Planetární stezka údolím Vltavy - crowfunding kampaň

Novinky - Planetární stezka údolím Vltavy

Stavte s námi model naší sluneční soustavy v měřítku 1 : 1000 000 000 mezi Bohnickým údolím a Máslovicemi.

Technika
Protoplanetární mlhovina již zkondenzovala do planet. Zhmotnění planet Obrázek
Na počátku sluneční soustavy byly nožičky, na kterých stojí Slunce. (každý přece ví, že Zemi nesou 4 želvy a Slunce nese 5 ocelových nožiček, že) :-) Mezihvězdné mrazy povolily a stavba sluneční soustavy začala! Obrázek

Podstava Slunce je hotová a zakopaná do země.

Dva nejodvážnější stavitelé se vydali do temné protoplanetární mlhoviny a hlava nehlava měřili, řezali, vrtali, kopali a kopali. Vše se dovršilo za přispění třetího borce v krásný nedělní den, kdy se časoprostorová podpěra Slunce pevně zachytila do časoprostoru. :-)

Nyní probíhá příprava formy na odlití betonového modelu Slunce. Vršek podpěrných sloupků bude zalit do Slunce a tím pevně a nerozebíratelně spočine model na doširoka rozkročených podpěrách zakopaných skoro metr do země, aby byla zaručena dlouhodobá stabilita. Planety se souběžně s tím vyrábí. Jde to pomalu, ale my jsme vytrvalí.

Sluneční soustavě zdar!

Děkujeme Vám všem, kteří jste jakkoliv přispěli k tomu, že kampaň za stezku byla naprosto úspěšná. Vaši část práce jste odvedli dokonale! Teď je řada na nás, abychom stezku realizovali. Děkujeme - práce začíná! Obrázek

Díky Vaší vytrvalosti máme dost prostředků na stezku "v plné sestavě". Planety, velké měsíce a planetky a nakonec i symbolická kometa teď čekají na naši práci.

Plánem je přes podzim a zimu nejen rozeslat slíbené odměny, ale hlavně přetavit protoplanetární hmotu ve výrobu planet a na jaře stezku umístit do krajiny. 

Budeme se snažit, ať to i teď půjde stejně dobře, jako dosud.

A jako malý bonus pro ty, kdo ještě neviděli: Reportáž TV Barrandov