PĚT TUCTŮ ČOMBEHO | crowdfunding kampaň

PĚT TUCTŮ ČOMBEHO

Filmový dokument o jedné z nejvýraznějších osobností hudební scény u nás, špičkového kytaristy, hudebního skladatele. U příležitosti Michalových "60"!

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Ahoj všem příznivcům Michala Pavlíčka!

Už 5 let se svým malým týmem točím časosběrný dokument o jedné z nejvýraznějších osobností české hudební scény. Bravurní kytarista, skladatel symfonické a scénické hudby se zcela specifickým rukopisem, perfekcionista, workoholik, nadšený otec… – asi tak se dá krátce charakterizovat Michal Pavlíček.

Za dobu natáčení jsme se hodně sblížili a já měl příležitost se podívat do Michalovy muzikantské „kuchyně“ i jeho citlivé duše. A tento pohled bych Vám rád zprostředkoval.

Mohli bychom točit ještě třeba pět nebo deset let o Michalově tvůrčí práci i životě… Ale mám za to, že 60 let je významné životní jubileum a my bychom mu rádi k únorovým narozeninám nadělili filmový dokument.

Před námi je posledních pět měsíců tvůrčí práce, zhodnocení zhruba osmdesáti hodin natočeného materiálu...

Za náš tým bych byl moc rád, kdybyste nám v tom nyní pomohli…

Mejla Doležal, režisér a producent

FOTO_STARTOVAC_900x600_2a.jpg

 

O filmu

Náš štáb byl a je svědkem velmi zajímavých hudebních projektů už od podzimu 2010. Tehdy Michal začal připravovat v podstatě utajený koncert pouze „pro zvané“ se symfonickým orchestrem pražské Konzervatoře v Rudolfinu. Vážnohudební motivy s rockovou kytarou byly fantastickým zážitkem!

Následovala spolupráce s Václavem Havlem na filmu Odcházení, nabídka od BBC na realizaci TV seriálu Merlin, doprovázeli jsme Michala na akustických koncertech v Triu (s Maťo Ivanem a Milošem Meierem), zaznamenali jsme koncert s Monikou Načevou, byli jsme u návratů BSP, Pražského výběru i Stromboli. Mezitím vydal profilové trojCD, skládal hudbu k televizním seriálům, zhudebnil texty Michala Horáčka pro Richarda Müllera… Povídali jsme si o muzice, o jeho vztahu k práci, o tom, co Michala ovlivnilo, jak se vyvíjel a kam se jeho tvorba ubírá a co chce ještě dokázat. Svěřil se nám o svých nemocech, které ho poslední dobou provázejí, o lásce k rodině, o radostech i o věcech, které ho jako člověka tíží…

A také nám prozradí, kdo a proč mu říkají „Čombe“…

SZMP_FB_950x450.jpg

Jiří Klenka, mistr zvuku, koproducent                               Mejla Doležal, režisér a producent

 

Režisér Miloslav Doležal

... se v dokumentaristice se pohybuje už 19 let a v různých profesích se podílel na realizaci téměř deseti velkých filmových portrétů nejrůznějších osobností (Miroslav Horníček, Vladimír Pucholt, Theodor Pištěk, Miloš Forman, Magdalena Kožená, Lucie Bílá, Adriana Sklenaříková…). Jako režisér debutoval dokumentem o předním českém polárníkovi „Vašek Sůra – Severní pól 2005“ a obdobné téma zpracoval ve filmu „Ny Alesund – Pocta Františku Běhounkovi“. V letech 2010 – 2013 se svým týmem natočil čtyři celovečerní filmy o významných cyklistických misích svého kamaráda vozíčkáře Heřmana Volfa po Evropě. Hudbu ke třem filmům skládal Michal Pavlíček – a právě zde byl položen základ budoucí spolupráce a přátelství.

Následovaly pak další snímky – „SPOLUjízda“, „10% AFRIKY“ a film o úspěchu českých cyklistů v jednom z nejtěžších závodů na světě Race Across America nazvaný „Čeští indiáni dobyli Ameriku“.  

Na poli filmové tvorby se zapsal i jako producent. Spolupracoval s dokumentaristy Pavlem Kouteckým, s Josefem Císařovským a produkoval „vietnamskou trilogii“ režiséra Martina Ryšavého.

Filmový portrét o Michalovi Pavlíčkovi je zatím nejnáročnějším a nejobsáhlejším projektem, který se stal Mejlovou „srdeční záležitostí“…

Více na www.mildproduction.com

 

Mistr zvuku Jiří Klenka

…je absolventem FAMU, katedry Zvukové tvorby. Jako mistr zvuku debutoval v roce 2000 filmem ENE BENE. Od té doby spolupracoval s řadou filmových produkcí a vytvořil zvuk pro více než dvacítku převážně českých celovečerních filmů. Čtyřikrát byl nominován na cenu ČFTA, dvakrát získal Českého lva v kategorii Nejlepší zvuk za filmy Kytice a Želary. Jiří se ve své tvorbě opírá o stálý tým zkušených profesionálů a moderní zvukové zařízení nejvyšší kvality ve vlastním studiu KlenkaSound.

S Michalem Pavlíčkem na poli filmové tvorby spolupracoval například na seriálu britské televize "Help, I Am Teenage - Outlaw", dokumentarním filmu "Escape To Mauritius", sérii dokumentárních filmů "Cesta za snem" a dalších.

FOTO_STARTOVAC_900x600_2b.jpg

 

Podpořte dokončení filmu

Máme za sebou 20 dnů natáčení během pěti let – rozhovory, situace v zákulisí z příprav koncertů, práce ve studiu, záznamy koncertů i vyprávění a glosy „jen tak“.

Před námi jsou ještě 4 natáčecí dny – křest CD Richarda Müllera, na kterém Michal Pavlíček zhudebnil texty Michala Horáčka, pojedeme do Plzně, kde vzniká divadelní představení Jiřího Barty – opět na Michalovu hudbu, a také ještě strávíme s Michalem 2 dny povídáním - protože jsme se na nějaké věci ještě nezeptali nebo nebyla vhodná příležitost... To vše bude základem pestrého hudebního filmu.

Natáčení a přípravy materiálu pro střih v nákladech stály zatím zhruba 450 tisíc korun… To vše máme pokryto vstupem sponzorů a producentskými vklady.

V prosinci bychom se rádi vrhli na obrazový střih, který nám zabere zhruba 3 týdny a v lednu se budeme věnovat hudební a zvukové postprodukci a barevným korekcím. Začátkem února by měl být film hotov. Zatím hledáme vhodného citlivého střihače…

Ještě je v úvaze natáčení chystaného velkolepého narozeninového „jam session“ u příležitosti Michalových šedesátin, který by mohl tvořit závěr filmu. Ale to záleží ještě na plánované výrobě DVD a dohodě s distributorem. To je zatím otevřené…

Uvažovanou stopáží je 80 až 90 minut plus nějaké bonusy pro DVD.

Náklady dokončovacích prací včetně ještě plánovaného natáčení odhadujeme na cca 280 tisíc korun.

Pokud bychom prostřednictvím Startovače – za Vaší pomoci - vybrali ještě o cca 100 tisíc korun více než jsme si stanovili (tedy celkově zhruba 380.000 Kč), tak vyrobíme i Master DCP pro kinodistribuci a půjdeme na pár týdnů do kina!

 

Budeme rádi, když nám v téhle věci pomůžete a stanete se spolutvůrci filmu o člověku, kterého si společně vážíme, kterého obdivujeme, a kterému chceme tímto způsobem poděkovat.

I Vám patří náš dík!

 

Tvůrci filmu

Námět, scénář a režie - Miloslav Doležal 

Producenti - Miloslav Doležal a Jiří Klenka

Kamera - David Brož, Jakub Varinský, Petr Kolář                 

Střih - v jednání              

Zvuk - Pavel Kovařík, Bára Hovorková, Pavel Matyáš  

Hudební mix - Michal Pavlíček                                           

Zvukový mix - Jiří Klenka, KlenkaSound

Obrazová postprodukce - CINEPOST

Produkce - MILD production

 

 

 

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 302 200 Kč (107 %)
  • 107 %
  • 280 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 208 Startérů

Autor projektu

Miloslav Mejla Doležal - obrázek
  • projekt od Miloslav Mejla Doležal
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

LINK NA STREAM FILMU

Za Vaši podporu máte link na stream filmu v SD kvalitě

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
150 Kč

TRSÁTKO S ČOMBEHO PODPISEM A LINK NA STREAM

Trsátko s Michalovým podpisem v limitované edici a link na stream filmu v SD kvalitě.

Počet dostupných odměn: 233/250

Nelze podpořit
200 Kč

LINK NA STREAM FILMU V HD KVALITĚ

Za Vaši podporu získáváte link na stream filmu v HD kvalitě.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
200 Kč

ČOMBEHO PLAKÁT

Výroční plakát k Michalovým šedesátinám s vlastnoručním podpisem a link na stream filmu v SD kvalitě.

Počet dostupných odměn: 148/150

Nelze podpořit
300 Kč

ČOMBEHO PLAKÁT, TRSÁTKO A LINK NA STREAM FILMU

Výroční plakát a trsátko s Michalovým podpisem plus link na stream filmu v HD kvalitě, poděkování samozřejmostí

Počet dostupných odměn: 86/100

Nelze podpořit
350 Kč

ČOMBEHO TRIKO

Originální triko s Čombeho potiskem a stream filmu v HD kvalitě.

Počet dostupných odměn: 84/100

Nelze podpořit
400 Kč

FILM NA ORIGINÁLNÍM FLASH DISKU

Film na originálním USB flash disku v designu Michalovy kytary v limitované edici.

Počet dostupných odměn: 88/100

Nelze podpořit
400 Kč

DVD S FILMEM

Limitovaná edice DVD s naším filmem.

Počet dostupných odměn: 97/100

Nelze podpořit
450 Kč

FILM NA ORIGINÁLNÍM FLASH DISKU A TRSÁTKO

Film na originálním USB flash disku v designu Michalovy kytary v limitované edici a trsátko s Michalovým podpisem.

Počet dostupných odměn: 39/50

Nelze podpořit
500 Kč

PODĚKOVÁNÍ V TITULCÍCH FILMU A LINK NA DOWNLOAD

Za Vaši podporu Vám rádi poděkujeme v závěrečných titulcích filmu v "hromadném poděkování". A k tomu máte link na download filmu v HD kvalitě.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
600 Kč

VOLNÝ VSTUP NA FILMOVOU PREMIÉRU PRO 2 OSOBY

Volný vstup na filmovou premiéru za účasti Michala Pavlíčka a dalších hostů pro 2 osoby (budete zapsáni na guest listu) a download filmu v HD kvalitě.

Počet dostupných odměn: 186/200

Nelze podpořit
700 Kč

VSTUPENKA NA NAROZENINOVÝ ČOMBEHO KONCERT

Vstupenka pro 1 osobu na narozeninovou "jam session" Michala Pavlíčka plnou překvapení konanou 17. 2. 2016 ve Foru Karlín v Praze. A k tomu link na stream filmu v HD kvalitě.

Odměna vyprodána: 0/20

Nelze podpořit
800 Kč

ČOMBEHO BALÍČEK - FANDA

Film na originálním USB flash disku v designu Michalovy kytary v limitované edici, podepsaný plakát, tričko.

Počet dostupných odměn: 42/50

Nelze podpořit
900 Kč

SPECIÁLNÍ EDICE 5 CD + 1 DVD

V březnu 2015 vychází speciální edice 5 CD "Pět tuctů Čombeho" od Supraphonu a k tomu jako bonus náš film na DVD - vše v limitované edici

Odměna vyprodána: 0/10

Nelze podpořit
1 000 Kč

FILMOVÝ FANDA

Za Vaši podporu získáváte volný vstup na filmovou premiéru pro 2 osoby (budete zapsáni na guest listu), k tomu USB flashdisk s naším filmem v designu Michalovy oblíbené kytary a poděkujeme Vám v závěrečných titulcích filmu.

Počet dostupných odměn: 34/50

Nelze podpořit
1 100 Kč

NÁVŠTĚVA VE STUDIU

Pozveme Vás do zvukového studia (na 2 až 3 hodiny), abyste byli svědky, jak se připravuje zvukový mix k našemu filmu. Seznámíme Vás s technologiemi a zasvětíme Vás do tajů speciálních zvuků. A až bude film hotov, obdržíte film na limitovaném USB flash disku v designu Michalovy oblíbené kytary. A tomu ještě trsátko s Michalovým podpisem.

Odměna vyprodána: 0/5

Nelze podpořit
1 400 Kč

ČOMBEHO BALÍČEK - VELKÝ FANDA

Speciální edice 5 CD "Pět tuctů Čombeho" od Supraphonu + DVD s naším filmem, Čombeho plakát, tričko, podepsané trsátko a poděkování v titulcích filmu v "hromadném poděkování".

Odměna vyprodána: 0/5

Nelze podpořit
1 900 Kč

ČOMBEHO BALÍČEK - ULTRA FANDA

Speciální edice 5 CD "Pět tuctů Čombeho" od Supraphonu + DVD s naším filmem, Čombeho plakát, tričko, podepsané trsátko, poděkování v titulcích filmu v "hromadném poděkování" a vstupenka pro 1 osobu na narozeninovou "jam session" plnou překvapení konanou 17. 2. 2016 ve Foru Karlín v Praze.

Odměna vyprodána: 0/5

Nelze podpořit
5 000 Kč

ZVLÁŠTNÍ PODĚKOVÁNÍ

Zvláštní poděkování v závěrečných titulcích filmu, 4 VIP vstupenky na premiéru filmu, kde Vám opět jmenovitě poděkujeme a jako dárek obdržíte limitovaný USB flash disk v designu Michalovy oblíbené kytary.

Odměna vyprodána: 0/5

Nelze podpořit
10 000 Kč

DONÁTOR

Pozice pro nadšence s dobrým srdcem. Samostatné poděkování v titulcích filmu, VIP vstup na filmovou premiéru a na narozeninovou "jam session" do Fora Karlín pro 2 osoby.

Počet dostupných odměn: 2/4

Nelze podpořit
25 000 Kč

MECENÁŠ

Vaše podpora je pro nás velmi důležitá. Vyhradíme Vám zvláštní místo v titulcích filmu (Naši mecenáši ...), pozveme Vás na premiéru i na narozeninovou "jam session" do Fora Karlín (pro 2 osoby), ukážeme práci ve studiu, zprostředkujeme setkání s Michalem Pavlíčkem a k tomu dostane limitovanou edici 5CD + DVD s naším filmem a USB flashdisk ve tvaru Michalovy oblíbené kytary.

Odměna vyprodána: 0/3

Nelze podpořit
50 000 Kč

PARTNER FILMU

Za Vaši podporu Vám rádi připravíme celý balíček prezentačních aktivit PARTNER FILMU (logo před filmem, logo na plakátech a pozvánkách na premiéru..., originální USB disk s filmem...). Vhodné pro firmu či společnost.

Počet dostupných odměn: 1/2

Nelze podpořit