papirove_kralovstvi_mini.jpg

Papírové království Richarda Vyškovského Knihy

Publikace mapující životní pouť a vystřihovánkovou tvorbu R. Vyškovského. Její součástí je i nový model „Stará radnice a kostel sv. Víta v Soběslavi“.

papirove_kralovstvi.jpg

Vybráno266 177 Kč(222 %)

222 %
120 000 Kčpožadováno
347startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

Milí přátelé papírových modelů, vážení návštěvníci!

Opět se setkáváme zde na Startovači, abychom vám představili náš zcela nový projekt. Tím projektem je tentokrát publikace

Papírové království Richarda Vyškovského

mapující jeho životní pouť a vystřihovánkovou tvorbu. Její tvůrci, Stanislav Fajkus a Josef Kropáček, tak volně navazují na „Papírový svět Richarda Vyškovského“, který byl vydán v roce 2009 u příležitosti jeho symbolické korunovace „papírovým králem“.

Arch. Richard Vyškovský pro vás tvoří své modely neuvěřitelných padesát let! Ano, přesně 17. března letošního roku uplynulo už celé půlstoletí od vydání jeho prvního modelu v časopisu ABC. V červenci pak také oslaví své devadesáté narozeniny! A právě u příležitosti tohoto jeho letošního životního jubilea bychom rádi naši připravovanou publikaci vydali.

Na co se můžete těšit ...

Pokud náš projekt podpoříte, čeká vás na téměř devadesáti stranách publikace nejen poutavé čtení o autorovi více než 460 úžasných papírových modelů (přibližně 1.650 stran vystřihovánek), ale také jeho dosud nepublikovaný model „Stará radnice a kostel sv. Víta v Soběslavi“.

papirove_kralovstvi_obalka.jpg

Oproti „Papírovému světu“ z roku 2009 si původní tvůrčí tým „papírových archeologů“ přizval k tvorbě „Papírového království“ hned několik posil nanejvýš povolaných ...

O úvodní slovo se postaral pan Martin Pilný, legendární redaktor časopisu ABC, který měl po mnoho let na starosti vystřihovací přílohy a úzce tak s arch. R. Vyškovským spolupracoval hned od jeho prvních publikovaných vystřihovánek. Staral se o podklady k chystaným modelům a cestoval po naší vlasti s fotoaparátem, aby v reportážích přiblížil čtenářům reálné předlohy jeho půvabných vystřihovánek.

Martin Pilný a Richard Vyškovský se také po dlouhých letech setkali při vínku. Rozhovor těchto dvou noblesních pánů v letech, kteří si stále vykají a díky kterým má vystřihovánky rádo několik pokolení modelářů a čtenářů ABC, přetavil pan Pilný coby zkušený redaktor do písemné podoby, a vy tak nyní můžete být i přímo u tohoto jejich setkání.

Velice osobní pohled na život s „papírovým králem“ pak přináší článek „Malý Richard, ten se měl“, jehož název lehce parafrázuje známou reportáž Martina Pilného o tvorbě arch. Vyškovského z ABC č. 16/21. Kdo je autorem tohoto vyprávění, které poodkrývá rodinné zázemí i život arch. Vyškovského, který byl až do této chvíle veřejnosti skryt, anebo znám jen jeho nejbližšímu okolí, asi již tušíte ...

U tvorby této publikace samozřejmě nesměl chybět ani pan Roman Kunst, vynikající papírový modelář, jehož um už před mnoha lety zaujal arch. Vyškovského natolik, že se pan Kunst stal téměř výhradním zkušebním „lepičem“ jeho nových modelů. O své zážitky ze spolupráce s „papírovým králem“ a o tom, jak se stal jeho „dvorním stavitelem“, se s vámi pan Kunst podělí hned na několika stranách.

Důležité milníky na cestě arch. Vyškovského vám představí jeho bodově sestavená biografie. Kromě těch všeobecně známých, jako kdy a kde se narodil, vám však přiblíží i takové „perličky“ z jeho života, jako kdy byl poprvé ve vazbě státní policie a proč, nebo kdo mu byl za svědka na jeho první svatbě.

Slovo má arch. Richard Vyškovský“ je zatím pracovní název pro krátkou „zdravici“ pana Vyškovského všem jeho fanouškům do naší publikace. Ale „Pšššš!“ O této publikaci on ještě nic bližšího neví, a tak je to prostě jeho pozdrav všem modelářům ku příležitosti toho letošního jubilejního roku.

Závěr publikace vám pak přináší aktualizovaný seznam všech vystřihovánek Richarda Vyškovského z časopisu ABC i mimo něj, doplněný o mnoho jejich fotografií. Věříme, že vám pomůže při kompletaci vašich sbírek papírových modelů a nebojíme se ani zdůraznit, že z tohoto seznamu na vás zároveň dýchne i ten ohromný objem práce, kterou arch. R. Vyškovský pro příznivce papírových modelů za těch padesát let vytvořil ...

Vystřihovací přílohou publikace je pak šestnáct nových sběratelských kartiček „Archeologického atlasu“ s obrázky papírových modelů arch. Vyškovského, které vás jistě potěší.

Papírové království Richarda Vyškovského - ukázka čtyř stran publikace

Papírové království Richarda Vyškovského - ukázka seznamu modelů

Stará radnice a kostel sv. Víta v Soběslavi

V podstatě samostatnou přílohu publikace včetně vlastní obálky tvoří soubor dvou zcela nových modelů z dílny arch. Vyškovského. Na téměř deseti stranách vystřihovánky se vám pokusí co nejvěrněji přiblížit místo, kde se během svých studií rozhodl budoucí architekt R. Vyškovský věnovat právě specializaci na rekonstrukce památek. Ostatně to je také důvod, proč jsme zrovna tento soubor modelů do naší chystané publikace vybrali.

Oba modely jsou samozřejmě vytvořené ve shodném měřítku 1:160, a tak bude jen na vás, zda si je ponecháte samostatné, nebo je spojíte do jednoho celku, jak jsou vyobrazeny na našich fotografiích. V každém případě však pořízením této publikace získáte zcela unikátní a samostatně neprodejný model.

Titulní strana této přílohy v tradiční podobě naší ediční řady „Papírový svět“ pak bude následující ...

Stará radnice a kostel sv. Víta v Soběslavi - titulní strana

Abyste věděli, na co se můžete těšit z modelářského hlediska, pokud náš projekt podpoříte a bude úspěšný, přinášíme vám zde malou ukázku několika stran vystřihovánky a návodných kreseb.

Stará radnice a kostel sv. Víta v Soběslavi - ukázka čtyř stran vystřihovánky

Stará radnice a kostel sv. Víta v Soběslavi - 2. strana vystřihovánky

Stará radnice a kostel sv. Víta v Soběslavi - návodné kresby

Jak pěkný může váš nový model být, až jeho stavbu dokončíte, uvidíte hned na několika následujících fotografiích. Tento náš kousek je samozřejmě dílem našeho již výše zmíněného „dvorního stavitele“ pana Romana Kunsta. Věříme, že se vám bude líbit.

Stará radnice a kostel sv. Víta v Soběslavi - foto 003

Stará radnice a kostel sv. Víta v Soběslavi - foto 009

Stará radnice a kostel sv. Víta v Soběslavi - foto 012

Stará radnice a kostel sv. Víta v Soběslavi - foto 017

Stará radnice a kostel sv. Víta v Soběslavi - foto 019

Stará radnice a kostel sv. Víta v Soběslavi - foto 021

Stará radnice a kostel sv. Víta v Soběslavi - foto 028

Stará radnice a kostel sv. Víta v Soběslavi - foto 029

Stará radnice a kostel sv. Víta v Soběslavi - foto 031

Stará radnice a kostel sv. Víta v Soběslavi - foto 033

Ale vlastně to není poprvé, kdy máte možnost tento model vidět. Již před časem se totiž objevil dokonce v České televizi v epizodě „Papírové hrady“ z cyklu „Hobby naší doby“, kde leží v záběru kamery téměř po celou dobu. Detailní pohled na model se pak nachází přibližně v páté minutě pořadu.

A zde je kompletní technický popis publikace

Formát: A4
Obálka celé publikace:
- rozsah: 4 str.
- barevnost: 4/4 (oboustranně plnobarevná)
- materiál: 200 g/m2 křída matná
- dokončující zpracování: jednostranná laminace matná
Textová část:
- rozsah: 52 str.
- barevnost: 4/4 (oboustranně plnobarevná)
- materiál: 100 g/m2 bezdřevý ofsetový papír
Archeologický atlas:
- rozsah: 4 str.
- barevnost: 4/1 (plnobarevná/černá)
- materiál: 140 g/m2 bezdřevý ofsetový papír
Obálka všité přílohy - vystřihovánky:
- rozsah: 4 str.
- barevnost: 4/4 (oboustranně plnobarevná)
- materiál: 200 g/m2 křída matná
(- dokončující zpracování: jednostranná laminace matná)
Vystřihovánka:
- rozsah: 20 str. (z toho cca 9,5 strany vystřihovánky)
- barevnost: 4/0 (jednostranně plnobarevná)
- materiál: 140 g/m2 bezdřevý ofsetový papír
Návodné kresby a text:
- rozsah: 4 str.
- barevnost: 4/4 (oboustranně plnobarevná)
- materiál: 80 g/m2 bezdřevý ofsetový papír
Vazba: V1 (2 skobičky)

Tři bonusy „Papírového království“

Protože celý letošní rok je plný zajímavých výstav konaných ku příležitosti devadesátých narozenin arch. Vyškovského, ani tato publikace nezůstává stranou. A tak v ní najdete i slevové kupóny hned na tři výstavy „Papírové království Richarda Vyškovského“, a to do Království železnic v Praze, do Muzea papírových modelů v Polici nad Metují a do síně Sladovna v Písku.

A ještě třikrát něco navíc jen právě teď a tady na Startovači ...

Podporou našeho projektu, tedy zakoupením nabízených odměn, získáte publikace výhodněji. Pokud se dostanou do běžného prodeje, bude jejich cena minimálně 450,- Kč. To pak pro ty z vás, kteří si modely pořizují hned po několika kusech, už může znamenat zajímavý rozdíl.

Skalní příznivce R. Vyškovského jistě potěší možnost získat publikace s jeho vlastnoručním podpisem (v názvech odměn jsou uvedené jako „s podpisem autora“). Těch se sice i zde nabízí jen omezené množství, ale jinde v běžném prodeji rozhodně nebudou.

No a konečně, výhradně pro vás, podporovatele našeho nového projektu zde na Startovači, máme připravený ještě jeden zajímavý bonus. Ke každé zakoupené odměně získáte publikaci, kterou zde získáte zakoupením jakékoli odměny, vám přidáme navíc i zcela unikátní a také samostatně neprodejnou vystřihovánku od arch. Vyškovského! Její pracovní název je ... A nebo ne, to vám zatím neprozradíme, nechte se raději překvapit ...

Informace k odměnám

Své odměny s osobním odběrem si budete moci vyzvednout na adrese Velehradská 22, Praha 3, a to v pondělí 10.6.2019, ve středu 12.6.2019 nebo v pondělí 17.6.2019, vždy od 12:00 do 18:00 hodin. Pokud to v uvedených termínech nestihnete, nezoufejte, nic se neděje, o svou odměnu rozhodně nepřijdete! Prostě se domluvíme na jiném vhodném termínu.

Odměny s doručením poštou od nás obdržíte jako doporučenou zásilku. Jejich expedici plánujeme také hned na 10.6.2019. Běžná doba doručení Českou poštou v ČR je pak 1-3 pracovní dny, na Slovensko 2-5 pracovních dnů a do ostatních evropských států bohužel někdy až 14 dnů.

Různých odměn a jejich kombinací jsme pro vás tentokrát připravili opravdu hodně. A tak vás prosíme, pokud to nebude opravdu nezbytně nutné nebo nebudete mít nějaký úplně speciální požadavek, nežádejte po nás jejich slučování. Sice vám i tak samozřejmě vyhovíme, ale je to pro nás neskutečně náročné ...

Všechny odměny s doručením poštou jsou dostupné vždy ve třech variantách, a to pro Českou republiku, pro Slovensko a pak společně pro všechny ostatní evropské státy. Vzájemně se samozřejmě liší cenou v nich zahrnuté výše poštovného. Při volbě odměn si tedy prosím vždy zkontrolujte, že jste si podle požadované země doručení vybrali skutečně tu správnou odměnu.

Máte dotazy nebo připomínky?

Na něco jsme snad zapomněli? Tak nám to klidně napište! Další informace sem můžeme přidávat kdykoli i během spuštěného projektu.

Jen prosím mějte na paměti, že na dotazy v podobě komentářů na stránce projektu vám nemůžeme odpovídat přímo, protože nemáme (a mít nechceme) účet na Facebooku. Samozřejmě i na ně budeme reagovat, ale pouze formou „Novinek“, které vám všem pak Startovač rozešle. Pro konkrétní dotazy proto raději použijte e-mail zobrazený u našeho zdejšího profilu.

A teď už je to jen na vás!

Snad vás tedy náš projekt zaujme a podpoříte ho. Já osobně, autoři publikace i všichni ostatní, co se na jejím vzniku podíleli, doufáme, že ano. V tom případě na vás bude už přibližně v polovině června čekat spousta zajímavého čtení a také nový model od arch. Vyškovského, který vám jistě udělá radost.

A kromě toho vás určitě i bude hřát u srdce, že tak „papírovému králi“ spolu s námi připravíte v podobě této publikace krásný narozeninový dárek. Za těch padesát let své precizní práce, kterou rozdával radost hned několika generacím modelářů, si ho přece zcela jistě zaslouží ...

Tak (snad...) předem DÍKY za vaši podporu!

Za ERKOtyp, spol. s r. o.
Richard Vyškovský, ml.

 

PS: Pokud budete mít chuť náš projekt s někým sdílet či ho jakkoli jinak šířit napříč sociálními sítěmi a internetem, klidně to udělejte. K tomu samozřejmě MÁTE NÁŠ PLNÝ SOUHLAS a předem vám za to děkujeme ... !

Vybráno266 177 Kč(222 %)

222 %
120 000 Kčpožadováno
347startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuERKOtyp, s.r.o.

Odměny

435 KčJedna publikace k osobnímu odběru

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

530 KčJedna publikace poštou v ČR

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

535 KčJedna publikace s podpisem autora k osob. odběru

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet dostupných odměn: 0/25

Odměna nedostupná

535 KčJedna publikace s podpisem autora k os. odběru (2)

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet dostupných odměn: 0/10

Odměna nedostupná

630 KčJedna publikace s podpisem autora poštou v ČR

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet dostupných odměn: 0/50

Odměna nedostupná

630 KčJedna publikace s podpisem autora poštou v ČR (2)

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet dostupných odměn: 0/20

Odměna nedostupná

690 KčJedna publikace poštou na Slovensko

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

790 KčJedna publikace s podpisem aut. poštou - Slovensko

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet dostupných odměn: 0/10

Odměna nedostupná

840 KčDvě publikace k osobnímu odběru

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

895 KčJedna publikace s podpisem a pozvánkou na vernisáž

Při zakoupení této speciální odměny od nás obdržíte osobní pozvánku na vernisáž výstavy „Papírové království Richarda Vyškovského“ do Království železnic v Praze, která se bude konat 14.6.2019 přibližně od 17 hodin. Publikaci s podpisem (případně věnováním) autora pak obdržíte přímo na vernisáži.

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet dostupných odměn: 0/5

Odměna nedostupná

905 KčJedna publikace poštou - Evropa

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

940 KčMix "1 + 1" k osobnímu odběru

Mix "1 + 1" obsahuje jednu publikaci s podpisem autora + jednu publikaci bez podpisu.

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet dostupných odměn: 0/10

Odměna nedostupná

940 KčMix "1 + 1" k osobnímu odběru (2)

Mix "1 + 1" obsahuje jednu publikaci s podpisem autora + jednu publikaci bez podpisu.

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet dostupných odměn: 0/5

Odměna nedostupná

945 KčDvě publikace poštou v ČR

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 005 KčJedna publikace s podpisem autora poštou - Evropa

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet dostupných odměn: 2/3

Odměna nedostupná

1 040 KčDvě publikace s podpisem autora k osobnímu odběru

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet dostupných odměn: 2/10

Odměna nedostupná

1 045 KčMix "1 + 1" poštou v ČR

Mix "1 + 1" obsahuje jednu publikaci s podpisem autora + jednu publikaci bez podpisu.

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet dostupných odměn: 0/25

Odměna nedostupná

1 045 KčMix "1 + 1" poštou v ČR (2)

Mix "1 + 1" obsahuje jednu publikaci s podpisem autora + jednu publikaci bez podpisu.

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet dostupných odměn: 2/10

Odměna nedostupná

1 095 KčDvě publikace poštou na Slovensko

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 145 KčDvě publikace s podpisem autora poštou v ČR

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet dostupných odměn: 0/15

Odměna nedostupná

1 145 KčDvě publikace s podpisem autora poštou v ČR (2)

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet dostupných odměn: 0/5

Odměna nedostupná

1 145 KčDvě publikace s podpisem autora poštou v ČR (3)

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet dostupných odměn: 1/5

Odměna nedostupná

1 195 KčMix "1 + 1" poštou na Slovensko

Mix "1 + 1" obsahuje jednu publikaci s podpisem autora + jednu publikaci bez podpisu.

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet dostupných odměn: 0/5

Odměna nedostupná

1 225 KčTři publikace k osobnímu odběru

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 295 KčDvě publikace s podpisem autora poštou - Slovensko

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet dostupných odměn: 1/3

Odměna nedostupná

1 310 KčDvě publikace poštou - Evropa

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 335 KčTři publikace poštou v ČR

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 410 KčMix "1 + 1" poštou - Evropa

Mix "1 + 1" obsahuje jednu publikaci s podpisem autora + jednu publikaci bez podpisu.

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet dostupných odměn: 3/3

Odměna nedostupná

1 480 KčTři publikace poštou na Slovensko

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 510 KčDvě publikace s podpisem autora poštou - Evropa

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet dostupných odměn: 4/5

Odměna nedostupná

1 695 KčTři publikace poštou - Evropa

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná