Patrik Proško - Cesta do Artamazonie - crowfunding kampaň

Novinky - Patrik Proško - Cesta do Artamazonie

cca 70 dní na výpravné cestě za tvorbou umění ve veřejném prostoru Ekvádoru, Peru, Bolívie, Paraguaye, Argentiny a Uruguaye.

Umění
Zdravim všechny! Odměny jsem rozeslal, nebo jsem informoval o jejich možném osobním vyzvednutí u nás v Illusion Art Museu, popřípadě jsem s některými z vás domluvený na osobním předání. A je tu také plán nové cesty! :-) Odměny rozeslány - Nová cesta Obrázek

Zdravim všechny!
Odměny jsem rozeslal, nebo jsem informoval o jejich možném osobním vyzvednutí u nás v Illusion Art Museu, popřípadě jsem s některými z vás domluvený na osobním předání. Pošta mi žádné nevrátila, tak doufám že k vám všechny dorazily. Pokud ne, napište a podíváme se na to. 

Píšu taky ohledně mé nové cesty, na kterou vyrážim již zítra.

Jižní Amerika je bohužel kvůli koronaviru úplně zavřená a situace je tam velmi vážná. Nedá se tam ted cestovat a nevypadá to dobře ani pro následující měsíce a ani v příštím roce. Hranice mezi státy jsou uzavřené a evropani tam mají ted velmi špatnou pozici. Místní na ně volají vojáky, aby je vyhostili, nechtějí ubytovávat a viní nás ze zavlečení viru na jejich kontinent. Do karantény se běloši zavírají do vězení. Již tak chudé státy, jejichž zdravotnictví a sociální systém pandemii nezvládají se propadají díky doléhající ekonomické krizi do ještě větší chudoby a vzrůstá kriminalita především vůči bílým.

V tuto chvíli jet sám napříč Jižní Amerikou není dobrý nápad, ale já věřím že ji budu moct jet později až se situace uklidní.

Při postupném uvolňování restrikcí různých států jsem chtěl nabídnout jinou trasu a to do Ruska, Gruzie, Azerbajdžánu, Kazachstánu a Kyrgyzstánu, ale všechny vyjmenované státy jsou také zavřené. 

Jedu teď tedy na dva měsíce trasu, která je jakž takž dostupná. Pojedu Ukrajinu, hlavně zakarpatí až k Černému moři a pak to stočím dolů přes Rumunsko a Bulharsko do Turecka. Celkově projedu asi 13 států na okruhu cca 12000 kilometrů. Na cestě budu samozřejmě tvořit tak jako vždycky, sbalil jsem do auta dílnu a rád bych zrealizoval opět okolo 10 nových site specific projektů. Budu také psát reportáže a sdílet vizuální zajímavosti z těchto míst. Vyhledávám především opuštěná místa bez lidí, hory, lesy, přírodní scenerie. Kdo chcete, sledujte můj Facebook.

Bud tady osobní -  https://www.facebook.com/patrik.prosko,

nebo moje art page - https://www.facebook.com/proskopatrik

nebo můj Instagram - https://www.instagram.com/patrik_prosko/ 

 

Říká se že strach je největší nepřítel snů, tak  mi držte palce! :-)

Patrik 

 

Ahoj Prosím o strpení s předáním odměn než se trochu uvolní karanténa. Budu průběžně informovat. Díky moc a buďte zdrávi! Patrik Předání odměn - prosba o strpení Obrázek

Ahoj
Prosím o strpení s předáním odměn než se trochu uvolní karanténa. Budu průběžně informovat. Díky moc a buďte zdrávi!

Patrik

101% a 4 hodiny do konce!! Díky moc všem za spolupráci a podporu, je to tam!! Přeji nám všem ať přečkáme tohle náročné období bez úhony a můžeme se zase na svých cestách kochat panoramaty. :-) 101% a 4 hodiny do konce!! Díky moc všem za spolupráci! Obrázek