Planetární stezka údolím Vltavy - crowfunding kampaň

Novinky - Planetární stezka údolím Vltavy

Stavte s námi model naší sluneční soustavy v měřítku 1 : 1000 000 000 mezi Bohnickým údolím a Máslovicemi.

Technika
Ano museli jsme zlevnit. Slunce je totiž děsně veliké a tak jej teď nabízíme nikoli po osminách, ale po dvanáctinách. 82% Nabízíme levnější plazmové parcely na Slunci! Obrázek

Velikost Slunce nám pěkně zamotala hlavu. Víte, je určité lákavé být jeho výhradní sponzor, jenže je to také ukrutně drahé. Slunce je totiž základ. Představuje 99,8% hmotnosti naší sluneční soustavy a vešlo by se do něj asi 1 300 000 takových planet jako je naše Země.

Proto také jako jediný objekt na naší planetární stezce má být vyrobené z betonu. Bude ho představovat koule o průměru 1,39 metru. Jeho místo je nedaleko vyústění Bohnického údolí, poblíže staré dynamitky, psího útulku a přívozu.

Je to dobré místo, pokud chcete, aby vaše jméno bylo co nejvíce vidět.

 

Proč nebudou na stezce i nejbližší hvězdy? 51% Děkujeme všem, kdo dosud přispěli, vytrvejme! Obrázek

Protože by se nevešly na Zeměkouli. V našem měřítku 1:1000000000 (takový nano-vesmír) by výlet k nejbližším - Proximě a Alfě Centauri byl dlouhý skoro přesně 40000 km - tedy jako byste obešli celou Zemi jednou dokola a skončili zase na začátku Planetární stezky.

Nejbližsí okraj naší Galaxie by byl i v tom zmenšeném měřítku dál než Slunce a blízká galaxie v Andromedě ještě 160x dál. A hranice pozorovatelného vesmíru? I v našem nanoměřítku by byl dvakrát dál, než hvězda Vega.

I ta nejmenší pylová zrnka usazená na dvanáctimilimetrovém modelu Země by se v našem "miliardovém" měřítku hravě vyrovnala Himalájím.

A jak že jste v tomhle světě velcí vy? Jen zhruba 20 atomů na výšku - asi jako běžná molekula fosfolipidu, základního stavebního prvku buněčných stěn.

unnamed.png

Uložit

Na co se můžete těšit a co bude k vidění? Na jiných planetách se Slunce jeví jinak veliké než na Zemi. I toto můžete spatřit na vlastní oči na plánované Planetární stezce údolím Vltavy. Slunce z jiných planet Obrázek

Na přiloženém obrázku lze spatřit Slunce na obloze jiných planet v porovnání se Zemí. Nemůžeme sice nasimulovat krajinu jiných planet u Vltavy, ale velikost Slunce, z pohledu od různých planet, ano.

 

Děkujeme za podporu!

A prosíme Vás o další šíření informace o našem projektu.