Pamětní deska Václava Havla - crowfunding kampaň

Pamětní deska Václava Havla

Novojičínská Otevřená Společnost společně s Vámi dokázala pomocí petice prosadit pojmenování nově zrekonstruovaného prostoru před Žerotínským zámkem.

Ostatní
Pamětní deska Václava Havla

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Opravené a zvelebené prostranství mezi Žerotínským zámkem a hotelem Praha v centru Nového Jičína dostane symbolický název Nádvoří Václava Havla. Město se tak stane prvním místem v Moravskoslezském kraji, kde bude po tomto dramatikovi, disidentovi a prezidentovi pojmenováno prostranství.

Novojičínská Otevřená Společnost hodlá v září 2021 na místě jedné z dlaždic odhalit litinovou tabulku, která bude připomínat Václava Havla a ponese mimo jiné také nápis “Václav Havel se zasloužil o svobodu a demokracii”

Nic z toho by se nepodařilo nebýt mnoha novojičínských občanů, kteří snahu Novojičínské Otevřené Společnosti podpořili podpisem petice, která byla směřována radním města Nového Jičína. I to dokazuje, že občanská společnost v Novém Jičíně je stále silná a dokáže se nadchnout a podpořit změnu. Chtěli bychom tímto požádat o Vaši další podporu, tentokráte finanční. 

Umístění desky prošlo jen o jeden jediný hlas a je samozřejmé, že nás město Nový Jičín zavázalo k tomu že budeme nést veškeré náklady spojené s výrobou a instalací pamětní desky. A to je přesně ted důvod proč Vás nyní žádáme o Vaši finanční podporu. Samotná deska bude stát Kč 50.000 přičemž návrh byl zdarma vytvořen novojičínským výtvarníkem Janem Zemánkem. 

Slavnostní odhalení plánujeme spojit s doprovodným programem. Zahraje kapela a přijedou významné osobnosti, které měly blízký vztah k Václavu Havlovi.

Děkujeme Vám všem za Vaši podporu a těšíme se na shledanou v záři při odhalování pamětní desky na Nádvoří Václava Havla v Novém Jičíně.

Co si o tomto projektu myslíte?