Odsunutí - podzim 2019 - crowfunding kampaň

Odsunutí - podzim 2019

Liberecká divadelní procházka po stopách odsunutých Němců.

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Co je Odsunutí?

Liberecká divadelní procházka po stopách odsunutých Němců. Kromě řady spokojených diváků jsme získali také 4. místo v soutěži Kulturní počin roku 2018.

Proč potřebujeme vaši pomoc?

Všechny procházky jsou bezplatné, tudíž se jich může zúčastnit široká liberecká veřejnost. Pomozte nám získat prostředky, aby mohli zadarmo přijít na podzim 2019 i ti, kteří by do divadla jinak nepřišli. Odehráli jsme několik repríz pro školy, chceme v tom pokračovat. 

Jak procházka vypadá?

Přečtěte si například v reportáží Českého rozhlasu: https://liberec.rozhlas.cz/po-stopach-odsunutych-nemcu-se-v-liberci-muzete-vydat-v-doprovodu-hercu-7614241 Diváci s námi odhalují tajemství, která se týkají libereckých míst jako je Jablonecká ulice nebo Soukenné náměstí. Tajemství, která měla být zapomenuta.

Odsunutí - Diana Čičmanová, Adam Kubišta

Divadelními výjevy před divákovýma očima ožijí i příběhy, které se nám podařilo získat od vás, diváků, pamětníků a obyvatel Liberce. Přes 80 % obyvatel města na konci druhé světové války tvořili Němci. Jejich „divoký odsun“, jak se nadneseně říká vraždění, znásilňování a mučení, pravda nebyl tak „divoký“, jako na jiných místech České republiky. Přesto je řada zdokumentovaných příběhů, na které sice nejsou Češi pyšní, ale které by neměly zapadnout. Pomozte je s námi připomenout.

Tady jeden z mnohých ohlasů:

Ohlas na Odsunutí z FB

Co si o tomto projektu myslíte?