Otevřené hranice: etika a ekonomie migrace - crowfunding kampaň

Otevřené hranice: etika a ekonomie migrace

Pomozte nám vydat unikátní komiks o otevřených hranicích od Bryana Caplana

Knihy
Otevřené hranice: etika a ekonomie migrace

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Děkujeme vám všem za příspěvky a za překonání 100% hranice již po čtyřech týdnech. Přidali jsme dvě nové odměny – zajistíme pro vás výtisky podepsané jedním nebo oběma autory knihy.

Pokud vybereme dodatečných 100 tisíc Kč, slibujeme, že na křest knihy přivezeme do Prahy minimálně Bryana Caplana. Křest tak spojíme s jeho přednáškou a nejštědřejší přispěvatele pozveme na sponzorskou večeři večer před křtem.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bryan Caplan, jeden z nejpopulárnějších ekonomů současnosti a autor bestsellerů Mýtus racionálního voliče, Selfish Reasons to Have More Kids a The Case Against Education, se spojil se Zachem Weinersmithem, ilustrátorem oblíbeného komixu SMBC, aby společně vytvořili unikátní ekonomický komiks o přínosu otevřených hranic a ekonomické migrace obyvatel Země. Pomozte nám vydat tuto výjimečnou a ve světě rostoucích bariér tolik potřebnou knihu.

Větší migrace, větší bohatství

V knize Otevřené hranice předkládá Bryan Caplan v dnešní době odvážný argument pro uvolnění všech omezení, kterými státy regulují imigraci. Výsledkem takové politiky by bylo celosvětové vymýcení chudoby a s tím související rozkvět ekonomik napříč planetou. Ačkoliv se jedná o bezpochyby krásně udělaný komiks, který je dobře přístupný každému čtenáři, kniha je plná reálných dat, faktů a příkladů.

Caplanovy argumenty pro otevřenou imigrační politiku platí celosvětově, i když Otevřené hranice popisují primárně reálie Spojených států. Knihu si tak může bez újmy přečíst kdokoliv. Nejen že může ale dokonce by měl, pokud chce odhalit ekonomické zákonitosti a především vyhody související s volným pohybem osob.

Pokud se chcete s obsahem knihy blíže seznámit už nyní, doporučujeme vám podívat se na záznam webináře, během kterého ředitel Liberálního institutu Martin Pánek představuje základní argumenty knihy a vysvětluje je do detailu.

Doporučujeme také webinář s oběma autory knihy, který jsme v Liberálním institutu uspořádali:

Odměny

Dnešní situace má ovšem k volnému pohybu osob po Zemi daleko. Pokud se chtějí migranti svobodobně pohybovat, musí často volit více či méně nebezpečný způsob jak překročit hranice. Jaký byste si vybrali vy, kdybyste museli? Vyberte si způsob imigrace a s ním i odměnu ze startovače, kterou dostanete! Tentokrát ještě bez rizika. Jeden ale nikdy neví, na které straně hranice se může ocitnout. 

Odměny jsou koncipované dle okruhu zájmu našich čtanářů. Můžete si samozřejmě zakoupit jednu knihu a těšit se, až přijde. Budeme ale rádi, pokud nás podpoříte vyšší částkou a rozhodnete se pro jednu z větších odměn, které nabízejí i další publikace vydané Liberálním Institutem.

Zajímává vás aktuální dění a chcete vědět, kam míří současný svět? Vykopejte si Podzemní tunel. Přečtete si raději klasiku? Pak je tu pro vás Převaděč. Nebo se vydejte rovnou přes (velkou čínskou) zeď. Detaily dalších položek v odměnách naleznete na našem webu.

E-booky, které jsou součástí vybraných odměn, vám pošleme hned po ukončení úspěšné kampaně, abyste měli co číst, než z tiskárny vyjedou Otevřené hranice.

Aktuální stav a co se bude dít dál

Abychom předešli obvyklým riziků spojeným s vydáváním knihy, počkali jsme se spuštěním kampaně do doby, kdy bude kniha téměř dokončená. Práva jsme zakoupili, knihu přeložili a překlad zrevidovali. Nyní probíhá sazba vepisování textů do bublin a hraní si se spoustou detailů, které udělají i z českého vydání kvalitní komiks.

Přispějte nám na vytištění knihy a odměnou vám bude další vynikající kousek v knihovně s výraznou slevou oproti plánované maloobchodní ceně okolo 370 Kč.

Jakmile s vaší pomocí vybereme potřebnou částku, vytvoříme opravdu finální a několika páry očí zkontrolovaný soubor tisk_final_v17_revize3_oprava_MP.pdf a pošleme ho do tiskárny. K vám by se hotová kniha měla dostat během léta letošního roku.

Poštovné je v ceně. V případě, že byste rádi zakoupili větší množství knih případně měli zájem o individální typ odměny, nám napište na info@libinst.cz.

Co si o tomto projektu myslíte?