Nový život pro jabloně | crowdfunding kampaň

Nový život pro jabloně

Pomozte nám vysadit 200 jabloní Spartan v lokalitě Střížovic nedaleko Jindřichova Hradce. Sázení proběhne koncem Října 2018.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Podpořte projekt sázení jabloní u obce Střížovice v okrese Jindřichův Hradec, máme v plánu jich vysadit 200 a jde o odrůdu Spartan. Pokud vše půjde dobře a peníze se zde na startovači vyberou, uspořádáme velkou sázecí akci koncem Října tohoto roku, při které vše zasadíme.

Když se podíváme kolem sebe na venkově, u cest, silnic, v přírodě.. často můžeme vidět aleje jabloní nebo jiných ovocných stromů. Je to příjemné dát si šťavnaté jablko, když zrovna na něj máme chuť. Poslední dobou bohužel aleje u silnic mizí z různých důvodů a my si myslíme, že je to velká škoda.

Již pár let vytváříme krajinu v okolí vesnice Střížovice pestřejší, ale nikdy jsme to nedostali na větší úroveň, protože ač se to nezdá, je výsadba stromků v přírodě velmi nákladná jak časově, tak finančně.

 

Vysázené stromky bez pletiva ve většině případů okoušou srnky a stromky bez ohrádky, které přežijí zimu a dožijí se léta v hodně případech polámou krávy.

Tímto projektem společně zachráníme malé jabloně, které přijdou na zmar, když se jich nikdo neujme.

Cílem projektu je vysadit 200 malých jabloní kolem neudržované polní cesty. Odhodlání nám nechybí, jediné co nám chybí jsou finance a Vaše podpora. 

Bez finanční pomoci nemá projekt žádný smysl, protože se stromky nedožijí jara - hladové srnky se přes zimu postarají o to, že ani jedna jablůňka nepřežije. 

Finance vybrané zde na startovači budou použité následovně:

pletivo proti zvěři - potřebujeme přibližně 600 metrů, což je 12500 Kč

latě na konstrukci oplocení - potřebujeme 1600 metrů latí s profilem 40x50 mm, to je 27000 Kč

zapůjčení bagru - 7000 Kč

hřebíky a spojovací materiál - přibližně 12 kg hřebíků, to je 3000 Kč

lopaty, hrábě a rýče - 1900 Kč

palice na zatloukání a kladívka - 1600 Kč

palivo do bagru a na dopravu stromků - 3500 Kč

občerstvení pro pracanty, další drobné a neočekávané výdaje - 4000 Kč

Proč děláme tento projekt?

Chceme, aby po nás zůstalo něco, co má smysl a co pomůže přírodě být stále tak krásným místem, kam rádi zavítáme. Stromy v přírodě mají velký význam, jsou útočištěm nejen pro mnoho zvířat. Alej z tohoto projektu bude za pár let sloužit celému ekosystému a těšíme se, že právě díky podpoře nás všech vznikne místo s příběhem. 

Celý projekt zakončíme akcí, při které všechny stromky zasadíme a na počest aleje uděláme pamětní tabuli se jmény všech, kdo se podíleli na realizaci.

Akci sázení adalší projekty můžete sledovat na Facebooku https://www.facebook.com/zelenakrajina

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 75 744 Kč (125 %)
  • 125 %
  • 60 500 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 79 Startérů

Autor projektu

Karel Fáber - obrázek
  • projekt od Karel Fáber
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Jabloňový fanda

Odměnou pro vás bude dobrý pocit, že jste přispěli na dobrou věc a také zvěčníme vaše jméno (pokud svolíte) na tabuli slávy této aleje.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
200 Kč

Foto nářez

Zašleme vám děkovný dopis ve kterém dostanete 5 fotek ze sázení aleje. Vaše jméno (pokud svolíte) bude uvedeno na tabuli slávy této aleje.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
350 Kč

Jabloňový strážce

Pojmenujeme po vás strom a ke stromu přiložíme dřevěnou cedulku s vaším jménem (pokud svolíte). K tomu zašleme děkovný dopis s 5 fotkami z průběhu celé akce. Vaše jméno (pokud svolíte) bude uvedeno na tabuli slávy této aleje.

Počet dostupných odměn: 109/136

Nelze podpořit
450 Kč

Moštový mls

Osobně si můžete vyzvednout litr domacího jablečného moštu (k vyzvednutí do půlky Listopadu) který uděláme pro vás. K tomu zašleme děkovný dopis s 5 fotkami z průběhu celé akce. Vaše jméno (pokud svolíte) bude uvedeno na tabuli slávy této aleje.

Počet dostupných odměn: 38/50

Nelze podpořit
1 500 Kč

Svět v rámečku

Vytvoříme vám vlastnoručně dřevěný rámeček ve kterém bude váš pojmenovaný strom s týmem kteří se podíleli na celé akci. K tomu zašleme děkovný dopis s 5 fotky z průběhu celé akce. Vaše jméno (pokud svolíte) bude uvedeno na tabuli slávy této aleje.

Počet dostupných odměn: 47/50

Nelze podpořit
5 050 Kč

Jabloňový pohodář

Zrenovujeme nebo vyrobíme lavičku přímo pro vás, podle vašeho vkusu, kterou umístíme do áleje. Budete si moci pojmenovat strom u kterého bude lavička. K tomu zašleme děkovný dopis s 5 fotkami z průběhu celé akce. Vaše jméno (pokud svolíte) bude uvedeno na tabuli slávy této aleje.

Počet dostupných odměn: 5/5

Nelze podpořit
5 050 Kč

Jabloňový pohodář

Zrenovujeme nebo vyrobíme lavičku přímo pro vás, podle vašeho vkusu, kterou umístíme do áleje. Budete si moci pojmenovat strom u kterého bude lavička. K tomu zašleme děkovný dopis s 5 fotkami z průběhu celé akce. Vaše jméno (pokud svolíte) bude uvedeno na tabuli slávy této aleje.

Počet dostupných odměn: 1/5

Nelze podpořit
10 000 Kč

Jabloňový průvodce

Jakožto velkého přispěvatele Vás čeká víkendový pobyt v prostředí , kde se vše odehrává. Budete zasvěceni do fungování hospodářství a vlastníma rukama si vše budete moci vyzkoušet. Tento pobyt je pro 5 osob, ideálně pro rodinu s dětmi. Jméno Vaší rodiny(pokud svolíte) bude uvedeno na tabuli slávy této aleje.

Počet dostupných odměn: 4/5

Nelze podpořit