O víle Spinkalce - crowfunding kampaň

O víle Spinkalce

Pohádkový příběh o snech plný překrásných ilustrací a s jedním malým překvapením čeká na své vydání. Půjdeme do toho spolu?

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Víte, že se většina snů může zhmotnit? Stačí si za tím jen jít. Byl bych rád, kdybyste právě vy byli u tvorby jednoho snu a podpořili vydání pohádkového příběhu O víle Spinkalce s ilustracemi Adriány Černáčkové. Bude se jednat o tvrdou knižní vazbu, čtvercový formát (20x20cm) se 48 stranami. Chtěl bych knížku v listopadu poslat do světa, takže byste nemuseli přemýšlet nad vánočními dárky pro vaše děti, vnoučata, ratolesti vašich sourozenců a jiných rodinných příslušníků, sousedovic drobotinu... no prostě pro děti, které vás jen napadnou.

Na začátku to celé bylo jako hledání kombinace toho, jak uspat našeho syna. Hlavně se tedy nehýbat, nemluvit, nedýchat... Myslím, že to rodiče malých miminek dost dobře znají. A v tom mi na rameno někdo klepe! Možná to bylo nedostatkem kyslíku, ale stojí tam malá bytůstka a říká, že si musím první vyčistit hlavu. A opravdu, když si z toho, že vám miminko ani po x hodinách pohupování, přešlapování, zpívání, pouštění vysavačů, drncání kočárku v obýváku, masírování bříška... nespí, neděláte až takovou hlavu, tak to jde jaksi klidněji a snáz. Takže té kouzelné osůbce něco dlužím - chtěla by na svět a s tím jsem se jí rozhodl pomoci.

Po napsání příběhu jsem si ho nejdřív nechával pro sebe. Pak jsem si řekl, že by si ten náš chlapík zasloužil, kdyby to taťka vytiskl. A já si to dal jako letošní cíl. Ale co by to bylo za pohádku bez obrázků? A tak jsem hledal ilustrátora. Nakonec jsem narazil na ilustrace Adriány, které mi vyrazily dech a věděl jsem, že to je přesně ono! A představte si, ona do toho šla! Jako novoroční předsevzetí si dala, že tento rok bude ilustrovat pohádku, a v lednu jsme si plácli. Tak co? Plácneme si i my? 

Pro vás, pokud se rozhodnete vydání knížky O víle Spinkalce podpořit, mám několik dárků. Ať už se bude jednat o samotnou pohádkovou knížku, nebo jiné “speciality”. Tou je třeba originální finální notový záp.... ale ať vám úplně neprozradím to překvapení... prostě jsem si snad dva dny hrál s kreslením notiček. Nebo taky krásné puzzle, hrníček, básnička na míru, čtení před spaním... věřím, že si vyberete.

Předem bych rád poděkoval každému, kdo se rozhodne přispět a podpořit.

 

Co si o tomto projektu myslíte?