O Hloupém království - crowfunding kampaň

O Hloupém království

Pomůžete naší pohádce dostat se z knížky do filmu? Díky vám tak může vzniknout česká kreslená pohádka pro celou rodinu.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

   Pomůžete nám změnit písmenka a obrázky z české knížky Pohádky zpod Vidoule na zvuk a obraz? Voláme všechny příznivce pohádek na pomoc! Přispějte, prosím, na vznik kreslené pohádky O Hloupém království! Za vaši laskavost na vás čeká spousta pohádkových odměn.

   Už se vám někdy stalo, že jste při sledování současných kreslených pohádek s vašimi dětmi nevěřili svým vlastním očím a uším? Že jste „se slzou v oku“ vzpomínali na ty milé, české pohádky, které provázely vaše dětství? Pokud jste tedy na stejné vlně jako my a už vás nebaví dabované zahraniční díla typu Jak se stalo autíčko policistou, O rozpustilém komínu či Létající ryba zachraňuje prales, nabízíme vám možnost nás podpořit.

   Dnes už naštěstí nepotřebujeme k odvysílání celostátní TV kanály a tak se naše pohádka může díky internetu rozlétnout do světa a najít si svoje diváky takřka kdekoliv.

   Já i můj kamarád ilustrátor Petr Herold zastáváme názor, že i při sledování pohyblivých obrázků je potřeba ponechat určitý prostor pro dětskou fantazii. Pokud je vše odvyprávěno příliš realistickou podobou, většinou už dětem nezbude nějaké to tajemství, místo na otázky a čas na vysvětlení.

   Z prvního dílu knížky Pohádky zpod Vidoule, kterou jsem napsal, jsme vybrali pohádku O Hloupém království a připravili první minutu jejího vyprávění, abychom vám představili svůj úhel pohledu. Díky vaší podpoře pomůžete na svět nové várce tradičních českých pohádek.

   Vypustíme společně první vlaštovku a časem jich bude třeba celé pohádkové hejno.

OBR_HP_3_úvod.jpg

Co jsou Pohádky zpod Vidoule?

   Pohádky zpod Vidoule jsou souborem deseti originálních českých pohádek, ve kterých hlavní hrdinové bojují proti nepřízni osudu chytrostí, laskavostí a humorem. Napravují své omyly a staví se čelem ke zlu a nespravedlnosti. Pohádky jsou určeny pro celou rodinu, od čtyřletého kloučka či holčičku po devadesátiletou babičku s dědečkem. Autor Petr Březina spojil tradiční pohádková poselství o dobru a naději a přidal do nich humor a životní nadsázku.

   Celostránkové barevné ilustrace známého ilustrátora Petra Herolda vtáhnou čtenáře ještě více do děje. Díky nim spatří na vlastní oči čerta Kozijáše, vílu Mochomůrku, mlynáře Matěje a další pohádkové postavy zpod Vidoule.

   V současné době je dokončeno dalších deset pohádek ve formě rukopisu a jejich vydání připravujeme.

   Více o prvním dílu Pohádek zpod Vidoule se dozvíte na našich webových stránkách a novinky můžete sledovat na našem FB.

OBR_HP_2_úvod.jpg

Pohádka O Hloupém království

   Celou pohádku O Hloupém království si můžete přečíst na našem webu. O tom, jak jsme ji pro kreslenou podobu rozpracovali do jejího konce, vám napoví náš scénář. Zvukovou stránku pohádky včetně hudby pro nás připravila herečka Petra Bílková z divadla Kampa.

Story_uk_1.jpg

O autorech

Námět - Petr Březina

   Rád si hraje celý život s písmenky a verši. Mluvené slovo ho provází celým životem a jako dlouholetý člen Dismanova dětského rozhlasového souboru měl možnost svůj hlas šířit éterem po boku velikánů české kultury. Svou první báseň, která byla zamilovaná, napsal spolužačce Karolínce v první třídě.

   Od té doby byl autorem několika studentských časopisů, pracoval v nakladatelství a reklamní branži. Když se mu loni na jaře narodil syn Adam, otevřel se mu nový pohled na svět a začal se věnovat projektům pro nejmenší. Píše pohádky, básničky, vymyslel dětskou spací čepici i logickou hru.

Autoři_1_ST.jpg

Ilustrace - Petr Herold

   Vystudoval Akademii múzických umění na divadelní katedře. Následně začal pracovat jako grafik a ilustrátor pro noviny a časopisy. Vystřídal řadu profesí od grafické úpravy tiskovin až po art directora v reklamní agentuře a výtvarníka ve studiu grafického designu.

   Před dvaceti lety odešel ze stálého zaměstnání a začal pracovat jako výtvarník a ilustrátor na volné noze, což činí do dnešních dnů. Je zasloužilý otec i dědeček a práce pro nejmenší je jeho srdeční záležitostí. Pracuje pro televizi i film.

Autoři_2_ST.jpg

   Další představu o naší tvorbě pro děti si můžete udělat z tohoto klipu, který byl natočen na letošním jubilejním 25. ročníku festivalu Pohádka v Jičíně.

 

A co vás čeká za odměny, pokud nám dáte svůj palec nahoru?

Vše zcela originální, vzešlé z naší tvůrčí činnosti. Stačí si jen vybrat:

Psí betlém

betlém_1_ST.jpg

Knížka Pohádky zpod Vidoule

kniha_1_ST.jpg

Pohádková dětská spací čepička

čepice_1_ST.jpg

Grafický list Hloupé království

Graf_list_1.jpg

a další ...

Děkuji za vaši pozornost a pomoc.

Petr Březina

Autoři_3_ST.jpg

 

Co si o tomto projektu myslíte?