Umění na ulici má smysl! PBF 2015 - crowfunding kampaň

Umění na ulici má smysl! PBF 2015

Být busker znamená žít naplno. Vytvořte s námi největší festival pouličního umění v České republice a dotkněte se hvězd! Pilsen Busking Fest 2015 !

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

logo na kartu projektu.jpgBez názvu.jpg

street-performers-nyc.jpg

Festival?

Nejsme běžný festival a už vůbec ne takový, jaký ho znáte. Jsme festival, kde se bourají všechny zábrany a předsudky vůči umění. Festival, který ke konci září rozsvítí na týden historické jádro Plzně a stane se centrem světové pouliční scény v evropském hlavním městě kultury roku 2015!

Nabízíme hromadu kultury a vstupné žádné, respektive pouze takové, které se rozhodnete přispět buskerovi do klobouku.

34.jpg

Pilsen Busking Fest 2015

Oživí město, vytrhne obyvatele ze stereotypu, vykouzlí nespočet úsměvů na tvářích kolemjdoucích, naplní ulice pozitivní energií a vytříbenými emocemi. A to tak, že se jim postaví přímo do cesty.

Je to festival kouzelníků, hudebníků, klaunů, artistů, divadelníků, malířů a dalších velmi kvalitních pouličních umělců. Ti předvádí svůj um a tak je na kolemjdoucím, zda podpoří umělce příspěvkem do klobouku, či mu zatleská, nebo pouze projde kolem.

Tento rok na festival dorazí například Betty Bears:

Jak to ale udělat s penězi?

Musí se zaplatit jídlo, spaní doprava a tak dále..

A třeba doprava, i když je třeba jen na chůdách, nebo na jednokolce, se zaplatit prostě musí. O to zvlášť, když je busker například z Francie.

A my? My na to máme zatím jen pár korun. A tak potřebujeme Vás!

Vás, kteří máte rádi umělce, a to takové umělce, co z nich vyzařují pozitivní a silné emoce. Jelikož stoupnout si k patníku jen tak na ulici a odnést si domů výdělek v klobouku, to už musí být umělec! Ono to totiž není jen tak někoho zaujmout, zároveň neotravovat a ještě si něco vydělat.

Přesně takové my právě chceme! Tady v ČR, konkrétně u nás v Plzni. A je úplně jedno odkud jsou.

A že jich máme dost a je o nás zájem! Třeba od Klatov, ale taky z Japonska, Chile, Mexika, Španělska, Itálie, Belgie  nebo  z Izraele. Tak nám prosím pomozte, vždyť i na Startovači se vybírá do klobouku! :)

Pokud by se nám podařilo vybrat peníze nad cílovou částku, investovali bychom je do zaplacení cestovného pro velmi zajímavé buskerské projekty z Japonska a USA. Více neprozradíme, ale můžeme Vám zaručit, že byste měli možnost doslova se dotknout hvězd :)

dsc0569.jpg

Jsme CONEXIS z.s. - mladí umělci a muzikanti z Plzně.

Měli jsme tu čest navštívit několik busker festivalů a buskerských zón v Evropě. Koncentrace umělců z celého světa, přátelská atmosféra, vynikající umělecké výkony, poznávání nových kultur, pospolitost a respekt k sobě navzájem byly věci, které nás na těchto festivalech naprosto uhranuly a pomohli nám k tomu, abychom se rozhodli uspořádat takový festival i v České Republice, v našem rodném městě Plzni.

fotka + logo.jpg

Busking – umění staré jako města sami.

Slovo busking je odvozeno od španělského buscar – hledat. A buskeři hledají – slávu, nové zážitky, sami sebe, svobodu, možnost vlastního vyjádření. Toto spojuje buskery po celém světě. Indie, Japonsko, Mexiko, Chile...a snad i Plzeň, kde už proběhl se samými pozitivními ohlasy minulý ročník.

article-1199838-05AB9582000005DC-751_468x286.jpg

Začínali jako buskeři:

Např. Janis Joplin, Bob Marley, Louis Armstrong, David Bowie, Bob Dylan, Glen Hansard, Bono Vox z U2, nebo Dub FX a mnoho dalších..

Co nabízíme:

6 dní festivalu v ulicích historického jádra Plzně, širokou škálu kvalitních pouličních umělců, doprovodné programy pro rodiny s dětmi, odpočinkové a relaxační zóny, koncerty v klubech, dobré jídlo a pití a atmosféru, kterou umí nabídnout pouze busking festival!

150040049.jpg

Tak odhoďte předsudky stud a zábrany, uvolněte hranice a podpořte nás!

Máme za to pro vás hodnotné a neotřelé ceny a také tím podpoříte busking jako takový.

Rozhodně to stojí za to! Protože umění na ulici má smysl!

Děkujeme Vám minimálně za zájem a těšíme se na Vás 21.9. -26.9. na našem Pilsen Busking Festu 2015 !!

7895663624_36311f8a06_b.jpg

Na projektu spolupracují:

EHMK 2015, Tullamore D.E.W., Oupnér o.s., Místní borci, Symphony Work, Tabasker.cz, Frajara*Putika, CONEXIS z.s.

Ochutnávka letošního ročníku PBF 2015:

Thom Artway


Flaškinet

Sun Tailor

                                                                                                                         

                  Vyzvednutí cen je možné přímo na festivalu, či po domluvě zaslat poštou

 

 

 

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?