Pajasan od Vratislava Brabence - crowfunding kampaň

Pajasan od Vratislava Brabence

Pomozte vydat dětskou knihu básníka, spisovatele a saxofonisty legendárních Plastiků Vratislava Brabence.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Jaké tajemství skrývají vršovické vnitrobloky? Jaké to je žít sám, ale přitom mít každý den před očima kamaráda, kterým je vysoký strom? A co se stane, když ho najednou někdo pokácí? Nová knížka básníka, spisovatele a muzikanta Vratislava Brabence a ilustrátorky Petry Josefíny Stibitzové ukazuje dětem i dospělým cestu k vyrovnání se se ztrátou toho, co máme každý den na očích.

1.jpg

Proč Pajasan?

Pajasan, to je teda jméno! Jeden čas i zahradní architekt Vratislav Brabenec se jistě ve stromech vyzná, o Pajasanech se však nedočtete ani v těch nejcizokrajnějších encyklopediích. Existuje totiž jen jeden. Vlastně existoval. Ve filozofickém příběhu, který se skutečně stal, Brabenec přiznává, že dětem (jakýmpak dětem, desetiletým lidem!) nebude věšet na nos bulíky, jako k tomu mají sklon ostatní dospělí. Ukazuje, že se každý musí umět postavit za to, co má rád a v tom klíčovém okamžiku neustoupit.

2.jpg

Brabenec dětem podruhé

S vaší pomocí bychom v nakladatelství Meander Vráťovi Brabencovi rádi vydali už druhou dětskou knihu. První kniha Všude je střed světa, věnovaná Brabencově dceři Nikole, vznikala ještě v dobách undergroundu. Dnes tedy s nadšením a několikaletým odstupem můžeme sledovat, kam se jeho tvorba posunula. Brabencovy texty si přímo říkají o komiksové ztvárnění. Po Karlu Neprašovi a Matěji Formanovi se zadání tentokrát ujala mladá talentovaná výtvarnice Petra Josefína Stibitzová.

3.jpg

Meander slaví 20 let

Nakladatelství Meander slaví 20 let. Při této příležitosti jsme se v tomto roce rozhodli vydat nadprůměrný počet nadprůměrných titulů pro děti. Pajasan je jedním z nich. Sami na to ale nestačíme. Pomozte nám vydat další krásnou dětskou knihu, která by neměla chybět ve vaší knihovně.

Děkujeme!

4.jpg

Další odměny:

Všude je střed světa

Stred.png

Kuchař z Tel Avivu

Kuchar.jpg

Nechceš mandli?

nechcesmandli.jpg

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?