ORIENTAL STREET FOOD MARKET | crowdfunding kampaň

ORIENTAL STREET FOOD MARKET

Za Orientem do Plzně! Podpořte náš odvážný nápad uspořádat historicky první street food market zaměřený na gastronomii Blízkého a Dálného východu.

Ostatní

ORIENTAL STREET FOOD MARKET

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Tým Festivalu arabské kultury má letos odvážné plány! Chceme s Vaší pomocí uspořádat historicky první orientální street food market v Plzni, a možná i v Česku. Vůně orientálních dálek přeneseme v sobotu 7. dubna 2018 přímo k Vám, a to do jedinečných industriálních prostor DEPO2015.

Připravujeme pro Vás akci, na kterou Váš mlsný jazýček jen tak nezapomene. Organizátory této nevídané události jsme my, studenti a absolventi Západočeské univerzity v Plzni, a jelikož nedisponujeme ohromnými majetky a svěřeneckými fondy, potřebujeme právě Vaši pomoc! Dáváme se všanc a nabízíme za Vaši podporu ve formě příspěvku opravdu lákavé odměny.

Kdo jsme?

17834084_1437490089658929_8627485148250203294_o.jpg

Festival arabské kultury patří mezi tradiční akce v Plzni. Jedná se o multižánrovou kulturně-vzdělávací akci, která má za cíl představit arabský svět ve vší jeho rozmanitosti široké veřejnosti. A to prostřednictvím přednášek, besed a debat s odborníky, workshopů, koncertů, výstav, ochutnávek arabské kuchyně a mnoho dalšího. Festival má za sebou již 8 úspěšných ročníků, z nichž každý nesl vždy jiný podtitul a zabýval se jiným tématem. Například vloni jsme zabrousili do světa online a debatovali o moci sociálních sítí, jejich dopadu na společnost, společně jsme sdíleli filmové zážitky, vlastní fotografie z Blízkého východu, ochutnávali arabskou krmi a přátelili se při orientálních trzích.

Více informací o jednotlivých ročnících a festivalu naleznete na našem webu: www.arabfest.cz anebo Facebooku.

Letošní devátý ročník se zaměří na město a veřejný prostor, územní plánování a architekturu. Jako každý rok, i letos nebude chybět Velký sobotní program, na který plánujeme mnoho novinek. Jednou z nich je právě ORIENTAL STREET FOOD MARKET.

ORIENTAL STREET FOOD MARKET Vás na okamžik přenese do exotických dálek a na vlastní kůži tak zažijete vřavu orientálních uliček, které jsou proslulé i díky jedinečnému pouličnímu občerstvování. Jistě jste již někdy jedli kebab nebo hummus. Ale ochutnali jste někdy fatúš, šakšuku, kuftu či bábá ghanúž? Rozmanitost chutí, vůně exotického koření, potěšení z jídla na čerstvém vzduchu v doprovodu netradičního sobotního odpoledne, to je, oč tu běží.

27650397_1810201782323716_1096309826_o.jpg

Palestinský klub připravuje své vynikající faláfely, které si můžete pořídit jako jednu z odměn. 

NA ORIENTAL STREET FOOD MARKETU si každý přijde na své, ať již páry, celé rodiny anebo jedinci lačnící po neotřelých chutích provoněných Orientem.

Zkušenost s uspořádáním úspěšného festivalu, kulturního odpoledne, kulinářské akce máme, vždyť nás také vloni navštívilo na 2000 lidí! Co nám však chybí, je materiálno. Jen tak zajistíme veškeré potřebné technické vybavení a zaručíme příjemně strávenou sobotu v naší společnosti.

DĚKUJEME!

A čím se za svou dobrotu můžete odměnit?
Vybrali jsme pro Vás:

13131665_1043642385710370_5977224607164668653_o.jpg

 Je libo odznáček anebo krásné orientální náušnice od Tamarchi?

13122995_1043682725706336_4614847262471287192_o.jpg

Slibujeme, že Domča dá do svého výtvarného tvoření vše.

27583526_1811146852229209_340373281_n.jpg

Naše Pája líčila i v Maroku a teď možná zkrášlí právě Vás.

 

 

 

 

 

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 33 962 Kč (113 %)
  • 113 %
  • 30 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 71 Startérů

Autor projektu

Festival arabské kultury - obrázek
  • projekt od Festival arabské kultury
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Vyrobte si vlastní festivalovou placku!

S naší pomocí si zhotovte originální památku na sobotní festivalový den a nechte se překvapit dárkem vzdělávacího rázu.

Počet dostupných odměn: 29/30

Nelze podpořit
100 Kč

Nechte se zvěčnit!

Kdo by nestál o vlastní jméno vyvedené kaligraficky na krásné kartičce? Může Vám dobře posloužit třeba i jako vizitka při toulkách po orientálním trhu!

Počet dostupných odměn: 30/30

Nelze podpořit
110 Kč

Ulovte trhák všech pouličních arabských stánků!

Je snad na tisíc druhů faláfelu; ten nejlepší Vám ale až do Autobusové haly DEP02015 přiveze Palestinský klub. A jako hrdý podporovatel si můžete připnout náš festivalový odznáček.

Odměna vyprodána: 0/10

Nelze podpořit
150 Kč

Po dobrém jídle dobrá zábava

Pro kompletní kulturní prožitek Vám náš partner DEPO2015 nabízí 1+1 zvýhodněné vstupné na tyto akce:
- interaktivní výstava Jak se točí peníze (do 18. 4. 2018)
- výstava 100 let Československa očima pěti generací (od 17. 5 do 28. 10. 2018)
- večírek FuckUp Night Pilsen vol VII. (6. 6. v 19 hod)
Kombinace je zcela na Vás.

Počet dostupných odměn: 9/10

Nelze podpořit
200 Kč

Paráda pro dámy

Při tom všem myšlení na podporu naší akce je potřeba se občas zastavit a pomyslet také na sebe (případně na své milé děvče :))! Pořiďte si jako odměnu vyšívané náušnice od Tamarchi z řady Baldachins. A od nás pak navíc dostanete jako malou pozornost odznáček s orientálním motivem.

Počet dostupných odměn: 3/10

Nelze podpořit
200 Kč

Přidejte do své sbírky umění originální dílo!

Získejte autorskou kresbu s orientální tematikou od naší Domči a tužku s logem Festivalu arabské kultury. Zaručujeme unikátnost díla a moc hezký papír.

Odměna vyprodána: 0/10

Nelze podpořit
300 Kč

Lekce marockého dialektu

Ovládáte základy arabštiny, ale přesto nerozumíte Maročanům ani slovo? To se může lehce změnit po této úvodní hodině k marocké darídže s naším kolegou Otmarem.

Počet dostupných odměn: 1/2

Nelze podpořit
300 Kč

Šťastné papání

Přispějte nám na organizaci Oriental Street Food Market a s dobrým pocitem si vychutnejte jídlo u dvou vybraných stánků. Lákají Vás třeba kuvajtské speciality? Pak je tahle odměna ta pravá.

Odměna vyprodána: 0/10

Nelze podpořit
500 Kč

Bratři v triku

Vyberte si jeden pár našich triček SPOLU anebo TOGETHER a zapózujte našim fotografům. Jdeme s dobou, a tak si svou fotografii budete moci rovnou odnést domů. Dárek vhodný nejen pro páry a milovníky „instantních” fotek. P.S.: Focení není povinné! :)

Počet dostupných odměn: 4/5

Nelze podpořit
500 Kč

Buďte královnou Orientu!

Jak se nalíčit jako pravá Arabka, to Vám poradí a na Vaší tváři názorně předvede naše Pája a navíc obdržíte jako dárek krásné orientální náušnice od Tamarchi.

Odměna vyprodána: 0/2

Nelze podpořit
500 Kč

Uvařte si po arabsku i doma!

Vyzkoušejte doma tradiční arabské recepty podle kuchařky Syrská kuchyně, kterou Vám podepíší sami autoři a rádi přidají i věnování ušité na míru pro Vás.

Počet dostupných odměn: 1/5

Nelze podpořit
500 Kč

Na kávě s autory Syrské kuchyně!

Získejte skvělou kuchařku Syrská kuchyně a osobně poznejte její autory nad šálkem kávy v DEPO2015. Ano! To je jedinečná možnost, jak si vylepšit své kulinářské dovednosti a osobně poznat „tyto dva předáky kmene hodných a šikovných lidí“!

Počet dostupných odměn: 2/2

Nelze podpořit
700 Kč

Staňte se VIP hostem!

Chcete být všude… (vidět)? S naší VIP akreditací budete mít přístup na všechny zpoplatněné akce Festivalu arabské kultury zdarma, přičemž je více než pravděpodobné, že u vstupu Vás vždy odzbrojí široké úsměvy našich dobrovolníků. A pokud Vás zaujala závorka - (vidět) - , pak se můžeme spolu domluvit, jak to zařídit.

Počet dostupných odměn: 4/5

Nelze podpořit
700 Kč

Sejdeme se u Cedru

Neostýchejte se a pozvěte svého nejoblíbenějšího člena našeho týmu na oběd či večeři do vynikající plzeňské restaurace Cedr. („platíme" my ;))

Počet dostupných odměn: 3/10

Nelze podpořit
800 Kč

Okořeňte si život!

Koření je základem snad každého arabského pokrmu a Koření od Antonína je základem každého vynikajícího pokrmu. Malá orientální kazeta obsahující nejlepší koření na arabské a indické pokrmy v kombinaci s publikací Syrská kuchyně je prostě fantazie.

Počet dostupných odměn: 3/5

Nelze podpořit
1 000 Kč

Absolvujte okruh po Oriental Street Food Marketu!

Zúčastněte se speciální prohlídky s ředitelkou Festivalu arabské kultury a navštivte celkem 3 stánky s arabskými pochutinami. Není nad dobrou krmi a zábavnou konverzaci (v češtině, angličtině anebo arabštině).

Počet dostupných odměn: 2/4

Nelze podpořit
1 000 Kč

Naučte se připravit tradiční arabskou kávu!

Všem kávomilům doporučujeme tento jedinečný workshop s lektorkou ze Súdánu. Souriya umí totiž připravit úplně ten nejlepší šálek arabské kávy; na tom se shodneme v našem týmu všichni! ;)

Počet dostupných odměn: 3/4

Nelze podpořit
2 000 Kč

Chcete vidět festivalu pod pokličku?

Zapojte se do organizace Oriental Street Food Marketu. A za co že vlastně platíte? Zjistíte na vlastní kůži, co vše organizace takového street food marketu obnáší a stanete se na nějakou chvíli plnohodnotným členem našeho týmu! (Což ve skutečnosti znamená, že budete pracovat s usměvavými kolegy a dostanete téměř neomezený přístup ke kofeinu v zázemí a výjimečně i pauzu na čůrání.)

Počet dostupných odměn: 2/2

Nelze podpořit
2 000 Kč

Naučte se arabsky, abyste věděli, co jíte!

Náš partner jazyková škola Džám-e Džam speciálně pro tuto kampaň nabízí kurz arabštiny pro mírně pokročilé za neuvěřitelně příznivou cenu.

Odměna vyprodána: 0/1

Nelze podpořit
5 000 Kč

Taky Tě máme moc rádi!

Spolu s partnery, kteří nás mají rádi, pro vás přichystáme speciální dárkový balíček. Prostě láska a spousta krásných věcí k tomu (mj. od Tamarchi či nakladatelství Dar Ibn Rushd). ♥

Počet dostupných odměn: 4/5

Nelze podpořit