Paleta potravin jako na dlani | crowdfunding kampaň

Paleta potravin jako na dlani

Přicházíme s řešením nejen pro lidi s potravinovými alergiemi, intolerancemi, maminky malých dětí, ženy držící dietu, sportovce, ale i další.

Hry & Apps

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

"TVOŘÍME SVĚT POTRAVIN NA JEDNOM MÍSTĚ"

Tohle není o tom, že tvoříme něco od začátku. Že bychom nebyli. My už frčíme. A hodně! Jen postaru. Desktopově. V klasickém prohlížeči. Byť i v tabletu, i na mobilu. 

Homepage_PC_s Textem.jpg

 

Jen ta cool aplikace, která by uměla všechny vychytávky, prozatím chybí.
Máme prozatím mobilní verzi naší databáze. 

 

Homepage_MObil_s Textem.jpg

 

Co děláme? 

Spojujeme maminky pečující o své prcky, fitness maniaky, kuchaře, cukrářky, bio nadšence, vegany a vegetariány, aktivisty v boji proti palmovému tuku, alergiky, lidi s intolerancí na různé složky výživy a kohokoli dalšího se zájmem o to, co jí.

 

K čemu to všechno slouží?

Představte si, že máte možnost vyhledat si potravinu přesně podle svých představ. Podobně, jako když si na internetu vybíráte nový svetr třeba dle barvy, velikosti nebo hodnocení jiných nakupujících. Protože je nás, těch co hledají mezi mezi potravinami, hodně, přicházíme s řešením. S Paletou potravin.


Filtrovat potraviny umíme. To je alfou a omegou naší databáze.

image_martin.png

Podpořte dokončení tvorby MOBILNÍCH APLIKACÍ

V kapse nenosíme počítač, ale smartphone. Což je vlastně super online čtečka čárového kódu v dlani každého z nás.

A ta představa, že si dokážete do aplikace nahrát svoje preference a pouhým sejmutím čárového kódu vás smartphone upozorní na obsah nežádoucí ingredience nebo alergenu!

To je pro nás hnací síla!

Píííp - “Pozor, Eliško, v tom je …., a tomu se Ty chceš vyhnout!”
Píííp - “Super poměr živin. Báro, splňuje zadání!”
Píííp - “Ano, Petře, tohle jsou přesně ty kukuřičné chlebíčky, co si přeje Tvoje žena.”

Co chceme? 

Potřebujeme se pořádně nadechnout k velkému finále a k dalším výkonům. Tím finále máme na mysli vydání plnohodnotných mobilních aplikací, abyste mohli celou databázi potravin nosit v kapse. 

 

Linie copy.jpg

 

A k tomu potřebujeme Vaši pomoc. Vaše peníze. Proto přicházíme s prosbou, abyste se finančně podíleli na vzniku mobilních aplikací Palety potravin.
Líbí se Vám Paleta potravin?
Podpořte nás! 

 

Kolaž_Final copy.png

 

200.000,- korun je částka, která nám chybí do rozpočtu (když započítáme i výdaje spojené s kampaní na Startovači). A vážně nám dokáže pomoct. Je to hodně peněz! Paletu potravin jsme dokázali postavit z vlastních úspor.
Věříme jí! 
Líbí se i Vám?

Podpořte nás a vyberte si za to jednu z odměn! 

 Linie copy.jpg

A kdy to všechno bude - kdy si budete moci stáhnout aplikaci do telefonu?!

Do konce dubna - tedy do dvou měsíců od ukončení kampaně na Startovači! Odměny obdržíte už na přelomu března a dubna.

 

Startovač_02_APP_přidání.jpg

 

Tvoříme svět potravin na jednom místě - v ČR vzniká unikátní databáze potravin, kterou budují výrobci, distributoři i samotní konzumenti

Každým přidáním nové potraviny dokážeme nacházet více alternativ. Každou nově vloženou potravinou pomůžeme ostatním v hledání toho produktu, který vhodněji zapadne do jejich jídelníčku nebo naopak neohrozí zdraví. Profil potraviny může vytvořit kdokoli. Výrobce při uvedení potraviny na trh. Distributor, prodejce. Konzument, protože mu potravina přináší užitek a ten chce sdílet s ostatními. Zkrátka kdokoli.

I my už máme aplikaci, ta slouží ale především pro focení - Paleta potravin fotopomocník
(pro iOS a Android)

Naše aktuální aplikace, které jsme vydali, slouží především jako vzdálený fotoaparát k nafocení potraviny, aby se jednoduše mohla uložit do databáze.

 

 

Startovac_01_APPs.jpg

 

Náklady na tvorbu databáze a samozřejmě mobilních aplikací:

Kdyby každá potravina byla stejná. Kdyby na vše bylo jedno všeurčující pravidlo… Není. Kdyby existoval jeden programovací jazyk a kdyby existovala jedna velikost monitoru, byla by to hračka. Neexistuje. Není to tak lehké a rychlé. Ale ulehčovat se to snažíme…

200.000,- korun je částka, která nám chybí do rozpočtu (když započítáme i výdaje spojené s kampaní na Startovači)A vážně nám dokáže pomoct. Je to hodně peněz! Paletu potravin jsme dokázali postavit z vlastních úspor. Věříme jí! A je to krásný pocit, když vidíte, jak roste. Matematik by ale řekl, že se začínáme blížit limitě. Někdy finančně, někdy znalostmi, co umíme sami nebo si dokážeme sami udělat.

 

Startovač_03_aplik.jpg

 

Potřebujeme se pořádně nadechnout k dalším výkonům.

Stejně jako je používání databáze, tak i aplikace je a bude vždy ZDARMA. 

S aplikacemi i samotnou databází se dá nekonečně kouzlit. Máme plné rukávy nápadů, ale prázdnící se kapsy. Namátkou sdílený nákupní seznam, nastavení vlastních nutričních hodnot, vlastní preference potravin, upozornění a alerty na alergeny a složky v potravinách, jednoduché hledání alternativ přímo v dlani na displeji mobilu, jednodušší hodnocení a komentáře, sdílení nově objevené potraviny s přáteli. 

200.000,- korun je částka, která nám chybí do rozpočtu (když započítáme i výdaje spojené s kampaní na Startovači). A vážně nám dokáže pomoct. Je to hodně peněz! Paletu potravin jsme dokázali postavit z vlastních úspor. Věříme jí! Líbí se i Vám? Podpořte nás!

Mohli bychom jít za sponzory, obrátit se na velké výrobce nebo řetězce. Třeba by je databáze zajímala, ale… Jdeme na to jinou cestou a stojíme si za tím! Už jenom tím, že jsem zvolili cestu ke tvorbě databáze odspodu. Tvoříme ji my. My všichni. Protože chceme, protože nás baví mít přehled.

A protože nás baví vyslyšet se navzájem.

A nudí nás čekání, jestli někdy “až...až” bude nějaké nařízení nebo zákon…

Pomozte nám vytvořit něco, co bude inspirovat ostatní. Co ukáže, že když se chce, tak to jde.

Jdete do toho s námi? Pojďte!


Kolaž_Final copy2.png

 

Podpořte nás na Startovači podle svého uvážení
a vyberte si odměnu za to, že nás podpoříte!

Děkujeme 
#paletapotravin

 odměny obdržíte nejpozději na přelomu března a dubna
aplikaci si pak budete moci stáhnout, věříme, již na konci dubna 

 

660.png

 

A tohle jsou lidé, kteří za Paletou potravin stojí. 
Žádná korporace, ale reálné osoby. 

 

Paleta_potravin_TYM.jpg

Martin (Mates), Janča, Michal, Martin (Dory), Jirka, Marťa - za Paletou potravin stojí skuteční lidé. My.

A konečně - ahoj. Jsme dva Martinové - abyste nás poznali: Mates a Dory.

Rozhodli jsme se vytvořit místo na internetu, kde bude mít každý přístup k podrobným informacím nejen o složení potravin. Tak jednoduše, jak jsme zvyklí hledat na internetu články, hodnotit kosmetiku, vybírat nové auto nebo vhodnou elektroniku, můžeme od teď přistupovat k potravinám.

Nestavíme se do role výživových poradců či soudců. Databázi vnímáme jako zdroj důvěryhodných informací. Co je a co není vhodné, ať se každý rozhodne podle svého úsudku.

Mohli bychom tvrdit, že databázi potravin stavíme, aby byl levnější chleba, aby v potravinách bylo méně aditiv, aby byly potraviny čerstvější, aby bylo více potravin v bio kvalitě, aby byl větší výběr potravin pro vegany, pro diabetiky, alergiky, aby bylo v potravinách méně palmového tuku, aby bylo více potravin vyrobených v souladu s přírodou. To by ale mělo být samozřejmostí!

Každý z nás hledá něco jiného. Jídlo je krásně individuální. O tom je jídlo. Potraviny jsou rozmanitým světem chutí. A my Vám chceme poskytovat prostředí pro výběr. A to v té nejjednodušší formě

A náš tým:

Jirka - grafik. Bohém, designér webu. Na jeho dítě se díváte. To on říká, kde co a jak bude umístěno, nakresleno, zobrazeno.

Michal - programátor. Se selským rozumem. To on převedl z naší řeči ty fičůry do PC světa, které dosud databáze umí.

Naše manželky - podpůrná síla, dodavatelky energie a dobré nálady. Nekonečná studnice nápadů, co by všechno mohlo být vymyšleno. Takový Bill Gates a Steve Jobs v sukních.

Zde výčet nekončí... Stále se snažíme obklopovat lidmi, kteří jsou ve svých oborech lepší jak my. Výživové odbornice Bc. Sandra Schmidová a Ing. Ivana Škarecká, Dis. A potom ještě Katy, Petra, Bára, Monika, Zuzka... 

200.000,- korun je částka, která nám chybí do rozpočtu (když započítáme i výdaje spojené s kampaní na Startovači). A vážně nám dokáže pomoct. Je to hodně peněz! Paletu potravin jsme dokázali postavit z vlastních úspor. Věříme jí! Líbí se i Vám? Podpořte nás! 

Těšíme se! Staňte se součástí týmu
DĚKUJEME

Martin & Martin

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 42 050 Kč (21 %)
  • 21 %
  • 200 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 0 Startérů

Autor projektu

Martinové z Palety potravin - obrázek
  • projekt od Martinové z Palety potravin
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Čestná paleťačka nebo paleťák

Za každou korunou je něčí práce a my si jí vážíme. Poděkujeme v článku na našem blogu a facebooku, kde uvedeme samosebou i Vaše jméno. ;-)
I hodnota nejmenší papírové bankovky dokáže Paletu pěkně našlápnout! Děkujeme

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
150 Kč

NOVÁ odměna - Podporuji Paletu!

Podpoř Paletu a vykřič to do světa!
My Ti pošleme ještě placku z edice "Podporuji"!
Každá koruna se počítá!
Pomoz nám strhnout lavinu podpory! Řekni o tom svým přátelům.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
249 Kč

NOVÁ odměna - Podporuji Paletu!

Podpoř Paletu a vykřič to do světa!
My Ti pošleme ještě paletašku z edice "Podporuji"!
Každá koruna se počítá!
Pomoz nám strhnout lavinu podpory! Řekni o tom svým přátelům.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
250 Kč

Pyšná paleťačka nebo paleťák

Pro většinu lidí je to peněžní ocenění za více jak dvě hodiny práce! Jsou to finance, které celý projekt umí pěkně torpédovat. My si toho opravdu vážíme a upřímně poděkujeme ve speciálním děkovacím videu na Youtube a na Facebooku + pošleme PLACKU Z EDICE "Podporuji Paletu!"

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
350 Kč

Hrdá paleťačka a hrdý paleťák

Další pořádná podpora! Je nám jasné, že chcete hlavně podpořit Paletu, celý projekt a především dokončení mobilních aplikací. Je nám hloupé ale neposlat poděkování!
Jako "dík" Vám pošleme CESTOVNÍ PŘÍBOR s logem Palety potravin (nikdy nevíte, kdy se bude hodit ;-) + upřímně poděkujeme ve speciálním děkovacím videu na Youtube a na Facebooku + Uvedeme Vaše jméno v Síni slávy na webu Palety potravin (vč. fotky a odkazu na web/twitter/fb).

Počet dostupných odměn: 93/100

Nelze podpořit
600 Kč

S nákupem do Paletašky

Děkujeme! Děkujeme! Je nám jasné, že chcete hlavně podpořit Paletu, celý projekt a především dokončení mobilních aplikací. Je nám hloupé ale neposlat poděkování!
Jako "dík" Vám pošleme SKVĚLOU A PRAKTICKOU NÁKUPNÍ PaleTAŠKU Z EDICE "Fandím Paletě" + k tomu PLACKU Z EDICE "Podporuji Paletu!" + upřímně poděkujeme ve speciálním děkovacím videu na Youtube a na Facebooku + Uvedeme Vaše jméno v Síni slávy na webu Palety potravin (vč. fotky a odkazu na web/twitter/fb).

Počet dostupných odměn: 96/100

Nelze podpořit
900 Kč

Malá Paletaška

Naplníme Vám Paletašku něčím VEGAN, něčím BIO a něčím DIA v hodnotě kolem dvou set korun. A tohle všechno Vám pošleme s osobním věnováním až domů. Zbytek použijeme na podporu dokončení aplikací, ať můžete hledat nové potraviny s námi + upřímně poděkujeme ve speciálním děkovacím videu na Youtube a na Facebooku + Uvedeme Vaše jméno v Síni slávy na webu Palety potravin (vč. fotky a odkazu na web/twitter/fb).

Počet dostupných odměn: 39/40

Nelze podpořit
1 200 Kč

Střední Paletaška

Naplníme Vám Paletašku něčím VEGAN, něčím BIO a něčím DIA, něčím BEZ LEPKU a něčím BEZ LAKTÓZY v hodnotě kolem tří set padesáti korun. A tohle všechno Vám pošleme s osobním věnováním až domů. Zbytek použijeme na podporu dokončení aplikací, ať můžete hledat nové potraviny s námi + upřímně poděkujeme ve speciálním děkovacím videu na Youtube a na Facebooku + Uvedeme Vaše jméno v Síni slávy na webu Palety potravin (vč. fotky a odkazu na web/twitter/fb).

Počet dostupných odměn: 38/40

Nelze podpořit
1 500 Kč

Velká Paletaška

Naplníme Vám Paletašku něčím VEGAN, něčím BIO a něčím DIA, něčím BEZ LEPKU, něčím BEZ LAKTÓZY, něčím RAW a něčím, co nám chutná, v hodnotě kolem pěti set korun. A tohle všechno Vám pošleme s osobním věnováním až domů. Zbytek použijeme na podporu dokončení aplikací, ať můžete hledat nové potraviny s námi + upřímně poděkujeme ve speciálním děkovacím videu na Youtube a na Facebooku + Uvedeme Vaše jméno v Síni slávy na webu Palety potravin (vč. fotky a odkazu na web/twitter/fb).

Počet dostupných odměn: 35/40

Nelze podpořit
3 000 Kč

Fandím Paletě!

Pro takovou fanynku nebo fanouška budeme mít úsměv od ucha k uchu. Osobně poděkujeme + předáme naše upomínkové předměty. A především moc rádi nabídneme minimálně hodinové popovídání o všem za oponou projektu u dobré kávy v Brně s oběma Martiny a tradičně společné selfie, které umístíme do Síně slávy na webu Palety potravin spolu s Vaším jménem (vč. fotky a odkazu na web/twitter/fb). Tu kávu berte jako naše poděkování a pozvání ;-) A pokud se pohybujete v oboru potravin, určitě vymyslíme něco navíc!

Počet dostupných odměn: 10/10

Nelze podpořit
5 000 Kč

Byznys spolupráce - SMALL

Tým Palety vloží vašich 1-50 potravinových výrobků. + Budete mít na jeden rok nonstop podporu, zajištění okamžité aktualizace dat. + S Vaší pomocí vytvoříme reprezentativní profil Vaší značky. + Vaše potraviny budou označeny nálepkou "ověřeno". + Uvedeme Vás jako partnera projektu Paleta potravin na webu i v aplikacích.

Počet dostupných odměn: 19/20

Nelze podpořit
7 000 Kč

Go, Paleta, go!

Fíha! Děkujeme za podporu. Nemáme slov!
Balíme vše, co máme, a jedeme osobně poděkovat. Kamkoli v republice! A především moc rádi nabídneme minimálně hodinové popovídání o všem za oponou projektu u dobré kávy s oběma Martiny a tradičně společné selfie, které umístíme do Síně slávy na webu Palety potravin spolu s Vaším jménem (vč. fotky a odkazu na web/twitter/fb). Tu kávu berte jako naše poděkování a pozvání ;-) A pokud se pohybujete v oboru potravin, určitě vymyslíme něco navíc! Možnostem se meze nekladou.

Počet dostupných odměn: 9/10

Nelze podpořit
10 000 Kč

Byznys spolupráce - STANDARD

Tým Palety vloží vašich 51-99 potravinových výrobků. + Budete mít na jeden rok nonstop podporu, zajištění okamžité aktualizace dat. + S Vaší pomocí vytvoříme reprezentativní profil Vaší značky. + Vaše potraviny budou označeny nálepkou "ověřeno". + Uvedeme Vás jako partnera projektu Paleta potravin na webu i v aplikacích.

Počet dostupných odměn: 19/20

Nelze podpořit
12 000 Kč

Věřím Paletě!

Přiznáváme, že teď se nám rozklepala kolena. Wooow, slova dochází. Máte naše velké díky!
Balíme vše, co máme, a jedeme osobně poděkovat. Kamkoli v republice! A především moc rádi nabídneme popovídání u SPOLEČNÉ VEČEŘE o všem za oponou projektu u dobré kávy s oběma Martiny a tradičně společné selfie, které umístíme do Síně slávy na webu Palety potravin spolu s Vaším jménem (vč. fotky a odkazu na web/twitter/fb). Tu VEČEŘI berte jako naše poděkování a pozvání ;-) A pokud se pohybujete v oboru potravin, určitě vymyslíme něco navíc! Možnostem se meze nekladou.

Počet dostupných odměn: 5/5

Nelze podpořit
30 000 Kč

Paleťácký donátor

Když pořádný závazek, tak se vším všudy. Děkujeme. Rádi Vás uvedeme jako PARTNERA PROJEKTU Paleta potravin v patičce HOMEPAGE WEBU i v APLIKACÍCH.
Budeme rádi za osobní setkání kdekoli po republice. Vážíme si toho, že máte stejnou vizi, jako my. Tohle už bude chtít důvěrnější setkání a seznámení se! A my si toho nesmírně vážíme! Pokud se pohybujete v oboru potravin, určitě vymyslíme něco navíc!

Počet dostupných odměn: 3/3

Nelze podpořit
75 000 Kč

Paleťácký anděl

Každý nápad, každý projekt hledá a potřebuje svého anděla! Stanete se jedním ze dvou výhradních sponzorů Palety potravin pro mobilní aplikace (Android, iOS) - uvedeme Vás přímo při spouštění aplikace s poděkováním. Své velmi viditelné místo dostanete i na naší HOMEPAGE.
Takového partnerství si nesmírně ceníme.
Tohle je přesně ten stav, kdy máte knedlík v krku a sotva zvládnete poděkovat. My se o to rádi pokusíme osobně. Budeme rádi za osobní setkání kdekoli po republice. Vážíme si toho, že máte stejnou vizi, jako my. Tohle už bude chtít důvěrnější setkání. Děkujeme za důvěru!

Počet dostupných odměn: 2/2

Nelze podpořit