Parkourová hala a pohybové centrum ve Frýdku - crowfunding kampaň

Parkourová hala a pohybové centrum ve Frýdku

Pomoz nám vybudovat pohybové centrum moderních sportů pro děti a mládež!

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

O čem je projekt?

Rádi bychom vybudovali vlastní zázemí ve Frýdku-Místku, zrekonstruovali a vybavili halu, která bude jedinečným centrem pro parkour a gymnastiku v Moravskoslezském kraji. Bude sloužit především k tréninkům dětí a mládeže naší parkourové školy Improve Yourself a všem ostatním, kteří se parkouru věnují nebo třeba jen uvažují, že by začali.

Zároveň chceme zařadit a nabízet i další aktivity jako jógu, bojové sporty, workout, gymnastiku a funkční tréninky tak, abychom zaujali a inspirovali k pohybu širší veřejnost.

Přáli bychom si, aby byla hala sportovním i vzdělávacím centrem. Máme v plánu pořádat přednášky a workshopy se zaměřením na různá témata - zdravý životní styl, osobní rozvoj a další. Našim záměrem je totiž motivovat nejen k pohybu ale taky k pozitivnímu myšlení a pomáhat k seberealizaci. Parkour je životní styl, pojďmě dále šířit toto umění a myšlenku svobody pohybu s celou jeho úžasnou filosofií! 

Co je vlastně parkour? 

Parkour je moderní pohybovou disciplínou, ale také nově schváleným sportem jehož cílem je překonávání překážek - fyzicky (městských/ přírodních i umělých) i psychicky - za pomocí vlastního těla. Parkourista usiluje o rychlý, efektivní a bezpečný pohyb. Odnož parkouru - Freerunning klade důraz na styl a efekt. Pozitivně rozvíjí tělo a díky své rozsáhlé filosofii mysl i ducha. Každý jedinec k parkouru přistupuje jinak, pro někoho představuje životní styl, svobodu vyjádření a pohybu, pro jiného umění, přátelství a komunitu, zábavu či možnost být prostě jen sám sebou. 

Pro koho bude hala určena?

- pro děti a mládež (nejen členy Improve Yourself)

- pro celé rodiny, blízké a příbuzné

- pro ty, pro které je parkour a pohyb součástí života

- pro všechny příznivce a nadšence sportu a další sportovní organizace

- pro ty, kteří na sobě rádi pracují, zdokonalují se a posouvají své hranice

- pro všechny, kteří by se o parkouru a všech ostatních aktivitách chtěli dozvědět více

- pro základní školy, dětské domovy a nízkoprahové kluby

Co je cílem projektu?

Zrekonstruovat a vybavit halu tak, aby vzniklo funkční zázemí pro rozvoj parkouru a dalších aktivit.

Co vše by hala měla obsahovat?  

- parkourové překážky a lešení

- žíněnky a měkčené bedny

- velká molitanová jáma s různými variacemi okolo ní (hrazdy/ překážky pro skoky z místa/  překážka pro skoky z rozběhu) atp. 

- trampolína 

- gymnastický koberec a airtrack

- zázemí pro workout/ bojové sporty/ jógu atp.

Odstupňování relizace dle finanční podpory:  

100 000 Kč 

- část parkourové zóny 

Základní parkourové a flexibilní překážky pro rozvoj footplacementu (precisů/ dopadů..), základních přeskokových technik (vaultů), spinů, ale také větších skoků a jeho kombinací (wall climb/ cat-leap..), variabilní lešení a trubková konstrukce.

150 000 Kč 

- rozšíření parkourové zóny 

Rozšíření o zázemí pro náročnější techniky a skoky, bohaté možnosti kombinací a flow, větší trubková konstrukce (laché..). Lepší prostor pro kreativní možnosti a vyjádření také pro pokročilé parkouristy a freerunnery.

250 000 Kč 

- rozšířená parkourouvá část a přidání profesionání trampolíny

Rozšíření parkourové haly o kvalitní, profesionální trampolínu, která bude skvělým prostředkem pro práci s tělem a pro trénink základních salt i rotací. Díky tomuto komponentu si hala získá větší zájem nejen ze strany parkouristů a freerunnerů, ale i dalších sportovců.  

350 000 Kč 

- rozšířená parkourová část s profesionální trampolínou s přidáním skvělé molitanové jámy

Rozšíření o výborné zázemí s několikametrovou, hlubokou, molitanovou jámou s pódiem. Okolo tohoto prostoru budou doplněny hrazdy, nižší i vyšší překážky pro náročnější a pokročilejší skoky z místa, ale také z rozběhu. Místo se tak stane ideálním prostorem pro nácvik mírně pokročilých, ale i náročných salt a technik. 

500 000 Kč 

- rozšířená parkourová část, trampolína, molitanová jáma, společně s žíněnkami/ bednami, gymnastickým kobercem a airtrackem

Rozšíření haly o menší i větší dopadové žíněnky pro zajištění maximální bezpečnosti a pohodlnější trénink. Prostor bude doplněn také měkčenými bednami pro větší komfort i pro nejmenší, dále gymnastickým kobercem a kvalitním airtrackem pro zónu cílenou na tricking.

600 000 Kč 

- výborně zařízená parkourová hala s prvky gymnastiky a další rozšíření o workout, bojové sporty a jiné zóny

Díky tomuto finančímu milníku budeme schopni halu rozšířit o prostor cílený pro workout/ bojová umění/ jógu atp., staneme se tak komplexním místem a centrem pro pohyb a osobní rozvoj!

 

ZAPOJTE SE PROSÍM I VY A ŘEKNĚTE O PROJEKTU SVÝM BLÍZKÝM A SVÉMU OKOLÍ!  

Co si o tomto projektu myslíte?