Oneironautilus | crowdfunding kampaň

Novinky - Oneironautilus

Souborné a rozšířené vydání komiksu o snech, který vycházel v letech 2012-14 v Novém Prostoru.

Knihy

16. únor 2015

Rozpočet

Proč právě 52 tisíc?
Rozpočet Obrázek

Doneslo se mi, že částka 52 tisíc se zdá na komiks o 34 stranách v nákladu 200 kusů hodně. Taky se mi to zdá hodně, ale pokusím se vysvětlit, jak jsem k tomu číslu došel. :)

Komiks nebude mít 34 stran, psal jsem že k původním 24 přibude víc než 10 dalších. Kolik to ale ve skutečnosti bude nevím, komiks vzniká organicky a dá se předpokládat, že jich přibyde víc. Určitě jich bude i s obálkou třeba 40-50.

Na webu jedné online tiskárny jsem vypočítal, že offsetový tisk celobarevné šíté knížky bez samostatné obálky v tomto rozsahu vyjde na v nákladu 200 kusů na zruba 15-20 tisíc. Pokud budu chtít udělat alespoň 50 kusů anglické verze, je to dalších 5 tisíc. Ceny můžou být jinde výhodnější, ale z těchto čísel jsem vycházel (pokud víte o levném kvalitním tisku, dejte vědět!).

Původně jsem chtěl rozjet projekt, který pouze pokryje náklady na tisk. Necítil jsem se na to říkat si o víc. Na startovači jsem ale viděl, že málokdo požaduje nízké částky, i sbírka básní neznámého autora žádá 50 tisíc. Řekl jsem si, proč ne, koneckonců mě to bude stát spoustu práce, většinu komiksů stejně rozdám nebo prodám za cenu nákladů (100Kč za takový komiks je až až), část dostanou přispěvatelé, no a vymyslet a nakreslit 10-20 stránek komiksu stojí docela dost času a úsilí. Jedna stránka mi obvykle trvá den a půl, za dvoustránkový komiks normálně dostanu zaplaceno 2-3 tisíce, tak si to spočítejte.

Ovšem, ještě jsme nespočítali všechny náklady: odečtěte daň 13 % a dalších 7% které dostane startovač za zprostředkování (pod 50 tisíc by to bylo 9%), plus něco za bankovní transakce všech přispěvatelů. Zbývá tedy asi 15 tisíc. Část z toho půjde na hosting webu www.oneironautilus.cz, který bude sloužit pro účely komunikace Oneirologické společnosti (organizace spojující lucidně snící, která je taky součástí projektu), část na uspořádání spacího koncertu pro předplatitele.... a ještě jsem ani nezapočítal poštovné, obálky a pod! No a zbytek je v podstatě rezerva.

Upřímně, rád bych se kreslením komiksů živil a rád bych to dělal na volné noze. Tento projekt je prvním pokusem o něco takového. Popravdě jsem netušil, kolik energie bude potřeba do něj vkládat, ale věřím, že i když se peníze nevyberou, ta energie se časem zúročí. Komiks je úžasné médium ke sdílení, k sebevyjádření i sebezkoumání. Komiks je nejvíc!

Zpět na výpis

  • Splněno 59 032 Kč (113 %)
  • 113 %
  • 52 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 101 Startérů

Autor projektu

Myko - obrázek
  • projekt od Myko
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

200 Kč

Sběratel

Číslovaný komiks s věnováním.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
500 Kč

Oneironaut

Komiks s věnováním a členství v Oneirologické společnosti, zasvěcené terénnímu výzkumu snů. Členové společnosti jsou zváni na neveřejné akce, např. spací koncerty - křest komiksu bude první takovou akcí.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 000 Kč

Statista

Komiks s věnováním, členství v Oneirologické společnosti, pozvání na křest spojený se spacím koncertem a zašlete-li mi svoji fotografii, stanete se součástí davové scény v komiksu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
2 000 Kč

Znalec umění

Komiks s věnováním, členství v Oneirologické společnosti (včetně pozvání na křest) a původní skica (černobílá - možno vybarvit si podle svého).

Počet dostupných odměn: 16/20

Nelze podpořit
3 000 Kč

Mecenáš

Komiks s věnováním, členství v Oneirologické společnosti a pozvání na křest a obrázek, který nakreslím dle vašeho zadání a dodám ve formátu pdf.

Počet dostupných odměn: 9/10

Nelze podpořit