Planetární stezka údolím Vltavy - crowfunding kampaň

Planetární stezka údolím Vltavy

Stavte s námi model naší sluneční soustavy v měřítku 1 : 1000 000 000 mezi Bohnickým údolím a Máslovicemi.

Technika

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Chceme postavit planetární stezku údolím Vltavy od přívozu Zámky-Sedlec k přívozu Máslovice-Libčice n. V. Půjdete do toho s námi?

Údolí Vltavy za Prahou nabízí vzácnou možnost postavit planetární stezku s přibližně 4 km téměř přímé cesty a s možností volného výhledu na vnitřní tělesa sluneční soustavy. Poznejte na vlastní oči, jak je vesmír velký.

 

"Vesmír je velký. Fakticky velký. To byste nevěřili, jak je hrozivě obrovitánsky velký, že z toho zůstává rozum stát. Myslíte si třeba, že drogerie ve vaší ulici je daleko, ale proti vesmíru je to úplný houby."

Douglas Adams, Stopařův průvodce po Galaxii 

 

Stezka povede nádhernou krajinou podél Přírodního parku Draháň-Trója a stávající cyklostezky a bude mít dobré spojení se železnicí na druhém břehu prostřednictvím čtyř přívozů a mostu v Řeži.

Je navrženo 17 zastávek – Slunce, planety a trpasličí planety. Pokud se podaří vybrat o 40 000 Kč více, doplníme i velké měsíce planet.

Další peníze navíc budou použity pro uhrazení nájemného pro Povodí Vltavy, státní podnik (který je majitelem dotčených pozemků) a údržbu naučné stezky. Zastřešující organizací bude Kosmo Klub, z.s..

Umístění zastávek stezky

stezka infrastruktura_v4.jpg

 

U každého tělesa se o něm dočtete v přehledné tabulce základní informace a zajímavosti. Více se dozvíte i na internetových stránkách díky přiloženému QR kódu.

Návrh informační tabulky

11-Pluto-B2mbm.jpg

Všech osm velkých planet naší soustavy bude ležet mezi Bohnickým údolím a ohybem řeky u Klecánek, takže v této části bude umístění planet a Slunce na dohled.

Technické provedení Slunce (betonová koule průměr 139 cm, hmotnost 3,5 t) a planet (soustružený nerez)

technickeprovedeni.jpg

Planetární stezka údolím Vltavy se od ostatních podobných projektů bude odlišovat především rozsahem a podrobností provedení, do něhož budou zahrnuty i trpasličí planety. 

Příklad umístění objektů sluneční soustavy v krajině

quaoar.jpg

"Kolem Vltavy je spousta nesmyslů. Tohle nějaký smysl má."

Anonymní veřejnost, Čajomír fest 2016

 

 Certifikáty (ukázky odměn)

Mars certifikat m.jpg

 

certifikat ph m.jpg

 

Tričko "Budovatel"

navrh tricka 1.jpg

Tričko "Stavba povolena"

navrh tricka 5a.jpg

Placka "Budovatel"

placka3.jpg

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Co si o tomto projektu myslíte?