PŘES KONTINENT NA KOLE 2015 - crowfunding kampaň

PŘES KONTINENT NA KOLE 2015

2 kamarádi, 2 kola a 12 000 kilometrů v sedle skrz nejrozmanitější kontinent na Světě. To vše jen za pomoci vlastních sil a zásob...

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

mydva.jpg

To jsme my, Team #PKNK2015!

Martin, Ondra, 2 horská kola a spousta nejnutnější bagáže.

Společně projedeme celý Jihoamerický kontinent.

__________________________________________________________________________________________________________________________

                                                   Ondřej Rakušan 23 let, vegan, zpěvák a profesionální hráč ping-pongu

hej.png

Martin Škrabálek 24 let, veslování a cyklistika 

 

trasa - kopie.jpg

Proč na kole Jižní Amerikou?

Kolo a vše okolo nás baví. Nebojíme se spát v hamace uprostřed pralesa nebo sníst to co nám osud uvaří. Jižní Amerika, se svými pralesy, velehorami, pláněmi, pouštěmi a ledovci, nás vždycky lákala. A když je tu možnost projet tyto úchvatná místa na kole, neváháme ani vteřinu.

Víme, že to nebude žádná rekreace... 

Co chceme točit?

Z celé expedice vznikne seriál o dílech s kratší stopáží (např. pro TV Stream) a chystáme i film, který zachytí vše podstatné v jednom kuse. A že bude na co koukat! S sebou bereme i kvadrokoptéru, která s kamerou umí vystoupat do výšek a zachytit tak záběry na které jsem my už krátcí.

Co nás čeká?

Čeká nás 12 000 kilomterů šlapání, spaní ve stanu a hamace, starost o techniku a kola, vaření nebo třeba výšlap do téměř 5000 m n.m.

No a na oplátku nás čeká průjezd Amazonským deštným pralesem, štíty Andských velehor, starobylé památky, jezero Titicaca, největší solná pláň světa Salar de Uyuni, Carretera Austral, ledovcový národní park v Argentině a samý cíp Jihoamerického kontinentu.

 huaskaran.jpg

V Peru na nás taky čeká jedna emotivní událost. Navštívíme Národní park Huascarán, kde v roce 1970 přišla při obřím zemětřesení o život Československá horolezecká expedice a uctíme zde její památku.  

 

A komu tím prospějem?

Náš příspěvek bude hlavně pro vás, naše podporovatele a motory. Dále chceme reprezentovat Českou republiku a seznámit místní s naší kulturou a zvyky. No a asi největším dílem, kterým chceme přispět druhým je naše podpora projektu 1000 statečných a webového portálu Soucitně.cz

 

1000.jpg

Projekt, který střádá drobné dary každý měsíc od stejných dárců pro financování optimalizující studie v oboru dětské onkologie a hematologie.

 

 

 

sou.jpg

 

 

Soucitně je portál etického spotřebitelství, zdravého životního stylu, veganství a aktivismu za práva zvířat. 

 

 

 

  

Na co vaše peníze půjdou?

 Rozpočet se snažíme co nejvíce ztenčit, ale finance nemůžeme podcenit. Jako první jasně říkáme, že na cestě nijak neprofitujeme, všechny nepoužité prostředky jdou výše uvedeným projektům. Nejvýraznějšími položkami v rozpočtu jsou letenky, pojištění, výbava, jídlo a provize startovači. Nejnutnější náklady jsou zachyceny právě v této kampani.

Co se stane pokud se cílová částka nevybere?

Sami doufáme, že taková možnost nenastane a my se vydáme na cestu, přesto zodpovíme i toto. Při nedosažení cílové částky se Vám všechny vaše příspěvky vrátí v plné výši zpět. 

 

Děkujeme všem za podporu!

Na oplátku jsme pro vás připravili odměny v pravém sloupci, stačí si vybrat.

Nebráníme se ani individuálním nabídkám spolupráce, proto neváhejte a kdykoli nás kontaktujte.

2015pknk@gmail.com

+420 775 901 116

 

Co si o tomto projektu myslíte?