Nude Therapy.  Kalendář 2022 - crowfunding kampaň

Nude Therapy. Kalendář 2022

Sebeláska. Ženství. Hledání. Všechny jste bohyně. Walkers on the Moon a Kristýna Doupovcová, kterou znáte z ig jako @prokrindapana. Synergie.

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Když jsme se zamýšleli nad novým kalendářem, měli jsme jasno v tom, že chceme, aby měl opět nějaký přesah. Prostě jen za sebe nezahustit dvanáct fotek a poslat to do tiskárny.

Naším ústředním fotografickým tématem jsou ženy. Snad nám naše modelky dají za pravdu, že se pokoušíme nahlédnout pod povrch, nefotit jen jejich vnější krásu, ale hledat tu, která pramení zevnitř. Téma ženství nás fascinuje. A taky téma sebelásky, která je zejména pro ženy nesmírně důležitá na cestě k rovnováze a vlastně i ke štěstí. Když jsme v úvahách dospěli až sem, napadlo nás to v jeden okamžik společně. Kristýna Doupovcová a její úžasné texty, které píše pro svůj instagramový profil @prokrindapana!!! Pojďme celý rok postavit na nich!

 

Trochu jsme se znali, věděli jsme, že je to nesmírně zajímavá bytost, ale byli jsme dost zvědaví, jak se k našemu nápadu postaví. Zavolali jsme si a nadšeně souhlasila. Během několika následujících týdnů pro nás exkluzivně napsala dvanáct textů právě na téma sebelásky. Jsou krásné. Při prvním čtení nám fakt naskakovala husí kůže a nemizela ani při dalším… 

A tak jsme pečlivě vybrali pět modelek: krásných duší, každou jinou, ale u všech jsme si byli jistí, že právě s nimi bude téma sebelásky rezonovat tak, že se promítne i do fotografií. Tou šestou modelkou byla samotná Kristýna. Společně jsme se pak všichni na týden izolovali na chalupě v Jeseníkách. Tam jsme si postavili podkrovní ateliér a v něm postupně vizualizovali všech dvanáct textů. Venku pražilo červencové slunce, kdo zrovna nepracoval, užíval si zahrady, lesa, vína a hudby. Ta energie, která mezi námi všemi proudila, se asi dá slovy popsat těžko.

Všechno jsme samozřejmě fotili tak, jak jsme (jste) zvyklí: Na černobílý středoformátový film, kdy můžeš zmáčnout spoušť až ve chvíli absolutní jistoty, protože cítíš k tomu materiálu velikou zodpovědnost. 

Výsledek našeho úsilí budete moci posoudit už brzy. Vlastně se na vás touto cestou tak trochu obracíme s prosbou. Rádi bychom, aby se náš kalendář  přenesl na papír v co nejkrásnější podobě. Dvanáct fotek nám rozhodně nestačí, rozhodli jsme se proto naplno využít každou volnou plochu, bílých zadních stránek je škoda, když na nich mohou být příběhy, u nás prostě žádná stránka nebude zadní. 

V kalendáři tak najdete dvanáct krásných Kristýniných textů a na tři desítky našich fotografií. Nechybí ani anglické překlady, takže si pochutnají i v zahraničí.

 

Připravili jsme proto tuto kampaň a v ní nejen kalendáře, které si vlastně můžete koupit v předprodeji, ale i řadu dalších odměn, jejichž zakoupením nás můžete podpořit. Věřte, že si toho nesmírně vážíme.

Vaši Walkers on the Moon, Klára a Jan

Co si o tomto projektu myslíte?