ONDŘEJ DUPAL do BELLE TIRE (top U18 tým v USA) - crowfunding kampaň

ONDŘEJ DUPAL do BELLE TIRE (top U18 tým v USA)

Staň se součástí mé cesty do BELLE TIRE, jednoho z nejlepších U18 hokejových týmů v Americe!

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Jmenuji Ondřej Dupal a jsem 17 letý student a hokejista. Hokej hraju už od čtyř let v hokejové akademii v Liberci. Hokej je můj život. Poslední sezóna v extralize mladšího dorostu ČR, kdy mi bylo 15 let, se mi ohromně povedla a dostal jsem příležitost jít hrát hokej na top úrovni v Kanadě. Momentálně již druhým rokem studuji a hraji hokej v akademii ve Windsoru v kanadském Ontariu jménem A21 Academy, kam jsem se dostal v necelých 16 letech. A letos, po dvou letech kanadského středoškolského hokeje na nejvyšší AAA úrovni, jsem se ke svému snu si zahrát TOP profesionální hokej dostal blíž.

Letos na jaře se mi podařilo probojovat do jednoho z nejlepších U18 týmů na světě jménem Belle Tire. Tým Belle Tire hraje nejvyšší U18 soutěž v USA jménem Tier 1 Elite Hockey League, kterou letos vyhrál. Jedná se o velmi prestižní tým a sídlí v srdci amerického hokeje: v Detroitu.

Cílem tohoto projektu a žádosti je uhrazení vstupního poplatku do týmu ve výši 7.800 USD, což jsou pouze částečné výdaje spojené s ročním pobytem. Nezahrnují dokončení střední školy, pobyt v hostitelské rodině a cestování na zápasy (většinou letecky).

 

Pokud bude projekt úspěšný a já se do týmu dostanu i po finanční stránce (výkonnostně jsem byl již vybrán), otevírá se mi po roce cesta do prestižní juniorské ligy, kde týmy již fungují jako profesionální subjekty a berou na sebe veškeré náklady spojené s hráči. Zároveň ale hráč nesmí mít žádnou profesionální smlouvu s týmy či agenty a nesmí obdržet jediný dolar. Takto neztrácejí status akademického hráče. Což mu umožňuje dostat z juniorské ligy tzv. „Commitment“ (= pozvánku) do univerzitního týmu, tedy hráč dostane plně hrazené sportovní stipendium na americké univerzitě.

Jsem tedy pouhý, ale podstatný „krůček“ od překročení hranice rodiči dotovaného sportu k akademicko / profesionální kariéře.

Mým cílem je také ukázat cestu a možnost spojení studia a vrcholového sportu v zámoří. Nebát se neznáma a zkusit štěstí i ve velmi konkurenčním prostředí. Chtěl bych dokázat, že pokud člověk má cíl, věří, nevzdává se a maká, lze spojit cestu TOP sportu a dosažení vysokého vzdělání.

Mým následným cílem je nejvyšší americká juniorská hokejová soutěž: USHL, asi nejkvalitnější juniorská soutěž na světě. Belle Tire je velmi tradiční a prestižní tým (viz. www.eliteprospects.com/league/t1ehl-u18). Na zápasy Belle Tire se chodí dívat neskutečný počet scoutů z univerzitních a juniorských lig a roční pobyt v týmu mi může výrazně pomoci USHL ligu dosáhnout. Z Belle Tire se většina "overages" (18 letých hráčů, kterým budu za rok i já) dostane do prestižních juniorských USHL týmů. Následným cílem je se dostat do nejvyšší univerzitní hokejové ligy, což je NCAA, divize 1. Spousta NCAA hráčů již hraje na mistrovství světa za americkou reprezentaci. Získal bych možnost sportovního stipendia a tím univerzitního studia a zároveň také šanci si zahrát v top hokej a v budoucnu třeba i v NHL.T1 EHL - soupeři

T1 EHL - soupeři

T1 EHL - konečné pořadí 2018/19 - vítěz ligy z celkového počtu 25 týmů

Jakákoli finanční podpora by mi absolutně pomohla dosáhnout můj cíl a hrát top hokej v Americe. A proto vás žádám o pomoc. Věřím, že mám velký potenciál v hokeji a chybí mi už jen malý krůček to dotáhnout na hokejovou kariéru a reprezentovat Českou republiku. Příští rok bude mít zásadní význam pro mou kariéru a pokud budu hrát v týmu Belle Tire, budu už jen o krůček blíž ke splnění mého snu a cíle. Děkuji moc za čtení i vaší případné finanční podpory.

Každý si zaslouží si splnit svůj sen!

Váš Ondřej Dupal

Tygřík 2008 

   

Mladý Bílý Tygr 2015

   A21 Academy 2017 - 2019

 A21 Ondrej Dupal game Kunlun Redstar 2017-0901.jpghokejové finesy

Na turnaji na prestižní univerzitě

A21 Academy team - předskokani zápasu NHL Winter Classic leden 2020

Niagarské vodopády

 

Poznámka žadatele:

"Nerad bych, aby celý projekt vypadal, jako projekt nesoudného a přemotivovaného rodiče, který tlačí své děti přes míru a přes své možnosti. Pravda je taková, že se doma snažíme obě děti vychovávat k nějakému cíli, dáváme jim příležitosti se sami prosadit a najít si svou cestu. Nikdo Ondru nenutil jít do Ameriky, resp.Kanady. Naopak. Celou dobu jsme měli hrůzu, jak to tam „dá“, jak se domluví… Ale odjel připraven po mentální, jazykové i výkonnostní stránce a zjevně uspěl. Pravda také je, že nás jako rodiče jeho dvouletý pobyt v Kanadě finančně velmi vyčerpal a již nemáme kde brát. Upřímně jsme nevěděli, kam až to může zajít. Ale riskli jsme to a bojujeme všichni. Kluk se prodral a prospívá. Stále šilhá po repre, ale protože nemá kontrakt s profesionálním agentem, nemá v rámci českého hokeje moc šancí. Zbývá nám poslední rok finanční trýzně a proto jsme se rozhodli touto cestou požádat o pomoc. Jinak by se kluk musel vrátit zpět a o svou dva roky budovanou šanci přijít… I když žádáme o dosti vysokou částku, věříme, že se sponzoři najdou. Věřili jsme před Ondrovým odletem do zámoří, věříme i teď. Za Vaši pomoc a snahu děkujeme!! Jan Dupal, otec“

dětský tréninkový kemp

 

TRIKO - odměna (pouze náhled, bude podepsáno, foto týmu bude k dispozici až od září)

Co si o tomto projektu myslíte?