Pavel Oškrkaný: Netykavkovy povídky - crowfunding kampaň

Pavel Oškrkaný: Netykavkovy povídky

Máte rádi černý humor, dvojsmysly a jazykové hříčky? V tom případě vám v knihovně nesmí chybět nejnovější kniha Pavla Oškrkaného.

Knihy
Pavel Oškrkaný: Netykavkovy povídky

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Máte rádi černý humor, dvojsmysly a jazykové hříčky? V tom případě Vám v knihovně nesmí chybět má nejnovější kniha. Bohužel ještě nevyšla, ale nápravu máte ve svých rukou. Vybírejte ze široké škály odměn, které jsem navrhoval pro každého z Vás.

O Netykavkových povídkách

Povídky vycházely na mém blogu. Chtěl jsem je vydat knižně, ale hledat nakladatelství, které by mělo zájem se jevilo jako ztráta času. Nakonec jsem si řekl, že co si člověk neudělá sám, to nemá. A proto bych rád povídky vydal s Vaší pomocí. Pokud se věc podaří, bude to brožovaná šedesátistránková kniha velikosti A5 obsahující osmnáct povídek.

 O odměnách

Mezi odměnami nechybí ani mé básnické sbírky nebo kniha textů ze slam poetry, jíž se už šest let věnuju. Myslím, že si užijete všechny, takže se nebojte investovat. Cena zlata může klesnout, ale cena papíru se za posledních třicet let příliš nezměnila. 

Pohlednice & placky

Od srdce a se srdečným pozdravem. Vše v minimalistickém designu a elegantní černobílé kombinaci.

Mé knihy

Vybírat můžete z těch, které již vyšly v rozličném množství a kombinacích. O doručení se postará Česká pošta v nejkratším pro ni možném termínu. Samozřejmě jsou k mání i Netykavkovy povídky, které Vám budou zaslány jen co vyjdou z tiskárny. Vše s vlastnoručním podpisem a věnováním.

Pavlova trojkaa.jpg

Moje společnost a nespolečnost

Svých podporovatelů si velmi vážím a proto s nimi rád strávím příjemný večer. Pokud máte pochybnosti či předjímáte, že by moje společnost mohla být nudná, volte večeři beze mne. Dejte si něco dobrého a pošlete mi fotku.

Slam poetry jen pro Vás

Slamu se věnuji již šest let během nichž jsem se čtyřikrát probojoval do finále celonárodního kola. Moje aktivity sahají ještě o kousek dál než na prkna, co znamenají slam. Založil jsem portál Slamoviny, který informuje o aktuálním dění v české i zahraniční slam poetry a organizuji vlastní akce. O své know how v disciplíně na pomezí poezie, stand-upu a improvizace se rád podělím se zájemci o pozici na obou stranách mikrofonu.

K čemu poslouží cílová částka

Cílová částka je kalkulována na vydání Netykavkových povídek včetně grafické úpravy, poštovného a nákladů spojených s provozem kampaně.

Pokud se mi podaří vybrat více, než je cílová částka, rád bych nechal vyrobit Netykavkovy povídky ve formátu A3 pro svého slabozrakého studenta. Kdyby se vybralo ještě více, vydal bych audioknihu Netykavkových povídek.

Děkuji všem za podporu a budu se těšit na Vaše příspěvky, ať už finanční nebo slovní.

 

Ukázka z povídky Nejlepší:

Byl nejlepší. Vynikal ve všem, co kdy dělal a dělal skoro všechno. Ve třech začal číst, ve čtyřech hrát na klavír. V osmi v orchestru na housle. Dovedl hovořit úplně o všem ve sto padesáti osmi jazycích včetně svahilštiny a maďarštiny. Znal odpověď na každou otázku. Lidé s ním proto rádi hovořili, ale jen chvíli, protože pak je to začalo nudit. A on o konverzaci s nimi zas tolik nestál. Stejně už všechno věděl. Neměl potřebu se s někým bavit. A ani moc nebylo o čem. Navíc dokázal člověka odhadnout na první pohled a občas odpovídal dřív, než se ho skutečně někdo na něco zeptal. K odpovědi většinou přidal i radu, co by se sebou měl dotyčný dělat. Pokud to tedy nebyl beznadějný případ, což mu také narovinu řekl. Existovalo ale jedno místo, kde se jeho vědomosti hodily – na vysoké škole. Tedy do okamžiku než začal poučovat své učitele. Naštěstí pro ně se tam moc dlouho nezdržel. Bakalářské studium dokončil za rok, magisterské také. Doktorát mu udělili za půl roku, aby se jej zbavili. Když ve dvanácti absolvoval univerzitu, věděl už o životě všechno.

Byl opravdu všestranně nadaný. S trochou nadsázky by se dalo říct, že Chuck Norris byl jeho otcem, Superman mladším bráchou. Protože už se neměl co dozvědět, začal sportovat. Vylepšil všechny rekordy své země, a že to byla velká země. Největší na světě. Ve všech sportovních tabulkách jeho vlasti bylo na první příčce napsáno jeho jméno – Perfekt Bestof. Vyhrál mistrovství světa v hokeji, fotbale i kuličkách. Na olympiádu ho nepustili. Objevili jen u něj novou zakázanou podpůrnou látku, kterou nazvali bestofsteron.

Ale mu to nevadilo, hrál fotbal a hokej za nejlepší mužstva v zemi. Pokud někoho zajímá, které týmy to byly, byly to vždy ty, ve kterých hrál on. Avšak po čase na družstva, v nichž hrál, přestali chodit diváci. Když byl na hřišti, věděli, jak utkání skončí, a to je nebavilo. Zápasům s ním nějak scházelo napětí, zápletka, peripetie i katarze. Byla to jen perfektie, perfektie a perfektie. Po třech letech s kolektivními sporty skončil a uvolnil místo starším a méně perspektivním hráčům. I tak stačil vytvořit nové rekordy v KHL i v NHL, ačkoliv v té nikdy nehrál...

Co si o tomto projektu myslíte?