Plachty pro La Grace! - crowfunding kampaň

Novinky - Plachty pro La Grace!

Pomozte nám získat nové plachty pro českou plachetnici La Grace a dovolte tak českým námořníkům zúčastnit se The Tall Ships Races 2017!

Ostatní
Zpráva o odměnách!! Odměny a patálie kolem nich! Obrázek

Milí startéři, milé startérky

Píši ohledně odměn. V průběhu září a začátku října vám dobrovolníci z našeho týmu odesílali odměny (hrnečky a trička). Bohužel jsem neměla úplně přehled kolik odměn a kdy byly odeslány  a  posléze mi od vás chodily emaily, že odměny nedorazily.  Odjela jsem proto z La Grace do Čech, abychom to mohli co nejdříve napravit. Poměrně hodně balíčků s vašimi dárky se zatoulaly při přepravě na České poště, ale naštěstí se většinu z nich podařilo dohledat a odeslali jsme vám je znovu. Možná jsou některé z nich ještě stále na cestě.Doufám tedy, že vám dárky za vaše příspěvky udělaly radost a líbí se. :-)

Pokud z nějakého důvodu balíček s hrnečkem nebo tričkem nemáte prosím napiště email Ladislavu Drinovi, který mi s odesláním pomáhá (ldrin@seznam.cz) a pokusíme se to co nejdříve napravit.

Dobrou zprávu mám, že byly dokončeny náramky La Grace! Každý z nich má své vlastní pořadové číslo a razítko La Grace. Ušité jsou z hlavní stěhovky, která s La Grace plula více jak 6let. Šila je velmi šikovná Matylda Velková :-) Odesílat vám je budu v pondělí společně s nálepkami, plakáty s podpisy kapitánů a certifikáty, na které již určitě čekáte.

A co La Grace a nové plachty? Většina z vás už ví veškeré novinky z facebooku :-) La Grace dostala své nové plachty v Gdaňsku v Polsku před závody The Tall Ships Races. Staré plachty jsme nechali v Polsku opravit. Letošní závody velkých plachetnic však naší Půvabné příliš nepřály. Plachty La Grace hnaly vpřed, ale antifouling (podvodní nátěr proti mořským řasám a jiným rostlinám a živočichům) nefungoval tak jak bychom si přáli. La Grace byla sotva pár měsíců z loděnice, tedy čerstvě natřená, ale na startu nevyrazila tak jak jsme zvyklí. Nejdříve jsme se báli, že došlo k nějakému poškození trupu, ale po prozkoumání lodi po vodou jsme zjistili, že je porostlá několikacetimetrovou "trávou", což jí sebralo její rychlost. A tak se letos La Grace nedobojovala na stupně vítězů. Avšak mi nevěšíme hlavu a pokusíme se o vítězství znovu. Příští rok nezávodíme a proto jsme se rozhodli naše nové "závodní plachty" zaskladnit a vbytáhneme je až budeme znovu bojovat o vítěství na The Tall Ships Races.

Děkuji vám všem, že jste nám dovolili zúčastnit se závodů!

Omlouvám se za zdržení a  děkuji vám za trpělivost při čekání na odměny,

Přeji hezký víkend,

Romana a tým Plachty pro La Grace

Ano je to tak! Dnes v 11 UTC startuje etapa závodu The Tall Ships Races 2017 z finského Turku do litevské Kleipedy. Startujeme!! Držte nám palce!! Obrázek

Na startu je letos velké množství lodí z celého světa např. Shebab Oman II (Oman);Cisne Branco (Brazílie); Sorlandet ,
Statsraad Lehmkuhl(Norsko); Sedov, Kruzenstern, Mir a Shtandart (Rusko), Royalist (Anglie)... atd. Je to mnoho nových i známých tváří a hlavně mnoho soupeřů s jejichž posádkami budeme soupeřit. Příjezdu na závody předcházelo mnoho příprav lodi z nichž nejdůležitější byla výměna plachet. Firma z polského Gdaňsku nám je dodala včas a tak už teď máme na stěžních krásné nové a pevné plachty. A zatím, co já píšu tyto řádky učí se je naši kadeti ovládat.

Pokud chcete naši cestu závodem sledovat v přímém přenosu, můžete se podívat na tento odkaz:
https://www.sailonboard.com/yb-satellite-tracking/
Zde uvidíte nejen La Grace, ale i všechny ostatní lodě, se kterými se bude v závodě prát.Tzv. Yellow brick ukazuje časy lodí na startu a i jejich průběžné umístění v jejich kategorii (La Grace = kategorie A) i v celkovém pořadí. Máme před sebou přes 350 NM a závod nám nejspíš zabere více jak 4 dny.
Držte nám palce a AHOJ v Kleipedě!!

Hrnečky La Grace

Milí startéři, Milé startérky! Pokud jste z Prahy nebo z okolí a jako odměnu jste si vybrali hrneček, je možné si jej vyzvednout. Mnoho z vás mi psalo, že by si jej rádi vyzvedli osobně. Další info o možnosti vyzvednutí Vám, co máte za odměnu hrneček, přijde v emailu. Původně se takto měly být k vyzvednutí i trička, ale kvůli tiskové chybě jsme je museli odeslat na reklamaci. K vyzvednutí budou později. Budu informovat pomocí novinek. Pro vás, kdo nejste z Prahy a nechcete si pro suvenýry přijet, zařídíme rozvoz dárků. Jelikož se většina odměn vztahuje k Tall Ship Race budeme je rozvážet po závodech, až pro vás budeme mít odměny kompletní. Moc děkuji za trpělivost, Romana a tým startovače