ceskekralovstvi1.png

Padesát dva knížat, králů a královen českých Hry & Apps

Klasický balíček 52 karet nabízí ideální prostor pro představení padesáti dvou knížat, králů a královen českých.

kartystart1.png

Vybráno35 500 Kč(142 %)

142 %
25 000 Kčpožadováno
48startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

AKTUALIZACE!

25/3/2021

Tak jako vojska českého knížete Vladislava II. prolomila hradby vlašského města Milána, tak jsme my dnes překonali první postupovou hranici požadovaných 25 000 Kč. Děkujeme. 

JSME RÁDI, ŽE SE VÁM NÁŠ NÁPAD LÍBÍ. 

PROJEKT NEKONČÍ, NAOPAK! PODAŘÍ SE VYBRAT 35 000 Kč?

SLIBUJEME, ŽE ČÍM VÍCE PENĚZ VYBEREME, TÍM VÍCE BALÍČKŮ KARET VYTISKNEME. 

KAMPAŇ NEMÁ HORNÍ STROP!!!

Pokud se podaří vybrat 35 000, vytiskneme i dárek pro dárce - klenotníky. A také bonus pro Sedm nejvyšších zemských úředníků. Těšte se.

 

PADESÁT DVA KNÍŽAT, KRÁLŮ A KRÁLOVEN ČESKÝCH

Klasický balíček 52 karet nabízí ideální prostor pro představení padesáti dvou knížat, králů a královen českých.

Balíček bude obsahovat karty čtyř barev, v každé barvě bude třináct karet od dvojky po eso.

Díky originálnímu řešení karty využijete ke klasickým českým hrám (Mariáš, Prší) i ke hrám s vyšším počtem karet (Jass, Bridge, Poker). Balíček bude obsahovat i dva královské šašky, takže si budete moct zahrát i Canastu nebo Žolíky.

Obrázek pracovních verzí karet:

Karty se budou hodit i k naší starší hře Klenotníci a přirozeně pro ně máme připravenou i zcela novou hru - Královské pyramideto.

Neskromně věříme, že zájemci o českou historii a milovníci monarchie naleznou na kartách díky krátkým glosám také špetku ponaučení.

Na každý pád doufáme, že si s našimi panovníky užijete víc zábavy, než oni s vámi. 

Knížata, králové a královny české

Karty budou rozdělené na čtyři barvy respektujicí chronologii českých dějin - knížata, první králové, králové dvojího lidu a králové nového věku.

U každé karty bude kromě herních prvků také vyobrazení, krátká informace a dynastická příslušnost.

 

Znak Českého království a Zemí koruny české a malé dynastické erby budou zdobit rub karet.

Bonus pro trpělivé a pečlivé

Dočíst text až do konce je v dnešní době hodno obdivu. Proto pro vás máme malý bonus. A zadarmo. :)

Ještě než si budete moct zamíchat a rozdat naše karty, můžete si vyzkoušet své znalosti.
Odpovědi naleznete na našich kartách.

Pro začátek něco jednoduchého. 

Takže:

Otázka číslo 1: Kdo byl "Jednooký král rané gotiky"?

Otázka číslo 2: O kom platí, že "Vládl dlouho a mírně, říkali mu rex Bene, král Dobře"?

Otázka číslo 3: Kdo u nás panoval v letech 1835-1848?

Další otázky a úkoly budou následovat v průběhu kampaně.

Vybráno35 500 Kč(142 %)

142 %
25 000 Kčpožadováno
48startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuJan Divecký

Odměny

150 KčDveřník

Dveřník otvírá projektu dveře, aby mohl bezpečně vstoupit do velkého světa a nebouchl se při tom do hlavy. Za svou službu králi nečeká odměnu, stačí mu pochvala.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

250 KčDvořan

Dvořan tráví v paláci mnoho času a občas je mu chvíle dlouhá. Zejména pokud si panovník vyjel se svou družinou na lov nebo do bitvy u Kresčaku. Nudu pomůže zahnat balíček karet.

Počet dostupných odměn: 80/100

Odměna nedostupná

500 KčStolník

Stolník (německy Truchsess, latinsky dapifer) patřil k dvorským úřadům (dignitates), které původně měly zabezpečovat hospodářství a chod domácnosti i dvora panovníka. Později šlo o čestnou hodnost dvorského ceremoniálu. Stolník vykonával svou službu obvykle jen při korunovacích. Za svých 500 korun si můžete s králem zahrát hru Královské pyramideto, ke kterému vám kromě karet dodáme i sadu pyramidek a šestibarevnou kostku.

Počet dostupných odměn: 37/50

Odměna nedostupná

500 KčDvorní dáma

Dvorní dáma nemá čas házet kostkou, musí neustále sledovat módní trendy, učí se taneční kroky. Jediné, co ještě po večerech stihne, je občas pasiáns, výjimečně kanasta a přirozeně někdy i nějaké ty ru(m)my v privátních komnatách paláce. My proto dvorním dámám nabízíme přesně to, o co stojí - dva balíčky karet. Odměna je velmi vhodná i pro ctitele dvorních dam.

Počet dostupných odměn: 46/50

Odměna nedostupná

700 KčPrincové a princezny

Když je králům přáno, je dvůr brzy plný princů a princezen. Děti si chtějí hrát a hrát, ať žijí na hradě či v podhradí, na zámku či i v podzámčí. My pro vaše děti nabízíme totéž, co je na jiných dvorech vyhrazeno jen urozeným princům - balíček 52 karet českých knížat, králů a královen, šestibarevnou kostku a čtyři sady pyramidek, se kterými si mohou hrát od večera do rána.

Počet dostupných odměn: 48/50

Odměna nedostupná

1 500 KčKlenotík

Co by to bylo za krále bez korunovačních klenotů? Víme, že šikovní klenotníci jsou prakticky k nezaplacení. My každému "klenotníkovi" za jeho příspěvek poděkujeme balíčkem karet, sadou pyramidek a herním plánem ke hře Klenotníci. Otevřte své pokladnice...

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

2 500 KčRádce

Žádný král se neobejde bez dobrých rádců. Stanete-li se jedním z nich, budete mít právo spolurozhodnout o definitivní podobě karet a budete s díky uveden/a mezi spoluautory hry. Kromě toho přirozeně získáte i balíček karet, sadu pyramidek a šestibarevnou kostku.

Počet dostupných odměn: 8/10

Odměna nedostupná

3 000 KčPurkrabí, hofmistr, maršálek, kancléř a sudí

Král je vždy jen jeden, ale od pradávna se v Čechách na řízení země podílí také nejvyšší zemští úředníci. Králem se sice nestanete, ale úřad purkrabího, hofmistra nebo kancléře je za 3000 zlaťáků k mání. A k tomu dostanete nádavkem i balíček 52 karet českých knížat, králů a královen, šestibarevnou kostku, čtyři sady pyramidek a herní plán (mapu) ke hře Sněmovna.

Počet dostupných odměn: 11/12

Odměna nedostupná

6 250 KčŽolík

Kdo by nechtěl být něčím žolíkem v ruce? Václav Čtvrtý měl svého kouzelníka Žita, Jiřík z Poděbrad zase bratra Palečka, historie nám ale zatajila jejich podobu. S pomocí vaší fotografie to můžeme napravit! Ano! Žolíkem budete vy a kartu ošperkuje vaše podobenka. (Nebojte, náš grafik to zařídí tak, že budete spokojení.) Kromě toho přirozeně získáte i balíček karet, sadu pyramidek a šestibarevnou kostku.

Počet dostupných odměn: 1/2

Odměna nedostupná