obalka_final02_text-malý obrázek 2.jpg

Písečníci a bludný asteroid Knihy

Podpořte vydání fantastické knihy pro děti a mládež - vydejte se s Tomášem, Luckou a dalšími hrdiny vstříc vesmírnému dobrodružství.

Final-startovac-maly.jpg

Vybráno153 130 Kč(204 %)

204 %
75 000 Kčpožadováno
186startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

Chtěli byste se někdy podívat do vesmíru? Tomáš Nebula, hlavní hrdina mojí knížky, by moc rád. Možná si říkáte, že v tom vesmíru vlastně už jsme... Ale teď vážně! Teď opravdu máte šanci nasednout spolu s Tomášem na mezihvězdnou loď a vydat se do se vesmíru. Chcete?

Projekt skončil úspěšně!

Knížka Písečníci a bludný asteroid vyjde a bude mít barevné obrázky! 

Pokud někdo z Vás nestačil na projekt přispět - nezoufejte. Než půjde knížka do tiskárny, stále je čas - stačí když mě kontaktujete (na email v profilu) a Vaše jméno se v knize ještě může objevit. A samozřejmě si budete moci koupit knížku po jejím vydání. 

Startovač 204.jpg

Anotace knihy

Když vyrostete v sirotčinci na zaostalé planetě Písečnice, nemáte zrovna super vyhlídky. A je úplně jedno, že se v dolech vykopaných mimozemskou rasou pod obřím kráterem vyznáte jako nikdo jiný. Můžete tak akorát snít, že jednou pojedete do Hlavního Města. Ledaže…

Ledaže by se k vaší planetě blížila neznámá mezihvězdná loď a vy jste dostali pozvánku na palubu. To si potom musíte vybrat: Navždy odletět a studovat na vesmírné akademii pro tajemné pátrače, nebo zůstat a pokusit se odhalit tajemství své minulosti.

Kdo jsem a co dělám

Jmenuji se Václav Dvořák a napsal jsem dobrodružnou knížku pro děti a mládež Písečníci a bludný asteroid. Je to román o dětech ve vesmíru a pracoval jsem na něm pět let. A opravdu se povedl, vážně, nepřeháním – přečtěte si třeba jednu z recenzí nezávislých knižních blogerek:

"Kniha Písečníci a bludný asteroid je příběh, který upoutá nejednu dětskou i dospěláckou duši. Panu Dvořákovi se zde podařilo něco na Českou kotlinu nevídaného. Vytvořil příběh do kterého vplujete, budete slzet, vztekat se, zadržovat dech a užívat si ho spolu s jeho hlavním hrdinou."

"Pro mě, jako zkušenou čtenářku, byli Písečníci neskutečně milým zpříjemněním několika večerů a věřím, že dokáží nejednu dětskou duši inspirovat a motivovat ke čtení. Hrozně moc Písečníkům fandím a pokud se vše podaří a vyjdou v papírové podobě, určitě si jeden výtisk pořídím do naší rodinné knihovny."

"Písečníci a bludný asteroid je nádherná knížka se zajímavým nápadem, promyšleným příběhem a milými hrdiny pro věkovou skupinu mezi jedenácti a patnácti lety, ale nadchne i starší. Autorovi bych moc přála, aby jeho kniha brzy vyšla v papírové podobě."

"Příběh byl krásný a napínavý. Nemohla jsem se odtrhnout a musela jsem číst dál a dál, dokud jsem nenarazila na poslední list knihy a příběh se nerozplynul jako nic. Popisy byly tak realistické, až jsem měla pocit, že příběh sama prožívám." Video recenze (čas 1:25) zde.

Audio ukázka

Nebo si poslechněte celou první kapitolu namluvenou výborným Janem Vondráčkem, který daboval například hlavní roli v seriálu Mentalista. A třeba ji otestujte na svých dětech. Slibuju, že se jim bude líbit. Panu Vondráčkovi tímto děkuji. 

„Když je ta knížka tak skvělá, proč ji nevydá nakladatelství?“

Po dopsání románu jsem rukopis nabídl nakladatelství – a tam byli nadšeni: 

"Rukopis Písečníci a bludný asteroid jsem přečetla s chutí, v podstatě na jeden zátah. A musím říct, že se mi zatím nic podobného do ruky nedostalo. Věřím, že z textu vznikne skvělá knížka. A byla bych potěšena, kdyby vyšla právě v našem nakladatelství."

(Redaktorka knih pro děti a mládež)

Jenže nadšený jsem nebyl já, když jsem uviděl smlouvu. A protože jsem si dovolil se ozvat, nakladatelství se mnou okamžitě ukončilo spolupráci. Na takové autory prý český literární trh není zvědavý. A já stál před otázkou: Co dál? Znovu oslovovat nakladatelství a možná se ani odpovědi nedočkat? Nebo se pokusit vydat si knihu sám jako nezávislý autor?

Jak jsou práce na knize daleko

To nejdůležitější – text knížky – je hotový, rukopis prošel i literární redakcí. Nyní probíhá jazyková korektura a pracuje se na ilustracích.

"Dostal se ke mně coby redaktorovi rukopis románu Písečníci a bludný asteroid. Předně, je to zábavná a čtivá knížka — na níž bude radost pracovat."

(Literární redaktor)

Jak bude kniha vypadat

Knížka bude mít příbližně 440 stran. Kniha bude vázaná, s tvrdými deskami a pokud se podaří vybrat opravdu dost peněz tak i s barevnými obrázky. Ty má v mojí knížce na starost Jakub Cenkl, který namaloval i obálku a vy se nyní koukáte na návrhy dalších ilustrací. Formát knihy bude A5 (149x210 mm). Bude-li projekt úspěšný, knížka vyjde na podzim.

pisecnici_ilu02.jpg

(Pracovní návrh ilustrace od ilustrátora J. Cenkla)

Sedmdesát pět tisíc  to je hromada peněz...

...ale na knížku zdaleka nestačí a další peníze sháním i jinde. Aby z rukopisu vznikla kniha, je potřeba udělat ještě hodně práce, kterou neumím nebo kterou umí jiní lidé daleko lépe. Třeba jazykové korektury, které zabrání tomu, abyste v textu nacházeli překlepy a zaručí, že se knížka bude číst opravdu dobře. Nebo ilustrace, o kterých jsem mluvil výše. Grafik potom text zalomí, vloží ilustrace, navrhne obálku a celé to dá pěkně dohromady. Nejvíce peněz bude stát samotná výroba – tisk knížky.

Jak funguje startovač?

Než přispějete, měli byste o startovači a "crowdfundingu" vědět tyhle tři věci:

 1. NENÍ to charita za své peníze si kupujete exkluzivní odměny, v tomto případě knihu a předměty s ní spojené.
 2. Je to HOP nebo TROP. Projekt se realizuje  a kniha vyjde  jen pokud se podaří sehnat celou částku. V opačném případě se všechny peníze vrací přispěvatelům.
 3. NABÍDKA je časově omezená – v tomto případě do 10. dubna 2018

Když projekt podpořím  

Je to bez rizika  kdyby projekt náhodou nebyl úspěšný (a nevybrala se celá částka), všechny peníze se Vám vrátí. Ale protože úspěšný bude, dostanete vámi vybranou odměnu:

 • PODĚKOVÁNÍ  každý, kdo projekt podpoří, bude uveden v knize v příslušném seznamu.
 • ODZNAK je připínací placka namalovaná ilustrátorem knihy. Je to kopie odznaku, kterou nosí kadeti na hvězdné lodi Singularita. 
 • Vstupenka na první palubu – je ZÁLOŽKA a sada POHLEDNIC z vesmíru s motivy knihy.
 • KNIHA Písečníci a bludný asteroid  nebo též palubní deník  bude ode mě podepsaná, s věnováním a každá kopie bude mít vlastní číslo.
 • KALENDÁŘ – nástěnný kalendář s ilustracemi z knihy.
 • ILUSTRACE až budou ilustrace hotové, tak si z nich vyberete a my ilustraci podepíšeme.
 • STRÁNKA V KNIZE kdo projekt podpoří vyšší částkou, může mít v knize vlastní reklamu.
 • POŠTOVNÉ – většina odměn obsahuje poštovné do ČR, jedna též poštovné do celého světa a jedna odměna je jen s osobním odběrem.
 • SETKÁNÍ S AUTOREM – od majora výše dovezu odměny osobně a na přání přidám besedu.

10 důvodů, proč projekt podpořit

 1. Zaujala vás ukázka a KNIHU si chcete přečíst celou.
 2. Máte rádi sci-fi a fantasy.
 3. Chcete podpořit českého autora.
 4. Jako uvědomělý rodič chcete pro své chytré děti chytrou KNÍŽKU.
 5. Chcete se podívat do vesmíru, ale nejste miliardář a nejmenujete se Elon Musk.
 6. Už teď sháníte nevšední dárek, který od Ježíška dostane někdo ve vašem okolí.
 7. Líbí se vám můj projekt a chcete ODZNAK hvězdné akademie Singularity.
 8. V důchodu se chcete chlubit číslovaným výtiskem prvního vydání slavné KNIHY :o)
 9. Vše uvedené dohromady.
 10. Úplně něco jiného – doplňte si sami...

odznak_FINAL_3.jpg

(Návrh odznaku akademie Singularity od J. Cenkla)

Chcete vědět víc

Veškeré dostupné informace o knize najdete na mých stránkách. Jsou tam k dispozici nejen celé první tři kapitoly, ale i povídání o tom, jak moje knížka vznikala a co všechno jsem při jejím psaní a vytváření zažil. Také tam najdete nové recenze a spoustu dalšího.

Závěrem

Začíná opravdové vesmírné dobrodružství pro děti a mládež. Tak buďte u toho – naloďování právě začalo a odlet je už za 30 dní. A nezapomeňte:

Na nikoho se nečeká a pro nikoho se nevrací.“

(Admirál před odletem hvězdné lodi Singularita)

První slova knihy

„Kdesi daleko ve vesmíru, na planetě Písečníce, za ospalým městečkem Zaprášená Lhota ležel ve vysoké suché trávě asi jedenáctiletý kluk. Vychutnával si poslední okamžiky svého snu, takového toho správného snu, ve kterém člověk létá, a neměl ponětí, že dnes začnou události, které převrátí jeho život naruby.“

Vesmírné dobrodružství pro děti a mládež

Záhady – Dnešek je pro Tomáše Nebulu opravdu mimořádný: Potká Lucku a na obloze se objeví neznámá mezihvězdná loď. Tyhle dvě věci mu převrátí život naruby a spustí události, jejichž konce nelze dohlédnout. 

Daleká cesta – Tahle cesta začíná v podzemí, ale kdo ví, kam až vede? Vydá se Tomáš až tam, odkud nemusí být návratu? A pokud ano, přichází tím navždy o možnost odkrýt tajemství své minulosti?

Přátelství – Jedno je jisté – tohle dobrodružství nemůže nikdo zvládnout sám. Poznejte přátele, bez kterých by Tomáš neměl naději na úspěch a staňte se jedním z nich.

obalka_final02_text-malý.jpg

(Rozložená pracovní verze obálky od J. Cenkla)

Vybráno153 130 Kč(204 %)

204 %
75 000 Kčpožadováno
186startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuVáclav Dvořák

Odměny

150 KčCestující

Jako cestující na hvězdné lodi dostanete ODZNAK, který Vás opravňuje ke vstupu na palubu – Vaše jméno se objeví v poděkování na stránkách knihy v seznamu cestujících. Poštovné kamkoliv do ČR.

Očekávané doručení odměny: říjen 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

250 KčCestující první třídou

Jako cestující první třídou dostanete ODZNAK a navíc ještě Vstupenku na první palubu, kterou můžete použít třeba jako ZÁLOŽKU. Vaše jméno se objeví v knize v seznamu cestujících první třídou. Poštovné po ČR.

Očekávané doručení odměny: říjen 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

390 KčKadet (z této stanice)

Jako kadet dostanete palubní deník, což není nic jiného než výtisk KNÍŽKY Písečníci a bludný asteroid. Ten Váš výtisk bude mít navíc vlastní číslo, bude ode mě podepsaný a s věnováním. Vaše jméno bude uvedeno v knize v seznamu kadetů a samozřejmě dostanete i palubní ODZNAK. Ale pozor: Odměna je bez poštovného – jen při osobním odběru.

Očekávané doručení odměny: říjen 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

470 KčKadet (z jiné stanice)

Jako kadet dostanete palubní deník (výtisk KNÍŽKY Písečníci a bludný asteroid), který Vám bude doručen až do Vaší kajuty kamkoliv v ČR. Ten Váš výtisk bude ode mě navíc podepsaný, s věnováním a bude mít svoje vlastní číslo. Samozřejmě dostanete ODZNAK a Vaše jméno bude uvedeno v knize v seznamu kadetů. Poštovné po ČR.

Očekávané doručení odměny: listopad 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

690 KčČlen posádky (odkudkoliv)

Jako člen posádky obdržíte číslovaný palubní deník (KNIHU s podpisem a věnováním), ODZNAK a ještě VSTUPENKU na 1. palubu. To vše bude doručeno až do Vaší kajuty kamkoliv po světě. Vaše jméno bude uvedeno v knize v seznamu členů posádky. Poštovné po celém světě.

Očekávané doručení odměny: listopad 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

800 KčKurz navigace

Jste kadet nebo člen posádky a před odletem jste si zapomněli udělat kurz astronavigace? Pak je tato odměna určena právě Vám. Po absolvování kurzu získáte hodnost asistenta navigátora - získáte krásný KALENDÁŘ. Poštovné zahrnuto. Jste poručík? Pak je kurz astronavigace ve Vaší odměně již zahrnut.

Očekávané doručení odměny: listopad 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 000 KčDivák

Pro ty z Vás, kterým se při představě letu do vesmíru dělá špatně, tady mám speciální odměnu: Zarámovanou ILUSTRACI z knihy formátu A4 s podpisem ilustrátora a mým, včetně poštovného do ČR. Ale i když nepoletíte, Vaše jméno se v knize také objeví.

Počet dostupných odměn: 5/10

Odměna nedostupná

1 200 KčAsistent navigátora

Jako asistent navigátora získáváte ODZNAK, podepsanou KNÍŽKU s věnováním a vlastním číslem, VSTUPENKU na první palubu a kurz astronavigace - KALENDÁŘ. Vše Vám bude doručeno do Vaší kajuty po celé ČR a Vaše jméno bude uvedeno v seznamu asistentů navigátora.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 500 KčKadet, velitel skupiny

Jako velitel skupiny obdržíte 3 číslované výtisky KNIHY s mým podpisem a věnováním, 3 palubní ODZNAKY, jednu VSTUPENKU na první palubu a ILUSTRACI formátu A4. To vše dostanete až do své kajuty kdekoliv v ČR a ještě bude Vaše jméno uvedeno v knize na samostatném řádku v seznamu kadetů – velitelů.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

3 000 KčNavigátor

Jako navigátor získáváte 5 ODZNAKŮ, 5 podepsaných a očíslovaných KNÍŽEK s věnováním, VSTUPENKU na první palubu a kurz astronavigace - KALENDÁŘ. Vše Vám bude doručeno až do Vaší kajuty po celé ČR a Vaše jméno bude uvedeno v seznamu navigátorů. Poštovné po ČR.

Počet dostupných odměn: 8/8

Odměna nedostupná

5 000 KčPoručík

Jako poručík získáte hned deset číslovaných výtisků KNIHY s mým podpisem a věnováním pro své přátele, deset ODZNAKŮ, jednu VSTUPENKU na první palubu a zarámovanou ILUSTRACI formátu A3. To vše Vám bude doručeno až do Vaší kajuty kdekoliv v ČR a ještě bude Vaše jméno uvedeno v knize v důstojnickém seznamu – budou Vám patřit celé tři řádky.

Počet dostupných odměn: 15/20

Odměna nedostupná

15 000 KčMajor na hvězdné lodi

Jako major získáte 30 číslovaných a podepsaných výtisků KNIHY i s věnováním a ODZNAKY. Ty můžete rozdat třeba vaší třídě ke společnému čtení s vaším velitelem, pardon – s panem učitelem nebo paní učitelkou, nebo svým zaměstnancům. Vy osobně budete uveden v knize v důstojnickém seznamu a bude Vám patřit celá čtvrtina stránky. Dostanete také VSTUPENKU na první palubu, zarámovanou ILUSTRACI od ilustrátora knihy ve formátu A3, KALENDÁŘ a jeden výtisk bude mít hodně nízké číslo. To vše Vám doručím osobně kamkoliv v ČR a při besedě si můžeme popovídat třeba o naší společné cestě do vesmíru.

Očekávané doručení odměny: listopad 2018

Počet dostupných odměn: 12/12

Odměna nedostupná

25 000 KčKapitán hvězdné lodi

Kapitán hvězdné lodi získá 10 číslovaných a podepsaných výtisků KNIHY i s věnováním a palubními ODZNAKY. Jedna VSTUPENKA na první palubu je samozřejmostí. I to, že jedna z knih bude mít číslo mezi 2 a 5. Kapitánovi také bude patřit celá polovina stránky v knize, odměnu mu osobně doručím kamkoliv v ČR a přidám zarámovanou ILUSTRACI od ilustrátora knížky ve formátu A3 a KALENDÁŘ.

Očekávané doručení odměny: listopad 2018

Počet dostupných odměn: 3/4

Odměna nedostupná

40 000 KčAdmirál hvězdné flotily

Admirál už si může poroučet! Bude mu patřit celá jedna strana palubního deníku. Ten jeho bude mít samozřejmě číslo 1. Celkem dostane deset číslovaných a podepsaných výtisků KNIHY i s ODZNAKY a samozřejmě VSTUPENKU na první palubu a KALENDÁŘ. To vše mu doručím osobně kamkoliv v ČR a přidám zarámovanou ILUSTRACI od ilustrátora knížky ve formátu A3.

Očekávané doručení odměny: prosinec 1899

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná