PĚT TUCTŮ ČOMBEHO - crowfunding kampaň

PĚT TUCTŮ ČOMBEHO

Filmový dokument o jedné z nejvýraznějších osobností hudební scény u nás, špičkového kytaristy, hudebního skladatele. U příležitosti Michalových "60"!

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Ahoj všem příznivcům Michala Pavlíčka!

Už 5 let se svým malým týmem točím časosběrný dokument o jedné z nejvýraznějších osobností české hudební scény. Bravurní kytarista, skladatel symfonické a scénické hudby se zcela specifickým rukopisem, perfekcionista, workoholik, nadšený otec… – asi tak se dá krátce charakterizovat Michal Pavlíček.

Za dobu natáčení jsme se hodně sblížili a já měl příležitost se podívat do Michalovy muzikantské „kuchyně“ i jeho citlivé duše. A tento pohled bych Vám rád zprostředkoval.

Mohli bychom točit ještě třeba pět nebo deset let o Michalově tvůrčí práci i životě… Ale mám za to, že 60 let je významné životní jubileum a my bychom mu rádi k únorovým narozeninám nadělili filmový dokument.

Před námi je posledních pět měsíců tvůrčí práce, zhodnocení zhruba osmdesáti hodin natočeného materiálu...

Za náš tým bych byl moc rád, kdybyste nám v tom nyní pomohli…

Mejla Doležal, režisér a producent

FOTO_STARTOVAC_900x600_2a.jpg

 

O filmu

Náš štáb byl a je svědkem velmi zajímavých hudebních projektů už od podzimu 2010. Tehdy Michal začal připravovat v podstatě utajený koncert pouze „pro zvané“ se symfonickým orchestrem pražské Konzervatoře v Rudolfinu. Vážnohudební motivy s rockovou kytarou byly fantastickým zážitkem!

Následovala spolupráce s Václavem Havlem na filmu Odcházení, nabídka od BBC na realizaci TV seriálu Merlin, doprovázeli jsme Michala na akustických koncertech v Triu (s Maťo Ivanem a Milošem Meierem), zaznamenali jsme koncert s Monikou Načevou, byli jsme u návratů BSP, Pražského výběru i Stromboli. Mezitím vydal profilové trojCD, skládal hudbu k televizním seriálům, zhudebnil texty Michala Horáčka pro Richarda Müllera… Povídali jsme si o muzice, o jeho vztahu k práci, o tom, co Michala ovlivnilo, jak se vyvíjel a kam se jeho tvorba ubírá a co chce ještě dokázat. Svěřil se nám o svých nemocech, které ho poslední dobou provázejí, o lásce k rodině, o radostech i o věcech, které ho jako člověka tíží…

A také nám prozradí, kdo a proč mu říkají „Čombe“…

SZMP_FB_950x450.jpg

Jiří Klenka, mistr zvuku, koproducent                               Mejla Doležal, režisér a producent

 

Režisér Miloslav Doležal

... se v dokumentaristice se pohybuje už 19 let a v různých profesích se podílel na realizaci téměř deseti velkých filmových portrétů nejrůznějších osobností (Miroslav Horníček, Vladimír Pucholt, Theodor Pištěk, Miloš Forman, Magdalena Kožená, Lucie Bílá, Adriana Sklenaříková…). Jako režisér debutoval dokumentem o předním českém polárníkovi „Vašek Sůra – Severní pól 2005“ a obdobné téma zpracoval ve filmu „Ny Alesund – Pocta Františku Běhounkovi“. V letech 2010 – 2013 se svým týmem natočil čtyři celovečerní filmy o významných cyklistických misích svého kamaráda vozíčkáře Heřmana Volfa po Evropě. Hudbu ke třem filmům skládal Michal Pavlíček – a právě zde byl položen základ budoucí spolupráce a přátelství.

Následovaly pak další snímky – „SPOLUjízda“, „10% AFRIKY“ a film o úspěchu českých cyklistů v jednom z nejtěžších závodů na světě Race Across America nazvaný „Čeští indiáni dobyli Ameriku“.  

Na poli filmové tvorby se zapsal i jako producent. Spolupracoval s dokumentaristy Pavlem Kouteckým, s Josefem Císařovským a produkoval „vietnamskou trilogii“ režiséra Martina Ryšavého.

Filmový portrét o Michalovi Pavlíčkovi je zatím nejnáročnějším a nejobsáhlejším projektem, který se stal Mejlovou „srdeční záležitostí“…

Více na www.mildproduction.com

 

Mistr zvuku Jiří Klenka

…je absolventem FAMU, katedry Zvukové tvorby. Jako mistr zvuku debutoval v roce 2000 filmem ENE BENE. Od té doby spolupracoval s řadou filmových produkcí a vytvořil zvuk pro více než dvacítku převážně českých celovečerních filmů. Čtyřikrát byl nominován na cenu ČFTA, dvakrát získal Českého lva v kategorii Nejlepší zvuk za filmy Kytice a Želary. Jiří se ve své tvorbě opírá o stálý tým zkušených profesionálů a moderní zvukové zařízení nejvyšší kvality ve vlastním studiu KlenkaSound.

S Michalem Pavlíčkem na poli filmové tvorby spolupracoval například na seriálu britské televize "Help, I Am Teenage - Outlaw", dokumentarním filmu "Escape To Mauritius", sérii dokumentárních filmů "Cesta za snem" a dalších.

FOTO_STARTOVAC_900x600_2b.jpg

 

Podpořte dokončení filmu

Máme za sebou 20 dnů natáčení během pěti let – rozhovory, situace v zákulisí z příprav koncertů, práce ve studiu, záznamy koncertů i vyprávění a glosy „jen tak“.

Před námi jsou ještě 4 natáčecí dny – křest CD Richarda Müllera, na kterém Michal Pavlíček zhudebnil texty Michala Horáčka, pojedeme do Plzně, kde vzniká divadelní představení Jiřího Barty – opět na Michalovu hudbu, a také ještě strávíme s Michalem 2 dny povídáním - protože jsme se na nějaké věci ještě nezeptali nebo nebyla vhodná příležitost... To vše bude základem pestrého hudebního filmu.

Natáčení a přípravy materiálu pro střih v nákladech stály zatím zhruba 450 tisíc korun… To vše máme pokryto vstupem sponzorů a producentskými vklady.

V prosinci bychom se rádi vrhli na obrazový střih, který nám zabere zhruba 3 týdny a v lednu se budeme věnovat hudební a zvukové postprodukci a barevným korekcím. Začátkem února by měl být film hotov. Zatím hledáme vhodného citlivého střihače…

Ještě je v úvaze natáčení chystaného velkolepého narozeninového „jam session“ u příležitosti Michalových šedesátin, který by mohl tvořit závěr filmu. Ale to záleží ještě na plánované výrobě DVD a dohodě s distributorem. To je zatím otevřené…

Uvažovanou stopáží je 80 až 90 minut plus nějaké bonusy pro DVD.

Náklady dokončovacích prací včetně ještě plánovaného natáčení odhadujeme na cca 280 tisíc korun.

Pokud bychom prostřednictvím Startovače – za Vaší pomoci - vybrali ještě o cca 100 tisíc korun více než jsme si stanovili (tedy celkově zhruba 380.000 Kč), tak vyrobíme i Master DCP pro kinodistribuci a půjdeme na pár týdnů do kina!

 

Budeme rádi, když nám v téhle věci pomůžete a stanete se spolutvůrci filmu o člověku, kterého si společně vážíme, kterého obdivujeme, a kterému chceme tímto způsobem poděkovat.

I Vám patří náš dík!

 

Tvůrci filmu

Námět, scénář a režie - Miloslav Doležal 

Producenti - Miloslav Doležal a Jiří Klenka

Kamera - David Brož, Jakub Varinský, Petr Kolář                 

Střih - v jednání              

Zvuk - Pavel Kovařík, Bára Hovorková, Pavel Matyáš  

Hudební mix - Michal Pavlíček                                           

Zvukový mix - Jiří Klenka, KlenkaSound

Obrazová postprodukce - CINEPOST

Produkce - MILD production

 

 

 

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?