Nový web Kommet.cz - crowfunding kampaň

Nový web Kommet.cz

Informační web o kometách, meteorech a dalších drobných tělesech ve Sluneční soustavě potřebuje nový vzhled a redakční systém.

Technika

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

V roce 2009 vznikl web s názvem kommet.cz (komety a meteory) a několik nadšenců se zájmem o astronomii ho plnilo zajímavým obsahem. Od té doby dosáhl počet přečtení našich článků úctyhodného půl miliónu. V roce 2012 došlo k poslednímu upgrade webu pomocí našich amatérských ručiček (nejsme ani programátoři ani designeři), který byl v našich silách. Dnes se ocitáme na rozcestí. Web buď posuneme na vyšší příčku a nebo hrozí jeho úplný zánik!

 

Plnění obsahu je dnes složitější, autoři mají méně času a současný stav redakčního systému je neudržitelný, manuální mód úpravy sekcí, informujících o stavu na obloze je příliš závislý na lidském faktoru. Pozice stránek ve vyhledávačích se propadá a s tím i počty čtenářů. Obsah není dostatečně přehledný a tak je mnohdy těžké se k němu dostat. Stránky jsou pomalé a nevhodné pro čtení na tabletech a mobilech.

 

Všechno toto můžeme změnit nyní s vaší pomocí!

 

Screenshot from 2015-02-25 19:21:04.png

Již jsme získali profesionála na tvorbu stránek, nebude se jednat o žádný monstrózní projekt, stále budeme stavět na neplacené webové šabloně a peníze budou využity efektivně do nadstaveb a designu. Částka od přispěvatelů bude z cca 70% sloužit k vývoji nového designu webu a jeho variant pro různá zařízení. Zbytek financí je pro dodatečnou úpravu kódu nového CMS a přenosu databáze současných článků na novou databázi.

 

Co lze na novém webu očekávat:

  • Automatizace sekcí o tom co uvidíme na obloze.

  • Přibudou nové sekce obsahu.

  • Stránky budou pohodlně čitelné na mobilech i tabletech.

  • Rychlejší nahrávání, méně čekání.

  • Vylepšení redakčního systému = více zajímavých zpráv.

  • Přidání video-obsahu.

  • Budou určitě vypadat lépe!

Co s pěnezi vybranými nad úroveň cílové částky? Cílová částka je minimální částka potřebná pro realizaci projektu (bude to natěsno). Každou korunu navíc na nových stránkách určitě poznáte, možností co přidat na stránky je mnoho. Například bychom chtěli zrealizovat interaktivní výukový modul o meziplanetární hmotě či živé grafy o vývoji jasnosti komet a jejich pozorování.

 

Web www.kommet.cz provozuje Společnost pro meziplanetární hmotu, nezisková organizace spojující amatérské a profesionální astronomy se společným zájmem o drobná tělesa naší Sluneční soustavy - komety a meteory. V roce 2013, jsme například koordinovali pozorování dvou jasných komet PANSTARRS a ISON s hvězdárnami v ČR a přinášeli jsme aktuální zprávy o jejich viditelnosti na obloze a vývoji jasnosti. Pořádáme i semináře pro veřejnost se zajímavými přednáškami (přednáška na youtube Kam se poděla kometa Lovejoy).

 

Co si o tomto projektu myslíte?