Startovač - financování projektů

Nulová pravděpodobnost je nulově pravděpodobná - crowfunding kampaň

Nulová pravděpodobnost je nulově pravděpodobná

Krátký příběh zmatené Veroniky, dobrosrdečného mulata Asima a smolaře Bílka v prvotině Honzy Průši "Nulová pravděpodobnost je nulově pravděpodobná".

Knihy
Nulová pravděpodobnost je nulově pravděpodobná

"Stála na refýži. Sjetá, ušmudlaná, po všech stránkách zanedbaná holka. Zmatená. Ve špinavým svetru a starejch, řídkejch elastickejch teplákách. Černejch. Pod tím nic. Jen vyhublý tělo, který si možná pamatovalo, kde nechala spodní prádlo. Ale tělo už dávno nekomunikovalo s myslí a mysl žila ve svém vlastním vězení, vystavěném z dlouhá léta (těch roků nebylo tolik, ale neskutečně se táhly) užívaných opiátů. Nejen."

Zmatenou jsem potkal jednoho dne cestou na poštu na zastávce a začal o ní psát příběh. Hezky slovo od slova, bez cíle. Sám jsem byl zvědav, kam se bude vyvíjet.

Nakonec jsem v něm použil řadu osobních zkušeností a setkání. Vznikl kratičký románek. Ten jsem postupně vyvěšoval na internetu: honzakitjaprusa.blogspot.cz

Protože jsem ale člověk analogově zaměřený, rád bych tuto svou prvotinu zhmotnil v knihu. Jako dítě jsem vždycky chtěl být spisovatelem a vydávat knížky. A není nic lepšího, než si v dospělosti splňovat své sny.

"Nulová pravděpodobnost je nulově pravděpodobná" je drobná knížka o 25 kapitolkách. Bude tištěná na 80g old-style papíru, bude mít tenkou obálku a omezený počet výtisků bude mít originální, ručně dělaný přebal (má koláž či kresba). V knize najdete i pár (zřejmě pět) ilustrací.

Co si o tomto projektu myslíte?