Startovač - financování projektů

PĚT TUCTŮ ČOMBEHO - crowfunding kampaň

Novinky - PĚT TUCTŮ ČOMBEHO

Filmový dokument o jedné z nejvýraznějších osobností hudební scény u nás, špičkového kytaristy, hudebního skladatele. U příležitosti Michalových "60"!

Film & Video
Práce na dokumentu o Michalovi je velké štěstí a já Vám chci za celý náš tým ještě jednou za to poděkovat!

Ozývám se po delší odmlce, kterou jsem věnoval ještě jiným pracovním záležitostem a trochu kurýrování – přece jen se to psychické i fyzické vypětí za poslední měsíce na mém zdraví trochu podepsalo…

Nicméně jsem nezahálel - současně jsem intenzivně pracoval na poznámkách ke kompletnímu natočenému materiálu, a také jednání s Českou televizí o koprodukci. To přineslo své ovoce. O film projevilo zájem „Filmové centrum ČT“ a nabídlo zázemí pro kompletní obrazové dokončovací práce a finalizaci. Zvukové postprodukce se samozřejmě ujme můj kolega, koproducent a skvělý mistr zvuku – Jirka Klenka, hudební dramaturgii a hudební mix připravuje sám Michal Pavlíček.

Dlouho jsme zvažovali, kdo doplní náš tvůrčí tým jako střihač a nakonec jsme se rozhodli pro dva nové kolegy - Petra Smělíka a jako supervizor byla vybrána zkušená „matadorka“ Krasimira Veličková.  

Stříhat jsme začali už ve čtvrtek 3. 12. a v plánu máme 22 střihových dnů – 13. ledna by měl jít téměř hotový televizní film do hudební a zvukové postprodukce. Současně vzniká i „festivalová“ verze, která bude o zhruba 15 až 20 minut delší, a ta půjde do finálního střihu začátkem března.

Proč jsme se rozhodli pro dvě verze? V podstatě to vyplynulo z jednání s Českou televizí, která trvá na vysílání filmu v den Michalových narozenin – tedy 14. 2. 2016. Tato verze ale bude ochuzena o část koncertu, který se koná až o 3 dny později (ano – někteří z Vás už se těší na lupeny na tuto „jamsession“ ve Fóru Karlín). Tento koncert bude v podstatě tvořit finále „festivalového“ filmu (plus několik dalších scén) – tak jak jsme si to už dříve představovali. Tato verze bude mít premiéru v druhé polovině března – a to je ta premiéra, která je jednou z odměn pro Vás Startéry.

Uvědomuji si samozřejmě, že to není úplně standardní situace – dvě verze filmu, televizní vysílání před filmovou premiérou – ale oproti tomu kompletní obrazová postprodukce, výrazná mediální podpora TV premiéry a podpora výroby a propagace „festivalové“ verze ze strany ČT, je přece jen dobrým bonusem pro uvedení našeho (i Vašeho) filmu do světa…

Pro nás to znamená pečlivé zvážení, co která verze bude obsahovat, složitější zpracování obrazového střihu a samozřejmě také hudebního a zvukového mixu. Ale je to pro nás výzva, se kterou se rádi popasujeme.

V tomto ohledu je Michal Pavlíček nejen pro mne velkým vzorem – to jak přistupuje k jednotlivým projektům, jak o nich přemýšlí, jak na nich pracuje… Obdobné je to i s naším - Vaším – filmem…

Vaše odměny připravujeme, plánujeme propagaci, premiéry...

Věříme, že se máte na co těšit!

Díky všem a budeme rádi za Vaše postřehy, připomínky a podněty!

Za celý tým zdraví Mejla Doležal

... DĚKUJEME!

Ano - víme, že se opakujeme, ale to nevadí! Jsme rádi, že Vás máme! Ještě před pěti dny to nevypadalo příliš nadějně, ale stalo se to, co se asi stát mělo... Díky Vám můžeme dokončit film, který nás stál už hodně sil, ale je naší "srdeční záležitostí" a věříme mu. S radostí plánujeme dokončovací práce a co nevidět začneme připravovat i Vaše odměny!

Rádi Vás budeme průběžně informovat o všem, co nás povede ke zdárnému cíli, a tím je film o skvělém muzikantovi, skladateli a prima člověku Michalovi Pavlíčkovi...

Díky, že v tom jedete s námi!

Mejla Doležal a Jirka Klenka

DĚKUJEME...

... za morální i fyzickou podporu!

Milí Startéři, Přátelé, Kamarádi, Příznivci dobrých filmů a Michala Pavlíčka!

Rád bych za celý náš realizační tým, ale hlavně za sebe a za Jirku (určitě by to ten kluk napsal stejně), poděkoval za úžasnou pomoc a podporu! Jste skvělí!!! Co víc k tomu dodat... Za poslední čtyři pět dní to bylo jako lavina, která s sebou přináší něco krásného... S napětím jsme sledovali, kolik lidí nám věří a má chuť pomoci na svět filmu o "živé legendě"... Pocit důvěry, že naše práce má smysl a současně i  "vzdání holdu" Michalovi Pavlíčkovi, je pro nás velmi zavazující a budeme se snažit vše maximálně zúročit. Průběžně Vás budeme informovat o průběhu prací, do kterých se co nevidět pustíme.

Co se týká odměn - ty budeme průběžně vyřizovat. Většina z nich se váže k datům akcí (Čombeho narozeninový koncert, trička, trsátka...) - dostupné budou koncem roku nebo hned zkraje ledna. Ostatní, které souvisí s filmem (premiéra filmu, USB flashky s filmem, Stream, DVD + CD...) budou k dispozici na přelomu února a března, možná až dubna. Film je vždy trochu "běh na dlouhou trať", ale nebojte - všem svým závazkům dostojíme! A určitě se o všem včas dovíte.

Ještě jednou moc děkujeme a z mnohými z Vás se těšíme i na viděnou!

Zdraví Mejla Doleža a Jirka Klenka

P.S. od Mejly: Omlouvám se současně všem, kterým jsem neodpověděl na sms - normálně se mi zavařil mobil...