Startovač - financování projektů

Pajasan od Vratislava Brabence - crowfunding kampaň

Pajasan od Vratislava Brabence

Pomozte vydat dětskou knihu básníka, spisovatele a saxofonisty legendárních Plastiků Vratislava Brabence.

Knihy

Jaké tajemství skrývají vršovické vnitrobloky? Jaké to je žít sám, ale přitom mít každý den před očima kamaráda, kterým je vysoký strom? A co se stane, když ho najednou někdo pokácí? Nová knížka básníka, spisovatele a muzikanta Vratislava Brabence a ilustrátorky Petry Josefíny Stibitzové ukazuje dětem i dospělým cestu k vyrovnání se se ztrátou toho, co máme každý den na očích.

1.jpg

Proč Pajasan?

Pajasan, to je teda jméno! Jeden čas i zahradní architekt Vratislav Brabenec se jistě ve stromech vyzná, o Pajasanech se však nedočtete ani v těch nejcizokrajnějších encyklopediích. Existuje totiž jen jeden. Vlastně existoval. Ve filozofickém příběhu, který se skutečně stal, Brabenec přiznává, že dětem (jakýmpak dětem, desetiletým lidem!) nebude věšet na nos bulíky, jako k tomu mají sklon ostatní dospělí. Ukazuje, že se každý musí umět postavit za to, co má rád a v tom klíčovém okamžiku neustoupit.

2.jpg

Brabenec dětem podruhé

S vaší pomocí bychom v nakladatelství Meander Vráťovi Brabencovi rádi vydali už druhou dětskou knihu. První kniha Všude je střed světa, věnovaná Brabencově dceři Nikole, vznikala ještě v dobách undergroundu. Dnes tedy s nadšením a několikaletým odstupem můžeme sledovat, kam se jeho tvorba posunula. Brabencovy texty si přímo říkají o komiksové ztvárnění. Po Karlu Neprašovi a Matěji Formanovi se zadání tentokrát ujala mladá talentovaná výtvarnice Petra Josefína Stibitzová.

3.jpg

Meander slaví 20 let

Nakladatelství Meander slaví 20 let. Při této příležitosti jsme se v tomto roce rozhodli vydat nadprůměrný počet nadprůměrných titulů pro děti. Pajasan je jedním z nich. Sami na to ale nestačíme. Pomozte nám vydat další krásnou dětskou knihu, která by neměla chybět ve vaší knihovně.

Děkujeme!

4.jpg

Další odměny:

Všude je střed světa

Stred.png

Kuchař z Tel Avivu

Kuchar.jpg

Nechceš mandli?

nechcesmandli.jpg

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?