Pavel Oškrkaný: Netykavkovy povídky | crowdfunding kampaň

Pavel Oškrkaný: Netykavkovy povídky

Máte rádi černý humor, dvojsmysly a jazykové hříčky? V tom případě vám v knihovně nesmí chybět nejnovější kniha Pavla Oškrkaného.

Knihy

Pavel Oškrkaný: Netykavkovy povídky

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Máte rádi černý humor, dvojsmysly a jazykové hříčky? V tom případě Vám v knihovně nesmí chybět má nejnovější kniha. Bohužel ještě nevyšla, ale nápravu máte ve svých rukou. Vybírejte ze široké škály odměn, které jsem navrhoval pro každého z Vás.

O Netykavkových povídkách

Povídky vycházely na mém blogu. Chtěl jsem je vydat knižně, ale hledat nakladatelství, které by mělo zájem se jevilo jako ztráta času. Nakonec jsem si řekl, že co si člověk neudělá sám, to nemá. A proto bych rád povídky vydal s Vaší pomocí. Pokud se věc podaří, bude to brožovaná šedesátistránková kniha velikosti A5 obsahující osmnáct povídek.

 O odměnách

Mezi odměnami nechybí ani mé básnické sbírky nebo kniha textů ze slam poetry, jíž se už šest let věnuju. Myslím, že si užijete všechny, takže se nebojte investovat. Cena zlata může klesnout, ale cena papíru se za posledních třicet let příliš nezměnila. 

Pohlednice & placky

Od srdce a se srdečným pozdravem. Vše v minimalistickém designu a elegantní černobílé kombinaci.

Mé knihy

Vybírat můžete z těch, které již vyšly v rozličném množství a kombinacích. O doručení se postará Česká pošta v nejkratším pro ni možném termínu. Samozřejmě jsou k mání i Netykavkovy povídky, které Vám budou zaslány jen co vyjdou z tiskárny. Vše s vlastnoručním podpisem a věnováním.

Pavlova trojkaa.jpg

Moje společnost a nespolečnost

Svých podporovatelů si velmi vážím a proto s nimi rád strávím příjemný večer. Pokud máte pochybnosti či předjímáte, že by moje společnost mohla být nudná, volte večeři beze mne. Dejte si něco dobrého a pošlete mi fotku.

Slam poetry jen pro Vás

Slamu se věnuji již šest let během nichž jsem se čtyřikrát probojoval do finále celonárodního kola. Moje aktivity sahají ještě o kousek dál než na prkna, co znamenají slam. Založil jsem portál Slamoviny, který informuje o aktuálním dění v české i zahraniční slam poetry a organizuji vlastní akce. O své know how v disciplíně na pomezí poezie, stand-upu a improvizace se rád podělím se zájemci o pozici na obou stranách mikrofonu.

K čemu poslouží cílová částka

Cílová částka je kalkulována na vydání Netykavkových povídek včetně grafické úpravy, poštovného a nákladů spojených s provozem kampaně.

Pokud se mi podaří vybrat více, než je cílová částka, rád bych nechal vyrobit Netykavkovy povídky ve formátu A3 pro svého slabozrakého studenta. Kdyby se vybralo ještě více, vydal bych audioknihu Netykavkových povídek.

Děkuji všem za podporu a budu se těšit na Vaše příspěvky, ať už finanční nebo slovní.

 

Ukázka z povídky Nejlepší:

Byl nejlepší. Vynikal ve všem, co kdy dělal a dělal skoro všechno. Ve třech začal číst, ve čtyřech hrát na klavír. V osmi v orchestru na housle. Dovedl hovořit úplně o všem ve sto padesáti osmi jazycích včetně svahilštiny a maďarštiny. Znal odpověď na každou otázku. Lidé s ním proto rádi hovořili, ale jen chvíli, protože pak je to začalo nudit. A on o konverzaci s nimi zas tolik nestál. Stejně už všechno věděl. Neměl potřebu se s někým bavit. A ani moc nebylo o čem. Navíc dokázal člověka odhadnout na první pohled a občas odpovídal dřív, než se ho skutečně někdo na něco zeptal. K odpovědi většinou přidal i radu, co by se sebou měl dotyčný dělat. Pokud to tedy nebyl beznadějný případ, což mu také narovinu řekl. Existovalo ale jedno místo, kde se jeho vědomosti hodily – na vysoké škole. Tedy do okamžiku než začal poučovat své učitele. Naštěstí pro ně se tam moc dlouho nezdržel. Bakalářské studium dokončil za rok, magisterské také. Doktorát mu udělili za půl roku, aby se jej zbavili. Když ve dvanácti absolvoval univerzitu, věděl už o životě všechno.

Byl opravdu všestranně nadaný. S trochou nadsázky by se dalo říct, že Chuck Norris byl jeho otcem, Superman mladším bráchou. Protože už se neměl co dozvědět, začal sportovat. Vylepšil všechny rekordy své země, a že to byla velká země. Největší na světě. Ve všech sportovních tabulkách jeho vlasti bylo na první příčce napsáno jeho jméno – Perfekt Bestof. Vyhrál mistrovství světa v hokeji, fotbale i kuličkách. Na olympiádu ho nepustili. Objevili jen u něj novou zakázanou podpůrnou látku, kterou nazvali bestofsteron.

Ale mu to nevadilo, hrál fotbal a hokej za nejlepší mužstva v zemi. Pokud někoho zajímá, které týmy to byly, byly to vždy ty, ve kterých hrál on. Avšak po čase na družstva, v nichž hrál, přestali chodit diváci. Když byl na hřišti, věděli, jak utkání skončí, a to je nebavilo. Zápasům s ním nějak scházelo napětí, zápletka, peripetie i katarze. Byla to jen perfektie, perfektie a perfektie. Po třech letech s kolektivními sporty skončil a uvolnil místo starším a méně perspektivním hráčům. I tak stačil vytvořit nové rekordy v KHL i v NHL, ačkoliv v té nikdy nehrál...

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 22 500 Kč (102 %)
  • 102 %
  • 22 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 33 Startérů

Autor projektu

Pavel Oškrkaný - obrázek
  • projekt od Pavel Oškrkaný
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Pohlednice

Pohlednice Prahy se srdečným pozdravem a mým vlastnoručním podpisem.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
100 Kč

Odznak

Připínací odznak s nápisem: P.O. je nejlepší.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
150 Kč

Básničky do vlasů nebo Poněkud ponurá poezie

Můžete si vybrat jednu z mých básnických sbírek. Podepíšu Vám ji a pošlu na Vámi zvolenou adresu. Nezapomeňte uvést, kterou z knih jste si vybrali.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
250 Kč

Netykavkovy povídky s věnováním

Zbrusu nová kniha Netykavkovy povídky doputuje i s věnováním až na Vámi zvolenou adresu. Buďte první, kdo se začte do jejích čerstvě vytisknutých stránek.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
250 Kč

Kniha dle vlastního výběru s věnováním

Můžete vybírat z knih Slaměná poezie má, Sborník slam poetry 2016 nebo Sborník slam poetry 2017. To vše s mým vlastnoručním věnováním. Doručení je samozřejmostí. Napište prosím, kterou z knih jste si vybrali.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
400 Kč

Pavlova trojka

Mé sbírky Básničky do vlasů, Poněkud ponurá poezie a Slaměná poezie má, to vše s vlastnoručním věnováním a doručením až domů (poštou).

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
600 Kč

Pavlovo kvarteto

Mé knihy Básničky do vlasů, Poněkud ponurá poezie, Slaměná poezie má a Netykavkovy povídky, to vše s vlastnoručním věnováním a doručením kam budete chtít.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 500 Kč

Večeře s autorem

Až dvouhodinová večeře v restauraci s velmi příjemným názvem - Pavlovín. Jedná se o jednu z nejlepších restaurací na pražském Chodově.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 800 Kč

Večeře bez autora

Dejte si dobrou večeři a pošlete mi fotky. Dobrou chuť!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
2 000 Kč

Slam poetry vystoupení v ČR

Slam poetry vystoupení kdekoliv v České republice. Stačí se domluvit na termínu. Rád přijedu a oblažím vás celou řádkou svých textů.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
2 500 Kč

Slam poetry vystoupení v SR

Slam poetry vystoupení kdekoliv na Slovensku. Stačí se domluvit na termínu. Rád přijedu a oblažím vás celou řádkou svých textů. Naozaj.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
3 000 Kč

Slam poetry workshop v ČR

Celodenní slam poetry workshop. Kdo jiný by mohl předat víc než veteráni českého slamu?

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
10 000 Kč

Generální sponzor

Dvoustrana v publikaci, zmínky při všech možných příležitostech a oslavná báseň na téma: „Kdo sponzoruje povídky, ten dostává pobídky“. A jako bonus Pavlovo kvarteto.

Počet dostupných odměn: 1/2

Nelze podpořit