Parapet Diář 2017 - crowfunding kampaň

Parapet Diář 2017

Pomozte nám uskutečnit výrobu Parapet diáře. Minimalistického kusu, vzdávajícího hold estetice starých trhacích kalendářů.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Jsme malá knižní dílna založená v Olomouci. Vyrábíme ručně šité bloky, sešity a další výrobky z papíru, které odráží naši zálibu v čistém a jednoduchém designu. Při našich toulkách po různých trzích jsme však nejednou dostávali dotaz, zda vyrábíme také diáře. Tehdy jsme odpovídali záporně, ale rozhodli jsme se to změnit.

IMG_4948_w.jpg

Na začátku jsme se shodli, že náš diář bude tak jednoduchý, jak to jen půjde. Měli jsme totiž pocit, že se dnes výrobci většinou předhánějí v tom, co všechno do diáře dokáží vtěsnat. My jsme se rozhodli jít opačnou cestou. Tak vznikl první prototyp a pak několik dalších, jak můžete vidět v našem videu. Postupně jsme diář ladili a následně jsme ho spolu s dalšími lidmi z našeho okolí poctivě testovali. Nyní bychom hotový diář rádi dostali mezi všechny, kteří o něj mají zájem a k tomu potřebujeme vaši pomoc.

Vývoj diáře máme za sebou, částku 40.000 Kč využijeme na tisk a samotnou strojovou výrobu v množství, které nám dovolí jej dostat do vybraných obchodů a do rukou těch, kterým se líbí.

IMG_4847_u.jpg

Parapet diář je minimalistický a vzdává hold estetice starých trhacích kalendářů. Nenajdete v něm vzdálenost mezi Madridem a Vilniusem, nepomůže vám s převodem gramů na unce a neprozradí vám ani kdy bude nejbližší úplněk. Má jen to nejnutnější, ale to je vlastně vše, co takový diář potřebuje. Dny, měsíce, neděle a státní svátky.

IMG_4766_w_horizontalni.jpg

Není to nic pro lenochy, měsíce vás nechá počítat pomocí černých záložek na kraji stran, dny zase podle černě podtržené neděle, státní svátky prozradí podtržení červené. To, jak vidíte z našich obrázků, doplňujeme ručně pomocí razítka (kdo by chtěl svátky slovenské, nechť to prosím uvede v poznámce/vzkazu).

Je to kus výrazný, nekompromisní, ale funkční. Ačkoli každé straně dominuje výrazná číslice, stále vám poskytne dostatek prostoru pro vaše poznámky, nápady či myšlenky, ať už ty psané nebo kreslené. Je vytištěný na kvalitním papíře (Munken Pure) s certifikátem FSC a poctivě svázaný v České republice.

Abychom navázali na naše bloky, zvolili jsme i v tomto případě měkkou šitou vazbu s odkrytým hřbetem. Na první pohled ne zcela klasické řešení se dnes prosazuje čím dál častěji a spojuje v sobě vlastnosti klasické knižní vazby, tedy pevnost a výdrž, se snadným otevíráním a netradičním vzhledem.

parapet_diar_iso-01-01.png

Děkujeme! Neváhejte o nás prosím dát vědět svým kamarádům a známým a pomozte realizovat náš projekt.

DSC06410.jpg

 

Zde ještě první obrázky menšího bratra našeho Parapet diáře 2017, týdenní verze. Podobně minimalistická, na stejném papíře a poctivě šitá.

foto_diar_tydenni_startovac.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?