Papírový model AERO L-29 Delfín  v měřítku 1:33 - crowfunding kampaň

Papírový model AERO L-29 Delfín v měřítku 1:33

Pomozte nám s vydáním papírového modelu Českého cvičného proudového letounu AERO L-29 Delfín v měřítku 1:33

Knihy
Papírový model AERO L-29 Delfín  v měřítku 1:33

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Pomozte nám vydat model AERO L-29 Delfín v měřítku 1:33 

Vzhledem k tomu, že je Delfín náš aktuálně nejrozsáhlejší model a vzhledem k sílícím hlasům z modelářské obce jsme se rozhodli jej vydat offsetovým tiskem. Bohužel offsetový tisk s sebou nese velké náklady na tisk i zpracování podkladů a vzhledem k tomu, že žádný z předchozích modelů ani nepokryl náklady na vývoj a tisk přestože o modely byl veliký zájem, rozhodli jsme se u tohoto modelu prosadit tisk touto cestou.Je pro nás nepředstavitelné financovat tisk modelu z našich prostředků, které se nám nevrátí ani za několik let a na druhou stranu bychom neradi nechali tento projekt ležet ladem v šuplíku.

Jedná se o model světově nejrozšířenějšího cvičného letounu Československé produkce Aero L-29 Delfín v měřítku 1:33, který jsme sami navrhli a vytvořili. Pokud by jste tedy chtěli vlastnit model legendárního Československého výcvikového letadla, neváhejte nás podpořit jakoukoli částkou, případně budeme rádi pokud si vyberete z námi nabízených odměn. 

V případě, že se podaří na tento projekt vybrat požadovanou částku, můžete se na něj těšit v průběhu Březen/Duben 2019. Pro ty kdo se rozhodnou model podpořit máme speciální slevu jak na tento model tak i na ostatní modely vydané pod hlavičkou HANGAR CZAF. Všechny modely kromě L-29 Delfín jsou skladem a budou odeslány ihned po úspěšně završeném projektu.

Něco o vývoji, který probíhal více než 3 roky.

Vývoj modelu probíhal v podstatě již od roku 2014, kdy jsme sbírali podklady, objížděli dostupné letouny po muzeích v ČR i mimo naše území a začala vlastní konstrukce v 3D, která vzhledem k ladným křivkám letounu byla celkem náročná. Naší snahou bylo zachovat ladné tvary letounu a zároveň umožnit tento model postavit z papíru.

vývoj modelu v 3D

Postupně se model v 3D programu rozrůstal o různé detaily až jsme měli strach jestli všechny detaily bude vůbec možné ve finále ztvárnit z papíru v tak malé velikosti.

Naštěstí většinu detailů bylo možné zachovat a model je aktuálně nejvíce detailním modelem z naší produkce a myslím, že to bude aktuálně vůbec nejdetailnější model letadla z České produkce. Věříme, že tvary a detaily, které je v modelu možné znázornit zachovávají v maximální míře skutečné tvary letadla.

První ocenění, přestože model ještě není na trhu.

V roce 2016 byl model ještě bez zbarvení na výstavě Model Hobby v Praze Letňanech, kde získal ocenění Model Roku 2016.

  

Na jubilejním 20. ročníku modelářské soutěže, která proběhla 17.11.2018 v Neratovicích dostal model postavený autorem 3. místo v soutěži. Model byl postaven bez jakýchkoli úprav nebo retuše jenom z vystřihovánky a přesto uspěl v konkurenci modelů z PL produkce.

Už chybí jen tisk...

Aktuálně je model v podstatě připravený a po dokončení návodů a kreseb projde testem a poté bude odeslán do tiskárny, aby se všichni kdo mají zájem na pokračování naší práce dočkali své odměny.

Finální model bude možné postavit ve zbarvení letectva ČR, SR, DDR, SSSR a budete mít na výběr jestli si model postavíte v jednodušší nebo úplně té nejsložitější verzi. Pro inspiraci přikládáme ještě fotky hotového finálního modelu ve zbarvení letectva ČR a náhled na vystřihovánku, která ja na 8 listech A4 + návod a kresby, které zaberou minimálně dalších 4-6 stran A4

Co si o tomto projektu myslíte?