodě nebo v diskuzích na internetu umí každý. Ale tam většinou nic nezmůžeme. Chcete být slyšet a ovlivňovat dění kolem sebe? Pomozte Argumentor posunout dál. 

V dubnu jsme spustili portál Argumentor.cz, který dává veřejnosti prostor vyjádřit svůj názor na témata, která ji zajímají. Lidé zde vkládají vlastní názory, vyjadřují souhlas nebo nesouhlas s názory ostatních a přidávají k nim svůj vlastní komentář. Cílem je pomoci vyniknout tématům a problémům, které občany ČR trápí, a to jak na celostátní, tak regionální úrovni. Žádnému tématu nedáváme přednost, o názorech a hlasování rozhoduje veřejnost. Názory a argumenty pouze usměrňujeme podle etického kodexu.

 

Aktuálně je Argumentor po testovací fázi, která ukázala, že je o takovou nezávislou platformu zájem. Svůj názor na krajská a celostátní témata už vyjádřily tisíce lidí. Na web lidé vložili 223 názorů, pod nimiž se objevilo téměř 8 tisíc argumentů. Argumentor má v tuto chvíli už 17 tisíc zaregistrovaných uživatelů. Vidíme, že to má smysl, baví nás to a máme z toho radost. Povedlo se nám Argumentor rozjet, vypořádat se s technickými nedostatky, ale pořád se chceme zlepšovat a vyvíjet. Proto jsme se rozhodli požádat vás o podporu.

 

Co se Argumentoru povedlo?

K těm nejúspěšnějším tématům, která jsme řešili, patří:

Velké kino ve Zlíně bylo městem uzavřeno z důvodu špatné statiky a začalo se mluvit o tom, že hrozí jeho zbourání. Téma otevřeli lidé právě na Argumentoru a ukázalo se, že ve Zlíně k němu občané nejsou vůbec lhostejní a nepřejí si, aby se největší kinosál v republice dočkal demolice. Natočili jsme reportáž s místními obyvateli, ale také politiky. A výsledek? Podle aktuálních informací se kino bourat nebude!



I díky našemu snažení bylo nakonec dosaženo kompromisního řešení v souvislosti s výstavbou ekocentra s rozhlednou v Trojském lese. Obyvatelé Prahy 8 se proti tomuto záměru vyslovili velmi hlasitě, využili k tomu i možnost našeho portálu a následně jsme také navázali spolupráci s iniciativou Proti plotu. Dílčím výsledkem byla červencová demonstrace, a také to, že se do věci vložilo vedení hlavního města a občany nechtěný záměr investora se podařilo zvrátit. Přesně kvůli takovým problémům, které trápí občany v jejich regionech, jsme platformu Argumentor založili.

Žhavým tématem bylo také zveřejnění fotografie zloděje kola na Facebooku, kterou tam umístil poškozený majitel obchodu s koly. Od Úřadu pro ochranu osobních údajů dostal pokutu. Už pět let se soudí. Jeden soud mu dal zapravdu, druhý rozhodl jinak. Majitel obchodu vyzval právě lidi na Argumentoru, zda se má sporu dále věnovat nebo celou věc uzavřít. Veřejnost ho podpořila a on se rozhodl podat stížnost k nejvyšší instanci – Ústavnímu soudu.

Pořádali jsme také seminář a webinářočkování dětí.

V létě 2016 jsme se ptali českých olympioniků a reprezentantů, jaký je jejich názor na uplatňování kolektivní viny v případe dopingu ruských sportovců


Témat je celá řada, už nyní krystalizují další.

 

Proč Argumentor podpořit?

Abychom mohli růst, točit další reportáže, vyrážet na místa, kde se něco děje, šířit informace mezi lidi, na to všechno potřebujeme finance. Dosavadní zájem nás přesvědčil, že má smysl se tématům věnovat, rozvíjet je a pomoci je řešit. Díky vám budeme moci investovat do kvalitnější přípravy, techniky, vývoje webových stránek. S vaší podporou můžeme řešit problémy ve vašem okolí, zpovídat odpovědné, politiky a další. Budeme moci být operativnější, nechceme dělat kompromisy.

Můžete si například pořídit triko ze speciální edice Argumentor nebo triko, které nosí naši reportéři při práci v terénu a další členové našeho týmu. Přispějete nám tak na další činnost, navíc budete šířit naši značku tím, že nás budete nosit na triku.  

Triko Argumentor: 

Limitovaná edice - triko redakce Argumentoru:

 

Chcete vědět víc?

Váš hlas má smysl! Vítáme nejen finanční podporu, ale také jakékoliv nápady a připomínky k našemu projektu. Vaše reakce jsou pro nás důležitou zpětnou vazbou. Nejlépe nás můžete kontaktovat na našem facebookovém profilu, nebo nám napsat e-mail na admin@argumentor.cz. A hlavně nás sledujte, argumentujte a vkládejte názory na ARGUMENTOR.cz. Díky!

Vybráno21 500 Kč(108 %)

108 %
20 000 Kčpožadováno
36startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuArgumentor

Odměny

100 KčArgumentor na placku

Pokud přispěješ touto částkou, pošleme Ti placku Argumentor a můžeš nás nosit všude s sebou. Přidáme Tě také mezi podporovatele naší činnosti na webu. Díky za podporu!

Očekávané doručení odměny: duben 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

300 KčNos nás na triku

Chceš být nepřehlédnutelný? Vyraz mezi kamarády v novém outfitu. Pošleme ti originální tričko Argumentor a přidáme Tě mezi podporovatele naší činnosti na webu. Díky za podporu.

Očekávané doručení odměny: duben 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

450 KčNos stejné triko jako redakce Argumentoru

Chceš mít stejné tričko jako tým Argumentoru? Pošleme ti triko z limitované edice a přidáme Tě mezi podporovatele naší činnosti na webu. Díky za podporu.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

900 KčKafe s Blankou

Chceš nás podpořit a zároveň vypít kávu ve výjimečné společnosti? Za tuto částku Tě zakladatelka Blanka Jedličková pozve na kávu. Dozvíš se o aktivitách Argumentoru, o její práci a třeba i knize Ženy na rozcestí, za kterou získala cenu Magnesia Litera za objev roku a kterou si odneseš i s věnováním. Přidáme Tě také mezi podporovatele naší činnosti na webu. Díky za podporu.

Očekávané doručení odměny: duben 2017

Počet dostupných odměn: 7/10

Odměna nedostupná

2 000 KčZažij Argumentor v akci

Chceš být u toho, když se točí reportáž? Chceš vidět, jak pracujeme? Zažij den s námi. Zkusíš si, jaké to je být redaktorem, kameramanem, střihačem, zkrátka Argumentorem. Přidáme Tě také mezi podporovatele naší činnosti na webu. Díky za podporu.

Očekávané doručení odměny: červen 2017

Počet dostupných odměn: 10/10

Odměna nedostupná