Onabyla - Ponnyho maturitní film - crowfunding kampaň

Onabyla - Ponnyho maturitní film

Krátkometrážní studentský film o svobodě, radosti, lásce... a k tomu pár úvah.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

 

Anotace:
David, který žije se svojí psychicky labilní matkou, utíká z domu a potkává dívku na invalidním vozíčku. Ta mu pomáhá objevit sebe sama a společně zkoumají, co vše si v životě můžou dovolit, co vše lze v životě zažít a co vše je člověk schopný udělat pro pouho pouhou zábavu.

Rozhodl jsem se natočit film, který by oslovil mě - myšlenkově tedy nejvíce vycházím z tvorby režisérů Harmonyho Korina a Šiona Sono, kteří nejvíce zamávali mým pohledem na kinematografii.  Od Harmonyho si beru jeho "estetiku ošklivosti" a od Šiona jeho postavy (mimo jiné). Celkově chci film pojmout jako emocionální horskou dráhu, kdy bude forma přímo komunikovat s psychickým rozpoložením hlavní postavy.

herečka Monika Maláčová a David Petrželka

V teaseru jsem toho nechtěl záměrně ukázat příšliš mnoho. Jsem si vědom, že tak film může působit jako nějaký socialní experiment, čím v jisté míře i je. Mimo interakce s lidmi brněnských ulic se ve filmu ale nachází i běžná narativní linka.

Peníze využijeme převážně na nákup rekvizit (což je určitě největší položka), cestování na lokace, jejich zařízení a nějaký ten catering pro štáb (pár rohlíků a sýr). Případný přebytek potom půjde do organizace filmové premiéry.

 

V hlavních rolích jsou moji kamarádi David Petrželka a Alinka Krpálková, které jsem si vybral hlavně kvůli tomu, jak nebojácní dokážou být. Taky s nimi mám dobrou zkušenost z mého předchozího filmového projektu - ŽŮŽO LABŮŽO, se kterým jsme vyhráli několik cen na českých i mezinárodních filmových festivalech.

Film bude mít premiréru v průběhu května, přesné datum ještě upřesním.
Metráž odhaduji něco kolem 15 minut.
A budeme točit na digitálni kamery ^^

 

Předem děkuji za Váš čas a podporu!

        Ponny

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?