Okouzlení - crowfunding kampaň

Okouzlení

Finance, kterými přispějete na tuto kampaň, budou využity na vydání knížky básní Václava Brázdy a její distribuci.

Knihy
Okouzlení

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Má první básnická sbírka Kvítí vyšla už před pár lety a dle ohlasů potěšila nejednoho čtenáře, i když v ní bylo jen pár básniček. Druhé sbírky Na chvilku zavři oči se ujalo nakladatelství Lynx a tato knížka získala ocenění "Kuřimské kulturní činy 2016-2017" za "Umělecký výkon". Současná třetí sbírka obsahuje básně, při kterých se můžete opět zasnít a odejít na chvíli ze spěchu každodenního života do říše fantazie.

Básničky píšu od dětství, už na táboře jsem měl přezdívku „básník“ a vtipné rýmovačky na kamarády z druhého oddílu mě často nutily velmi rychle utíkat před rozezlenými táborníky. V rámci revolty na gymnáziu mi vycházely příspěvky v satirickém občasníku „Ražený klín“ a samozřejmě jsem pravidelný účastník akce Guerilla poetring – básnění v ulicích, takže některé z mých básniček jste mohli vidět v Brně a okolí.

KvitiBookWeb330.jpg

  Vinná réva

  Tak rychle ztrácíš se
  má lásko veliká.
  Sklenička prázdní se.
  Proč to tak utíká?

  Najednou jsem tu sám,
  bez Tebe, bez lásky.
  Sám sobě promítám
  v představách obrázky.

  Jak svoje úponky
  kolem mě obtáčíš,
  chytáš mě výhonky
  a plníš zas mou číš.

  Plníš mě radostí,
  tak sladké hrozny máš.
  Na příštím rozcestí
  jeden mi na rty dáš.

 

Po první básnické sbírce s názvem Kvítí - věnované kráse života a květinám - à propos aktuálně je knížka vyprodaná – jsem psal velmi dlouho jen do šuplíku, takže bylo z čeho vybírat.  Kousek z mé tvorby – něco přes sedmdesát básniček – se dostalo do sbírky milostné poezie – Na chvilku zavři oči. Další dávka básní nese výmluvný název Okouzlení – tak se na chvilku zasněte - a až otevřete oči, přispějte mi prosím na vydání této knížky. Odměnou vám může být dobrý pocit, ale třeba taky knížka, dárek pro někoho milého a mnoho dalšího – stačí si najít pro sebe to pravé – a na zeleném tlačítku podpořit tento projekt. 

Co si o tomto projektu myslíte?