Oživlé texty - crowfunding kampaň

Oživlé texty

Umožněte i nadále pořádat kulturní akci Oživlé texty v olomouckém Divadle na cucky, kde bok po boku vystoupí známí i neznámí autoři.

Umění
Oživlé texty

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Nezávislý spolek Oživlé texty z Olomouce se opět vrací se sérií večerů v rytmu hudby a v tempu veršovaných i neveršovaných slov!

Tentokrát se však ocitáme bez finanční podpory, a proto se obracíme na vás, milí příznivci kultury, abyste nás podpořili peněžním darem, za který vy na oplátku získáte náležitou odměnu.

Pokud se náš projekt podaří realizovat, již nyní můžeme přislíbit, že během šesti večerů vystoupí v olomouckém Divadle na cucky například: Záviš, Jitka Bret Srbová, Pavel Čadek, Mamalör a další, kteří svou účast na Oživlých textech  potvrdili. Jeden večer by měl být také věnován Slam poetry, vystoupil by při něm jeho velikán Anatol Svahilec.

Zároveň (jak je pro Oživlé texty typické), chceme opět dát příležitost vystoupit začínajícím a amatérským umělcům, kteří by bok po boku na jednom místě oživili olomouckou kulturní scénum dohromady s již známými literárními i hudebními hosty. 

A jaký že je vlastně náš příběh?

Začali jsme na podzim roku 2018 jako nízkorozpočtový projekt zaštítěný programem SmartUp od Nadace O2, díky kterému v olomouckém Divadle na cucky proběhli od září do prosince čtyři večery plné přátelské a tvůrčí atmosféry. Během nich vystoupili například písničkař Pavel Čadek, olomoucký rodák a básník Tomáš Tichý, raperka MC Zuzka nebo básnířka Anna Prstková, společně s nimi své texty odhalili i “šuplíkoví” autoři (z většiny studenté Univerzity Palackého v Olomouci). Pro velký zájem jsme nakonec uspořádali ještě dva večery v březnu a dubnu, při tom posledním nás slovy i svou účastí podpořil ostravský básník Petr Hruška, který nám dal impuls s Oživlými texty neskončit, protože on sám za sebe byl z této akce nadšený. A co si myslíte vy? Dáte nám šanci pokračovat? 

Za své počiny si jako organizátorky nebereme žádnou odměnu, pouze zkušenosti a radost z dobře odvedené práce. Jako studentky Univerzity Palackého v Olomouci chceme do zdejšího kraje dát něco ze sebe a pomoci utvářet jeho tvář. 

Co si o tomto projektu myslíte?