PETROVA CIHELNA: projekt a festival, který pomáhá - crowfunding kampaň

PETROVA CIHELNA: projekt a festival, který pomáhá

Milujeme hudbu. Spojuje nás všechny. A my chceme pomoci hendikepovaným, aby si ji též užili - osobně. Pomozte nám podpořit vznik unikátního festivalu!

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

VELKÉ PODĚKOVÁNÍ VŠEM STARTOVAČŮM

Se zatajeným dechem jsme doufali, že se nám to povede a POVEDLO

Děkujeme Vám všem za podporu a za splnění cílové částky! Máme obrovskou radost! A upřímně nám spadl i jeden kámen ze srdce ;)

 

Kampaň ještě nekončí. Zbývají 3 dny a stále můžete vybírat z našich dárků - vstupenek, cédéček, placek, triček,... :) 

Těšíme se na Vás na prvním festivalu Petrova cihelna!!! 
(pro náhradní termín festivalu a Talk Show JAKODOMA sledujte náš fb.me/petrovacihelna)

 

 

!!!UPDATE č.2!!!

Dobrá a špatná zpráva.

Ta špatná je, že kvůli dalšímu opatření vlády bohužel musíme zrušit Talk Show JAKODOMA s Norbi Kovácsem, která se měla konat 19. 3. 2020 v Jamm Clubu. Některé naše dárky obsahují vstupenku na Talk Show.

Dobrá zpráva je, že vstupenka nepozbývá platnosti! :) A Talk Show si budete moci užít v náhradním termínu 21. 5. 2020, jestli nám to dovolí podmínky, státní i nestátní :). Těšíme se na Vás!

Děkujeme za Vaši podporu a přízeň! 

Tým Petrovy cihelny

 

!!!UPDATE č. 1!!!

Je nám to velmi líto, ale kvůli právě probíhajícím opatřením zamezení šíření koronaviru, které nařídíla vláda ČR, festival 14. 3. 2020 BUDE ZRUŠEN

Petrova cihelna však nekončí, je dlouhodobý projekt. Festival se bude konat v NÁHRADNÍM TERMÍNU, tak se můžete stále těšit! 

Moc děkujeme každému, kdo na nás myslí a podporuje náš záměr. Každý příspěvek je pro nás důležitý a každého si vážíme.
Do skončení kampaně stále můžete na náš projekt přispívat.

Co s dárky?

Vstupenky na festival, které jsou součástí dárku budou platné pro náhrádní termín festivalu, který zveřejníme na fb stránce Petrovy cihelny

Věcné dárky si můžete vyzvednout na náhradním termínu festivalu nebo Notování (v případě jeho konání). 

Nejasnosti a dotazy rádi s Vámi vyřešíme na petrovacihelna@gmail.com

Děkujeme za Vaši podporu a těšíme se na shledání na náhradním termínu festivalu
a dalších akcích Petrovy cihelny!

Tým Petrovy cihelny

Petrova cihelna - projekt a festival, který pomáhá

Když se spojí láska k hudbě s touhou pomoci těm, kteří k ní nemají přístup, vznikne něco unikátního. A o tom je projekt a festival Petrova cihelna. 

PC logo

Co je Petrova cihelna? 

Petrova cihelna je hudební festival a 

 • unikátní projekt, kterým pomáháme získat nové kamarády a dobrovolníky hendikepovaným, aby se mohli fyzicky účastnit koncertů nebo festivalů a užít si je.
 • akce, kterou chceme pomáhat vzdělávat a šířit povědomí o potřebách hendikepovaných lidí.
 • nově vznikající značka a platforma, kterou chceme použít na organizaci dalších hudebních akcí podporujících záměr dostat hendikepované na hudební akce. 

A jak to všechno vzniklo?

Dušan je kreativní člověk, písničkář, moderátor a šéf kapely Jakodoma. Pepa je výborný muzikant a zvukař (Sound24.cz). Společně se v listopadu minulého roku rozhodli, že chtějí uspořádat festival. A to hned na jaře. Zázraky se dějí i na počkání a tak se podařilo najít prostor v Jesenici u Prahy s kapacitou 300 lidí a během několika týdnů se naplnil i program zvučnými jmény.

Uspořádat festival, ale nebyl jediný cíl. Festivalem chtěli pomoci i někomu konkrétnímu, kdo podobné festivaly miluje a chce se jich účastnit, ale nemůže. Tak se rozhodli, že festivalem pomůžou kamarádovi Petrovi Cihelkovi, který od malička vášnivě miluje muziku. 

Petr má obrovský přehled o kapelách, zná stovky písní nazpaměť. Díky své vášni k hudbě, i milé povaze, je velmi populární na mnoha folkových koncertech a festivalech. Muzikanti ho osobně znají a mají Petra velmi rádi.  Bohužel, kvůli dětské mozkové obrně, která ho doživotně upoutala na vozík, se nemá často jak na takové akce dostat.

Každá Petrova akce je jedna pomyslná cihla, jeden zážitek. Každý, kdo Petra vezme na nějakou akci, položí jednu cihlu do jeho životní zdi všech zážitků.

Petr “Cihla” Cihelka, jehož jméno nese festival, je vlastně prvním, u kterého jsme pochopili, že fyzicky hendikepovaných mimo Prahu s tímto problémem je víc. A my se rozhodli pomoci. Nezištně, dobrovolně, prostě protože chceme tu lásku k muzice sdílet i s nimi. 

Mohli jsme požádat o pomoc pro Petra na sociálních sítích, ale rozhodli jsme se pro fyzickou akci z několika důvodů. 

 • Osobnímu setkání se nic nevyrovná. 
 • Znamená to prožít společné chvíle na skvělé hudební akci, poznat úžasnou povahu Petra osobně, seznámit se s omezeními hendikepovaného, jeho životem, ale také pomoci formovat novou komunitu, kde všichni přispíváme společně něčemu dobrému a radujeme se ze společně stráveného času.
 • Zároveň jsme vytvořili projekt, který má přesah - pomůže i dalším. 

Kdy se festival koná  a co si můžete užít? 

Festival proběhne 14. března 2020 ve velkém sále Společenského centra v Jesenici u Prahy od 15 hodin.

Na festivalu vystoupí a jeho cíle podpoří kapely 

 • JAKODOMA
 • Meziměsto
 • Pepa Fousek
 • Naopak
 • Isara
 • Epydemye
 • a úžasný Jesenický dětský sbor, který si zazpívá společně s kapelami JAKODOMA a Epydemye

kapely

Festival Petrova cihelna je i pro rodiny s dětmi. Součástí festivalu bude dětský program, kam budeme promítat přímý přenos ze sálu. A po celou dobu festivalu bude probíhat soutěž.

*****Doplnit video pozvanka Epydemye****

Proč potřebujeme Vaši podporu?

Protože kromě pronajatého sálu, profesionálního ozvučení, osvětlení, cateringu, koordinace celé akce…

 • Aktuálně je do projektu zapojeno více než 70 účinkujících a organizátorů, kteří se podílí svými silami na tvorbě něčeho smysluplného. Těch kteří na Cihelně pracují denně je sice jen několik, ale právě proto pořebujeme Vaši pomoc.
 • Celá akce má nyní rozpočet 90 000 Kč. Většinu se snažíme pokrýt ze sponzorských darů, drobných grantů nebo vlastními silami, ale stále potřebujeme i další finanční pomoc. A máme na to už jen 15 dní!
 • Tvoříme něco, co tu ještě nebylo. Budujeme dlouhodobý projekt, budujeme značku, startujeme pravidelný každoroční festival.
 • Chceme využít příjemného, přátelského a nenásilného prostředí hudebního festivalu k rozšíření pozornosti na to, že někteří z nás si nemohou takové akce užívat, ale že jim dokážeme pomoci.
 • Petrova cihelna je i pro rodiny s dětmi. Jako dospělí chceme jít správným příkladem mladším generacím v tom, jak důležité je brát ohled na všechny a pomáhat slabším.
 • Každý, kdo se přihlásí a pomůže hendikepovanému na hudební akci, obohatí jeho život o další zážitek.
 • Z festivalu vznikne dokument, kterým budeme dál šířit, jak Petrova cihelna pomáhá.

Pokud byste chtěli přispět i mimo rámec crowdfundingu a stát se sponzory Petrovy cihelny, napište nám na petrovacihelna@gmail.com.

Jak si vyzvednout odměny

Chceme Vám osobně poděkovat a také se s Vámi osobně potkat :) Všechny odměny proto budou k vyzvednutí přímo na festivalu Petrova cihelna. 

Pokud nemůžete na festival dorazit, svůj dárek si můžete případně vyzvednout na hudební soutěži Notování https://www.notovani.cz/, která se koná vždy první čtvrtek v měsíci v Praze v Music City.

Poděkování

Děkujeme za celý tým Petrovy cihelny všem fanouškům, muzikantům, přátelům, známým i dalším lidem, kteří náš projekt podpořili a podporují finančně, sdílením na fb nebo nad pivem, lajkem, milým slovem… <3

Bez Vaší podpory a nadšení pro náš projekt by to prostě nešlo! 

Chceme také poděkovat všem muzikantům, kteří věnovali odměny do tohoto crowdfundingu a díky nimž můžeme vybrat tolik potřebné finanční prostředky.

Věříme, že se nám podaří vytvářet každoroční akce,
které pomohou někomu změnit život
a nemusí to být jen hendikepovaní.

WEB www.petrovacihelna.cz

Facebook fb.me/petrovacihelna

EMAIL petrovacihelna@gmail.com

Co si o tomto projektu myslíte?