#PARKOUR4U - crowfunding kampaň

#PARKOUR4U

Pomozte nám vydat teprve 3. tištěnou knížku o parkouru v ČR! Takhle knížka #Parkour4U bude plná krásných fotek a navíc propojená s výukovými videi!

Knihy
#PARKOUR4U

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Chceme vydat ojedinělou multimediální publikaci o parkouru #PARKOUR4U (Parkour for you). Dosud byly v České republice vydány pouze 2 publikace o této moderní pohybové aktivitě. Co je parkour? To snad už ani nemusíme představovat.... Ale pro jistotu, nejedná se o koňský parkour :-) Základní definice: Parkour je moderní pohybová disciplína, jejímž smyslem je pohyb v přirozeném prostředí přes překážky za pomoci svého těla a svých pohybových schopností a dovedností.

#PARKOUR4U je příručkou pro všechny začínající traceury a je určena především dětem a mládeži, kteří s parkourem chtějí začít nebo již začali a chybí jim ucelený návod na provádění jednotlivých technik. Kniha je také pro rodiče dětí, aby pochopili, co je parkour a jak ho správně trénovat.

Jsme "Plzeňácí" a jsme na to hrdí. Proto má i tahle knížka vztah k Plzni, bude vydána v Plzni a je psána plzeňskými autory. Navíc je v knize samozřejmě také zajímavá kapitola o počátcích parkouru v Plzni! Něco takového ještě nikdy nebylo sepsáno, to vám garantujeme! Veškeré fotografie i videa jsou pořízené v Plzni a objevují se na nich výhradně plzeňští traceuři, kteří patří ke špičce v rámci parkouru v ČR. Interiérové výukové sekvenční fotografie jsou pořízené v parkourové hale v Plzni na Slovanech. Exteriérové fotografie jsou více umělecké a vyfocené na vhodných plzeňských místech jako je prostor U Zvonu, Fakultní nemocnice, Nové Divadlo v Plzni, Západočeská univerzita apod.

Jak je projekt daleko

V současné době dokončujeme model knihy - tedy jsou hotové texty, fotky i videa a pracujeme na grafické části. Zde pár fotek z natáčení (backstage):

IMG_9013.JPG

IMG_9080.JPGIMG_9090.JPG

IMG_9118.JPG

IMG_9124.JPG

Fotky a videa nás stály....moc a moc, ale nechtěli jsme na jejich kvalitě a množství šetřit. Tím je právě knížka vyjímečná! A navíc k většině technik jsou natočená také výuková videa komentovaná jedním z autorů - výborným a známým Plzeňským parkouristou Richardem Benešem, který je zároveň vedoucím trenérem haly In-Motion v Plzni, tedy odborník na slovo vzatý.

Knížka bude mít 120 stran velikosti A5. Vazba bude měkká , abyste si knížku mohli dát do kapsy nebo baťohu, až půjdete ven trénovat. K dostání bude také kniha v elektronické verzi v PDF.

Prozatím jsme vše hradili z našeho skromného rozpočtu. Nyní sháníme finance na samotné vydání a tisk knihy. Minimum, které jsme zadali jako cílovou částku na startovači, není samozřejmě celá potřebná částka na výtisk prvního vydání 1000 ks, ale řekne nám, že máte o knížku zájem a že má smysl do projektu investovat další peníze. Takže budeme moc rádi, když vybereme více než 30 000 Kč... :-) A kdyby náhodou zbylo, tak plánujeme samozřejmě dotisk a další díl s dalšími tipy a triky.

Co v knize najdete?

V knize najdou čtenáři kromě hlavní části s tutoriály (návody) také krátkou historii parkouru, kapitolu o parkouru ve světě i v ČR. Dočtete se také o filozofii parkouru, o bezpečnosti a jak správně parkour trénovat. Hlavní náplní knihy jsou tutoriály (návody) na jednotlivé základní a pokročilé techniky. Vybrané techniky jsou doplněné fotografiemi a také videy s namluveným komentářem známého plzeňského parkouristy a zároveň spoluautora knihy Richarda Beneše. Videa půjdou načíst přes QR kódy v knize rovnou na mobilní telefon, takže si budete moci při svém tréninku venku či v tělocvičně zjistit hned on-line, jak danou techniku provádět. Někdy pouze popis a fotografie nestačí. Zvlášť u parkouru!

Odměny

Z odměn si můžete vybrat následující - záleží, jak moc vás projekt oslovil a jak ho chcete podpořit. 

Výtisk knihy (měkká vazba, 120 stran) nebo její elektronickou PDF verzi. 

Pro fanoušky parkouru jsme připravili také speciální edici triček: černé tričko s bílým nápisem a bílým motivem na tričku. Velikost S-XXL a vaši adresu, uveďte do poznámky. 

 

Pro větší přispěvatele - sponzory máme připravený i omezený počet individuálních tréninků parkouru v největším parkour parku v Plzni pod vedením Richarda Beneše a nebo také reklamu v knize.  

Co si o tomto projektu myslíte?