První krytá Hala pro Parkour & Freerunning - crowfunding kampaň

První krytá Hala pro Parkour & Freerunning

Postavte s námi první halu pro parkour & freerunning ve střední Evropě! S vaší pomocí můžeme proměnit tento sen českých traceurů ve skutečnost.

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Druhý cíl 150.000 splněn! Děkujeme! :)

O čem je náš projekt

Chceme v Praze vybudouvat kvalitní krytou halu pro parkour a freerunning a další streetové sporty. Vznikne tím tréninkové zázemí první svého druhu ve střední Evropě, které český parkour posune na další level. Bohužel sami nemáme prostředky na to, abychom projekt takové velikosti zafinancovali. Jsme jen skupina parkouristů, kteří se rozhodli realizovat tento společný parkourový sen. Potřebujeme Vaší podporu, abychom ho mohli pro všechny uskutečnit.

Náš Cíl

IM hala 4.jpg

Naším současným hlavním záměrem je zřídit v Praze parkourovou halu.

Splněním tohoto snu každého parkouristy získáme:

 • První kryté tréninkové zázemí pro PK & FR ve střední Evropě
 • Posunutí českého PK & FR na další level
 • Kvalitní zázemí pro pořádání pravidelných tréninků a workshopů
 • Možnost trénovat bezpečně a efektivně za každého počasí
 • Možnost trénovat naplno i v zimním obodbí
 • Možnost trénovat pod dohledem zkušených lektorů
 • Možnost trénovat na variabilních, netradičních překážkách, kterých je v českých městech nedostatek

Co je parkour a freeruning

Už jste někdy narazili na video, ve kterém mladí nadšenci přeskakují lavičky, vybíhají zdi, nebo metají salta v parku? Pokud ano, máte nejspíš dobrou představu o tom, jak tento sport vypadá. Ve skutečnosti se ale za ladnýmy a zdánlivě nebezpečnýmy skoky skrývá více, než by vás na první pohled napadlo. Parkouristé jsou mistři v ovládání svého těla. Za pomocí přirozených pohybů se učí svobodně se pohybovat v přostředí, kde žijí. Každý trénink opakovaně zdolávají překážky, překonávají nové výzvy a posouvají se tak jak po fyzické, tak po mentální stránce. Protože se jedná o nesoutěžní sportovní disciplínu, člověk zde soupeří pouze sám se sebou. Jde o osobní cestu sebezdokonalování. Proto může parkour (respektive freerunning) dělat každý, nezávisle na tom, jak je zdatný.

Pro koho hala bude?

Jednoduše pro každého.

 • Zkušení parkouristé budou moci halu využívat pro svůj vlastní trénink v časech volných vstupů, jamů, nebo třeba každý pátek přes celou noc v rámci pravidelných akcí zvaných „parkour night“, kdy bude možné v hale i přespat. To mimo jiné jistě ocení i lidé z jiných měst, pro které tak vznikne jedinečná příležitost zajímavých víkendových tréninků v Praze.
 • Lidé začínající s parkourem, nebo středně pokročilí budou moci rozvíjet své pohybové schopnosti v rámci pravidelných denních tréninků pod odborným dozorem zkušených lektorů z týmu In Motion. Podle svých časových a dovednostních možností si jednoduše vyberou vhodné lekce, které budou navštěvovat. A kdo nebude přes týden stíhat, budou pro něj připraveny intenzivní víkendové workshopy.
 • Příznivci zdravého pohybu si přijdou na své během eventů, které bude hala hostit.
 • Provozovatelé podobných sportů, jako je například tricking, street workout, gymnastika, atd., budou mít také možnost halu využívat pro svůj trénink a to jak během volných vstupů, tak případným pronájmem, kdy budete mít halu sami pro sebe. Pokud některý z těchto nebo podobných sportů děláte a už teď přemýšlíte o trénincích se svou skupinou v parkourové hale, dejte nám určitě hned vědět a můžeme se předběžně domluvit.

Jak bude hala vypadat a jak bude vybavená?

Ve světě už vzniklo mnoho skvělých projektů vnitřních tréninkových prostor pro parkour a freerunning. Mnoho z nich jsme navštívili, ostatní jsme viděli na videích. Náš týmový architekt bc. Daniel Samek z nich vzal to nejlepší a vytvořil návrh budoucí české parkourové haly.

Obrázky jsou pouze ilustrační, konkrétní provedení se může lišit.

IM hala 1.jpg

Vybavení haly závisí na celkové vybrané částce (viz. níže).

Proskákejte si halou virtuálně v naší aplikaci Parkourová Hala 3D!

Na co potřebujeme peníze?

Peníze potřebujeme na překážky a další nezbytné vybavení. Musíme z pustého, prázdného a nehostinného prostoru vytvořit prvotřídní přehlídku těch nejvychytanějších spotů! Abychom byli schopni postavit českému parkouru zázemí, za které se vůbec nebudeme muset v zahraničí stydět, potřebujeme Vaší pomoc.

Záleží totiž jen na Vás, jak bude ve výsledku česká parkourová hala vybavená.

Pro to, aby vůbec bylo možné projekt realizovat, je potřeba vybrat částku 80 000 Kč.

Finanční cíle:

 • 80 000 Kč – členitá vyvýšená konstrukce umožňující trénink například cat leapů, wall climbů, precisů nebo stridů; šikmá stěna na wall tricky; přeskokové bedny a nástupky; žíněnka; paletové věže a posuvná trubková konstrukce

80.jpg

 • 150 000 Kč – rozsáhlá trubková konstrukce pro trénink lache a rail precisů; hrazdy na stěně na cat leapy, lezení a psychicky náročnější skoky až ve výšce 5 m;  dvě pevné stěny, které se dají libovolně kombinovat s posuvnými překážkami

150.jpg

 • 250 000 Kč – air track dostatečně široký na tricking i dostatečně dlouhý na tumbling; hala se tak stane perfektním místem i pro trénink akrobacie. V případě, že se nám podaří sehnat finance i z jiných zdrojů, tak by air track mohla nahradit odpružená podlaha, která ještě lépe vyhovuje potřebám uživatelů.

250.jpg

 • 350 000 Kč – kvalitní dopadové žíněnky, které je možné umístit kamkoliv v hale a trénovat tak i ty nejnáročnější skoky bezpečně; měkčená zeď pro učení nových wall tricků; další posuvné bedny různých velikostí; rozšíření pevných překážek o nižší plošinu s malou sešikmenou stěnou a na to navazující zdi na vaulty, stridy nebo precisy; rozšíření trubkové konstrukce a vznik dalších příležitostí pro lache, underbary, rail precisy a kreativní flow

350.jpg

 • 500 000 Kč – molitanová jáma pro bezpečný trénink i těch nejtěžších akrobatických prvků; z jedné strany rozběh z měkčené podlahy a možnost využití molitanové kostky na salta z výšky; vyvýšená plošina pro skoky z výšky do dopadových žíněnek; hrana konstrukce jámy a přilehlých ploch má využití i pro další skoky mezi okolními konstrukcemi

500.jpg

 • 650 000 Kč – Kvalitní gymnastická trampolína znatelně rozšíří možnosti. Je vhodným nástrojem pro pochopení salt a rotací, pro trénink začátečníků i profesionálních gymnastů, pro děti i dospělé. Hala se tak stane vysněným komplexním místem pro trénink Parkouru, Freerunningu, trickingu, acro street a dalším sportům z tohoto směru.

650.jpg

Nechte se provést budoucí halou. Autor návrhu Bc. Daniel Samek z týmu In Motion vám ukáže jeho práci a informuje Vás o jednotlivých finančních variantách projektu.

Kde bude v Praze hala stát?

Halu vybudujeme ve vhodném prostoru k pronájmu (sklad, hala, tělocvična). Konkrétní lokalita objektu je zatím v jednání. Máme v plánu držet se co nejblíže centru – v oblastech snadné dostupnosti. V ideálním případě bychom rádi halu realizovali poblíž stanice metra Vltavská, kde se nachází současné pomyslné centrum pražského parkouru.

Kdy bude hala hotová?

Pokud vše dobře dopadne, budeme halu otevírat už během jara 2015.

3 Způsoby, jak můžete pomoci s realizací tohoto projektu

1)      Přispějte finanční částkou. Pozorně si prohlédněte odměny vpravo a vyberte si takovou, která bude vyhovovat vašim možnostem a požadavkům. Jsou mezi nimi opravdu zajímavé bonusy.

2)      Ujistěte se, že úplně všichni koho znáte ví o tomto projektu. Spamujte facebook, youtube, twitter, a vůbec všude, kde máte založený účet. Mluvte o tom kudy půjdete. Celá Česká Republika se to musí dozvědět! Čím více lidí o tom ví, tím větší šance že vybereme plnou částku a postavíme to nejlepší co tu může být.

3)      Znáte někoho kdo by náš projekt mohl podpořit? Vlastníka firmy, podnikatele, nadšence? Neváhejte a napište nám. Hledáme všechny druhy spolupráce, ať už formou sponzoringu, dárcovství, investice, nebo mediální podpory.

IM hala 2.jpg

IM hala 3.jpg

Pokud jste se dočetli až sem, děkujeme za váš čas a za pozornost, kterou jste našemu projektu věnovali. Pevně věříme, že s Vaší pomocí proměníme tento sen ve skutečnost.

Naše motto zní:

THERE IS ALWAYS A WAY – VŽDY JE TU CESTA

Chceš projekt podpořit, ale mezi odměnami nemůžeš najít tu, která by ti vyhovovala? Napiš nám sem do komentářů, nebo nám pošli zprávu na facebooku a probereme to. Můžeme potom případně přidat novou odměnu, která se ti bude víc hodit.

Co si o tomto projektu myslíte?