Nulová pravděpodobnost je nulově pravděpodobná - crowfunding kampaň

Nulová pravděpodobnost je nulově pravděpodobná

Krátký příběh zmatené Veroniky, dobrosrdečného mulata Asima a smolaře Bílka v prvotině Honzy Průši "Nulová pravděpodobnost je nulově pravděpodobná".

Knihy
Nulová pravděpodobnost je nulově pravděpodobná

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

"Stála na refýži. Sjetá, ušmudlaná, po všech stránkách zanedbaná holka. Zmatená. Ve špinavým svetru a starejch, řídkejch elastickejch teplákách. Černejch. Pod tím nic. Jen vyhublý tělo, který si možná pamatovalo, kde nechala spodní prádlo. Ale tělo už dávno nekomunikovalo s myslí a mysl žila ve svém vlastním vězení, vystavěném z dlouhá léta (těch roků nebylo tolik, ale neskutečně se táhly) užívaných opiátů. Nejen."

Zmatenou jsem potkal jednoho dne cestou na poštu na zastávce a začal o ní psát příběh. Hezky slovo od slova, bez cíle. Sám jsem byl zvědav, kam se bude vyvíjet.

Nakonec jsem v něm použil řadu osobních zkušeností a setkání. Vznikl kratičký románek. Ten jsem postupně vyvěšoval na internetu: honzakitjaprusa.blogspot.cz

Protože jsem ale člověk analogově zaměřený, rád bych tuto svou prvotinu zhmotnil v knihu. Jako dítě jsem vždycky chtěl být spisovatelem a vydávat knížky. A není nic lepšího, než si v dospělosti splňovat své sny.

"Nulová pravděpodobnost je nulově pravděpodobná" je drobná knížka o 25 kapitolkách. Bude tištěná na 80g old-style papíru, bude mít tenkou obálku a omezený počet výtisků bude mít originální, ručně dělaný přebal (má koláž či kresba). V knize najdete i pár (zřejmě pět) ilustrací.

Co si o tomto projektu myslíte?