Ozvěny - crowfunding kampaň

Ozvěny

Netradiční sbírka moderní poezie o resonanci nesmířlivé duše. Hněv a touha obrátit svět na ruby, dozvuk velkolepé vnitřní výpravy...

Knihy
Ozvěny

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Netradiční sbírka básní, napsaných za necelý rok života. Drastický přechod z bouřlivého bohémského dna na cestu hledání odpovědí. Ozvěny jsou výkřiky ducha, který se nechce podmanit vlastnímu úpadku a prahne po úsvitu dalších ztracených existencí. Styl zachází od klasické poezie do hlubin znechucených dekadentních textů i do metafyzických výšin, to vše ve víru vlastní filozofie.

Sbírka obsahuje 34 často velmi rozsáhlých básní, jež se dělí v zásadě do 3 barev, neboli 3 témat. První barvou je červená, barva hněvu, povstání, boje i spalující vášně. Druhou barvou je černá, barva temnoty, noci, ale i klidu a tajemství. Vyjadřuje chladnou mysl a obzvlášť sílí ve spojení s červenou. Třetí barvou je zelená, odlesk přírody, života... růstu. V kombinaci se zbytkem barev vytváří zdánlivě neslučitelnou zálibu v temnotě, ruku v ruce se silným vztahem k Buddhismu a všemu živému.

Pomozte dát ozvěnám opravdový zvuk a nechte je prostoupit i k vám. Již mi vyjádřilo svůj zájem o spolupráci nakladatelství Krigl a dokonce jsme společným úsilím s odborníkem na poezii na sbírce zapracovali, vyčistili text a doladili rytmus. Pro začínajícího autora a jeho celkově 5 napsaných knih, z nich i další jsou na cestě, je současný svět knižního vydavatelství dosti trnitou stezkou. Po krátké době euforie se totiž objevil jeden velký zádrhel - finance. 

Když se tyto problémy objevily, myslel jsem, že je to konec. Ovšem někdo blízký mi řekl, že Když jdu za svým cílem, musím se dívat přímo, a ne na všechno to bahno, kterým se brodím. A měl pravdu. Pokud se překročí bahno dnešních finančních potíží, bude to znamenat vstup do světa spisovatelů a snad možnost vydávat další knihy.. .tedy splnit svůj životní sen.

Kniha byla předběžně zařazena do edičního plánu již na tento půlrok! Pokud vše půjde tak, jak má, již brzy tato sbírka rozsáhlých básní spatří světlo světa i ochotné přispěvatele. Děkuji tedy všem za přečtení i za zvážení příspěvku!

Zde jsou stránky onoho velmi přívětivého a profesionálního nakladatele, i důkaz naší plánované spolupráce: http://www.krigl.cz/index.asp?menu=3

Omlouvám se za chybějící média, nemám k dispozici techniku ani grafické schopnosti na takové zpracování. Místo toho přijměte ukázky částí některých básniček:

(Pochybná hra)

Sedí dva, sedí,

o figurky soupeří

sedí dva, třetí hledí

třetí neví, do kterých dveří

vydat se

 

Sedí dva, měří

si šance

sedí dva, hoří

ve víru tance

pochybné hry

 

Sedí dva, ustoupí

jeden

třetí jde, uloupí

jedem

jeden dech

 ...

(Choroba)

Kráčím hnusnou ulicí,

nedůvěřivé oči slídí,

vzduch páchne vládní municí

a bahno všech lidí

předstírá svou neúčast.

 

Betonová smrt

dusí prazáklady přírody.

Mocný ropný vrt

číhá ze zelené vody

a tisíce ryb hledí k nebesům.

 

Slepý bůh nevidí,

šedivý je vzduch.

Lidské mršiny uklidí

hejna žravých much

a vyhladovělí psi.

 ...

(Dokonalý)

...

Je dokonalý,

ten by překonal i

samotného boha

počtem tupých duší,

hltajících slova

a leckdo netuší

že

lže!

dokáže vzít i dát,

bodnout vpřed i vzad,

ve stínu i světle stát,

může být král i kat!

 ...

(Paranormania)

...

Oběť tiše prosí,

zeď se ke zdi klaní

a za okny kdosi

šeptá a bude do svítání

 

Odvrací hlavu do kouta

kde hromadí se tma

odtud se to rozpoutá

odteď jsme tu dva

 

Koutkem oka pohyby

U uší dýchá srdce

Rozum versus pochyby

Nepříčetný soudce

 

Tam něco stojí

Bojí se dojít

rozsvítit

Vymýtit

Představy,

ty stavy,

stíny lidí

bušení

co oči vidí

zděšení

 

Jaký má smysl

život, když mysl

domov mění

ve vězení?

Schoulit se v rohu

modlit se k bohu

zpívat si hystericky

veselou písničku

je to vždycky

ta stejná

...

Co si o tomto projektu myslíte?