Startovač - financování projektů

Oto hmyzí detektiv - dotisk - crowfunding kampaň

Novinky - Oto hmyzí detektiv - dotisk

Dotisk dětské, populárně naučné knihy o malém Otovi, který díky setkání s mravenci nalezl nový koníček i kamarády.

Knihy
Jako odborník na bezobratlé knížku podpořila texty kontrolovala mgr. Eliška Applová a jako spřízněná duše ji doporučuje i herečka Simona Babčáková. V dotisku najdete jejich testimoniál. Všem moc děkuji. Sdílejte Otu dál! Oto získal 100%, nové čtenáře i podporovatele. Obrázek

Oto má další čtenáře.

Jeden z prvních kamarádů, který knížku zakoupil a který byl pro mne i inspirací, abych začala psát je Aleš Zelený. Momentálně se chystá na rok odjet na studia do Melbourne. Přeji mu hodně štěstí.

Knížku si čte i Eliška Applová s dcerou Sárou. Eliška jako odborník na bezobratlé zkontolovala denikové texty Oty. A napsala své doporučení.

Simona Babčáková se svými dětmi Otu přečetla. Díky čtení si začala klást otázku, proč zmizeli mravenci z jejich pozemku?

A tohle rodinka kamarádky Terezky Kvitové, které jako jedné z prvních pošťák knížku pro děti doručil.

Oto se překlenul přes polovinu a do cílové rovinky mu zbývá už jen kousek. Podpořte ho, sdílejte ať mají malí entomologové co číst. Oto jde do finále! Obrázek

Co se do knížky nevešlo?

Tak například slimák. Uplně na začátku jsem tohle zvířátko chtěla do knížky dát. Bylo mi ho prostě líto, protože o něm lidé vědí jen samé nelichotivé věci. Dala jsem si za úkol mu vylepšit pověst. Nakonec se mi o něm nepodařilo mnoho dobrého zjitit a tak jsem tenhle úkol nesplnila.

Tenhle nádherný páreče ploštic, které jsem nafotila na jejich rande. Ani oni se ke slovu nedostaly.

Sršni, kteří jsou veli zajímaví a úžasní stavitelé. Tohle hnízdo jsem potkala u nás v lese. Ani o nich jsem nakonec nepsala.

A nakonec tahle můra, která mi jedné noci vlétla do bytu a o které jsem si ani nezjistila, jak se jmenuje. Možná na to přide nějaký malý Oto, až přečte mou knihu a jméno můry mi pak prozradí.

Oto hmyzí detektiv vybral již víc, než polovinu potřebných financí. Ale to zdaleka není konec, proto prosím sdílejte odkaz na projekt. A víte, jak to všechno začalo? Všem velice děkuji. Díky vám je projekt za polovinou! Obrázek

Přece mravenci.

Přesně tenhle vchod do mraveniště jsem pozorovala, na výletě s mojí mámou a fenkou Fejtou, když se mi v hlavě začalrodit nápad na napsání této kníhy.

Zdaleka jsem ještě netušila, jak bude nakonec knížka vypadat. Ale na tomhle místě v brdských lesích se zrodil její hlavní hrdina Oto.

Na jednom z dalších výletů, se stejným osazenstevem jsem potkala tohoto překrásného motýla.

Od místního obyvatele jsme se dozvěděli jeho jméno a další informace. Samozřejmě jsem je použila v knížce.

Snad každý z vás, potkal někdy v lese hovnivála. Proto bylo jasné, že on v žádném případě nemůže v knížce chybět. Nafotila jsem hromadu hovniválů, ale jen jedenkrát se mi podařilo potkat ho ve chvíli, kdy si válí kuličku. Byl rychlejší, než já a utekl mi. Ovšem do svího hnízda a tak jsem získala fotku, na které je dole vidět i část krovek jeho družky.

Tento střevlík byl vděčným modelem. Když jsem ho našla, vypadal krásně, ale byl mrtvý.

Zato v době, kdy už byl střevlík dávno v knize,  jsem potkala tohoto krasavce a mohla se přesvědčit, jak rychle za živa běhá. I když se do knížky nedostal, na fotku jsem byla náležitě pyšná.

Během příprav a tvorby knížky, která trvala zhruva 2 roky jsem pořídila mnoho fotografií hmyzu a hodně promýšlela, které druhy z tak ohromného množství vybrat a které informace budou pro děti zajímavé.