Oto hmyzí detektiv - dotisk - crowfunding kampaň

Oto hmyzí detektiv - dotisk

Dotisk dětské, populárně naučné knihy o malém Otovi, který díky setkání s mravenci nalezl nový koníček i kamarády.

Knihy
Oto hmyzí detektiv - dotisk

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Připravuji dotisk knihy pro děti od 8 let, která je formou dobrodružství seznámí se světem hmyzu. Kniha má pevnou vazbu, 89 stran a je bohatě barevně ilustrovaná.

IMG_3004.okJPG.jpg

Knihu plánuji vydat do čevna 2019

Oto je malý, lehce obtloustlý a brýlatý, neprůbojný, nemotorný, zato však bystrý a zvídavý kluk. Jako každý rok v době prázdnin jede s rodiči na chalupu. Ovšem letos tu chybí děda, jeho nejmilejší společník. Proto si cestou klade otázku: „čím se tam zabavím?“

IMG_3005ok.JPG

Odpověď na ni mu dají mravenci a objev tajemné plechové krabičky. Co v sobě ukrývá za příběh?

Oto Hmyzí detektiv je autorskou populárně-naučnou literaturou, v níž je část vzdělávací vsunuta do osobního příběhu a dobrodružství hlavního hrdiny v podobě jeho deníku.

Dotisk knihy navazuje na úspěšnou kampaň na Startovači, přes který byl vydán první výtisk Oty.

 

IMG_3007.okJPG.jpg

Ukázka textu

  Když dojí polévku, vezme lupu, tajně i dědovu fajfku jako talisman pro štěstí a vydá se do lesa za mravenci. Dorazí ještě za světla, a tak mu na průzkum zbývá hromada času.
  Mravenci se tu hemží stejně hbitě jako dopoledne. Pobíhají sem a tam, někteří s nákladem, jiní bez. Čtyři z nich zrovna svádějí boj s tlustou zelenou housenkou a dozajista vyhrávají. Kde berou tolik energie? napadá Otu. Pod lupou vypadají jako silní a rozhodní bojovníci. Na hlavách helmy a nebezpečná kusadla, která používají jako dokonalé zbraně. Oni se snad nikdy neunaví.
  Jejich tělíčka, razící si cestu obrovským mraveništěm, se ohýbají tak mrštně, jako to Otovo téměř nikdy. Každou překážku přelezou, podlezou, dokonce i ty, které jim v rámci průzkumu nastražil do cesty Oto. A navíc vůbec nepůsobí dojmem, že by jim to sebeméně vadilo.

Co si o tomto projektu myslíte?