Nový život pro jabloně - crowfunding kampaň

Nový život pro jabloně

Pomozte nám vysadit 200 jabloní Spartan v lokalitě Střížovic nedaleko Jindřichova Hradce. Sázení proběhne koncem Října 2018.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Podpořte projekt sázení jabloní u obce Střížovice v okrese Jindřichův Hradec, máme v plánu jich vysadit 200 a jde o odrůdu Spartan. Pokud vše půjde dobře a peníze se zde na startovači vyberou, uspořádáme velkou sázecí akci koncem Října tohoto roku, při které vše zasadíme.

Když se podíváme kolem sebe na venkově, u cest, silnic, v přírodě.. často můžeme vidět aleje jabloní nebo jiných ovocných stromů. Je to příjemné dát si šťavnaté jablko, když zrovna na něj máme chuť. Poslední dobou bohužel aleje u silnic mizí z různých důvodů a my si myslíme, že je to velká škoda.

Již pár let vytváříme krajinu v okolí vesnice Střížovice pestřejší, ale nikdy jsme to nedostali na větší úroveň, protože ač se to nezdá, je výsadba stromků v přírodě velmi nákladná jak časově, tak finančně.

 

Vysázené stromky bez pletiva ve většině případů okoušou srnky a stromky bez ohrádky, které přežijí zimu a dožijí se léta v hodně případech polámou krávy.

Tímto projektem společně zachráníme malé jabloně, které přijdou na zmar, když se jich nikdo neujme.

Cílem projektu je vysadit 200 malých jabloní kolem neudržované polní cesty. Odhodlání nám nechybí, jediné co nám chybí jsou finance a Vaše podpora. 

Bez finanční pomoci nemá projekt žádný smysl, protože se stromky nedožijí jara - hladové srnky se přes zimu postarají o to, že ani jedna jablůňka nepřežije. 

Finance vybrané zde na startovači budou použité následovně:

pletivo proti zvěři - potřebujeme přibližně 600 metrů, což je 12500 Kč

latě na konstrukci oplocení - potřebujeme 1600 metrů latí s profilem 40x50 mm, to je 27000 Kč

zapůjčení bagru - 7000 Kč

hřebíky a spojovací materiál - přibližně 12 kg hřebíků, to je 3000 Kč

lopaty, hrábě a rýče - 1900 Kč

palice na zatloukání a kladívka - 1600 Kč

palivo do bagru a na dopravu stromků - 3500 Kč

občerstvení pro pracanty, další drobné a neočekávané výdaje - 4000 Kč

Proč děláme tento projekt?

Chceme, aby po nás zůstalo něco, co má smysl a co pomůže přírodě být stále tak krásným místem, kam rádi zavítáme. Stromy v přírodě mají velký význam, jsou útočištěm nejen pro mnoho zvířat. Alej z tohoto projektu bude za pár let sloužit celému ekosystému a těšíme se, že právě díky podpoře nás všech vznikne místo s příběhem. 

Celý projekt zakončíme akcí, při které všechny stromky zasadíme a na počest aleje uděláme pamětní tabuli se jmény všech, kdo se podíleli na realizaci.

Akci sázení adalší projekty můžete sledovat na Facebooku https://www.facebook.com/zelenakrajina

Co si o tomto projektu myslíte?