UZTM55.JPG

Nový román Udělám z tebe MILIONÁŘE Knihy

Máte rádi humor? I trochu drsnější? Tahle knížka je ho plná. Jeden život nacpaný šílenými historkami. On vyprávěl a já sepisoval. Vy mi můžete pomoci.

sebevrazda33.JPG

Nemusíte mít nutně peníze.

Důležité je, že si to ostatní myslí.

 

Jak se pozná takový milionář?

Třeba má to správné značkové oblečení, ten správný moderní mobil a drahé hodinky.

Třeba se nepozná na první pohled.

Hlavně je děsně bohatý. Má plno peněz a nebo zkušeností.

Milionáři jsou obdivovaní, obletovaní a spokojení.

Je radost s nimi žít a spolupracovat.

Napsal jsem knížku o milionářích, o cestě k penězům, ke slávě a ke hvězdám.

Knížku o zkušenostech, slepých uličkách, podvodech, úspěších a radosti z dobrého díla.

 

Pokud se přidáte k tomuto projektu, získáte milionářské odměny.

Navíc se připojíte k projektu Putování Hrocha (funguje od roku 2005) a podpoříte tak české památky, nemocné děti, či staré lidi.

Po přečtení této knihy nepochybně zjistíte, že jste také neuvěřitelně bohatí.

 

 

Na počátku příběhu byl Viktor. Člověk se zvláštním nadáním přitahovat problémy a peníze. Pro sebe, ale i pro jiné. Na co sáhl, to se mu dařilo. Většinou.

Viktor stál u zrodu mnoha legend zábavy. Prošel mnoha podniky, některé vlastnil, jiné zachraňoval.

Během svého života udělal ze spousty lidí milionáře. Dostal se až na pomyslný společenský vrchol.

Díky své dobrosrdečnosti a možná i naivitě spadnul až na úplné dno.

Znám Viktora více než dvacet let. Ještě z doby, kdy jsem pracovat v rádiu. Pro Viktora jsem plánoval reklamní kampaně. Už v té době byl excentrický, tvrdohlavý a jedinečný. Nevěděl jsem o něm skoro nic.

Po mnoha letech jsem potkal Viktora u sebe ve vinotéce a on mi svůj naprosto nevšední příběh vyprávěl. Myslím, že nezapomněl na nic podstatného. Postupně zaplnil všechna místa svého života. I s konkrétními jmény. Ta jsem pochopitelně musel změnit. Někteří z nich stále žijí. Po nocích jsem vyprávění převáděl do psaného textu. Pod rukama mi rostly osoby, příběhy, vztahy, konflikty, večírky. A já měl co dělat, abych se do těch pavučin sám nezamotal, aby mne ten příběh nepohltil až fatálně.

 

Aby z vás v hospodě nedělali blbce...

V knize je spousta zkušeností, rad a pohledů, návodů, řešení a zodpovězených otázek. Pro běžného hosta či návštěvníka, ale i pro personál diskotéky, baru či restaurace. V tom příběhu je hodně poučení, co nedělat a s kým to nedělat. Dostanete hromady prospěných myšlenek na jednom místě, silný vývar celoživotní práce. Spousta zážitků je veselých, ale až z pohledu dnešního. Tehdy ovšem šlo o život.

 

Ukázky z knihy:

Ukázka první

Nejvýraznější vizitkou správného milionáře je jeho auto. Správně řečeno, auto, ve kterém se producíruje. Ono to auto, ta vytuněná placatá kára, vlastně není jeho. Je na leasing, ideálně operativní. Zaplatil přece už dvě splátky. Ta druhá je ovšem poslední. Bude trvat tak dva měsíce, než mu to auto najdou a vezmou, a pak najde jinou společnost u které si auto půjčí.

Někteří správní milionáři dokonce ukecají kamarády podnikatele a na jejich firmy si auto pronajmou. Seženou si bílého koně a ten je pak pěkně vyděšený, když mu přijde výměr dluhu za káru.

A správný milionář? Ten už má vyhlédnuté jiné auto a domlouvá se s jiným kamarádem podnikatelem.

Auto musí být silné, nevšední a drahé, protože pak může frajeřit před ostatníma. Důležitá je barva vozu a také registrační značka, která musí být dokonale přiblblá.

Správný milionář musí působit dojmem, že peníze nepotřebuje, protože jich má dost. Pro obchodní partnery zorganizuje opulentní oběd, oslní je svým oblečením, telefonem a samozřejmě nechutně drahými hodinkami. Na závěr ještě objedná láhev nejlepšího šampaňského, pak se chvatně rozloučí, protože už musí na další důležitou schůzku. A nezapomene na veselé a z jídla a pití unavené budoucí věřitele, laškovně zatroubit před restaurací a zamávat z půjčeného Porsche.

Samostatnou kapitolou jsou děti skutečně tvrdě pracujících milionářů. Obvykle nemají přesnou představu o hodnotách. Dostávají luxusní měsíční kapesné, ve výši trojnásobku roční průměrné mzdy, a samozřejmě také drahé dárky. Třeba Audi R8 Carbon. Často své dárky roztřískají, dokud jsou ještě nové, případně je půjčí podobně postiženým dětem, aby to udělaly za ně.

Tyhle děti mají jediné povolání: syn na plný úvazek, případně dcera. Musí za den utratit alespoň deset tisíc, jinak je to ztracený den. Potkávají se jen se stejně zaměstnanými vrstevníky, porovnávají si výbavu a zjišťují, o co si příště řeknou tatínkovi.

Důležitá je i výše kapesného, které tyto milionářské dětičky dostávají. Pokud je v řádech tisíců, či deseti tisíců měsíčně, mluví se o almužně a ostatní děti opravdově litují vrstevníky, které mají doma takové škrty. Lepší je kapesné od sto tisíc výše. Ideální je čtvrt milionu. S tím už se dá celkem dobře existovat i v předražené Praze.

ruleta2.JPG

Ukázka druhá

Po mnoha týdnech opět bydlí, jako normální člověk. Co na tom, že v tom bytě není žádné zařízení. Chybí tu postel, skříně, nádobí. Ale může zamknout hlavní dveře a nikoho sem nepustit. Dokonalé soukromí, na které neměl v posledním čase nárok.

Neustále se musel přizpůsobovat někomu jinému, jeho rytmu a zvykům. Dělal to rád, protože vážně neměl kam jít, ale zvykal si na to těžko. Nyní se může zamknout a relaxovat. Přemýšlet.

Najednou se ozval silný hlas prázdného žaludku. Viktor si uvědomí, že celý den nic nejedl. Nebyl čas, nálada a vlastně ani peníze. Na účtu má 250 korun. Tenhle stav nikdy předtím nezažil. Pocit naprosté bezmoci, kdy je odkázán na pomoc jiných. Kdy se musí spokojit s nedostatkem. Vlastně si to sebemrskačsky užívá.

Nahlédne do lednice, která hučí tak, jako by byla narvaná k prasknutí. Na polici se tam krčí dvě vejce, kousek másla ve stříbrném kabátku a láhev vína, jistě archivního. A další lahve alkoholu.

Dalším pátráním objevil ve skříňce pytlík s čínskou polévkou. Krevetová příchuť. Uvaří si tedy polévku k večeři, to bude bašta. Na sporák položí hrnec, který tu jako jediný zůstal. Natočil do něho dostatek vody. Úroveň ohřevu nastavil na nejvyšší hodnotu a čekal, až se objeví bublinky. Pak tam naláme nudle, vytlačí obsah pytlíčku a ještě do polévky vyklepne ta dvě vajíčka. Má rád zastřené vejce.

Vzpomíná, jak chodil do restaurací na vejce Benedict. Dnešní stav účtu by mu na tuhle snídani nestačil.

Po pěti minutách je voda stále studená a deska podivně pípá. Nic jiného se neděje. Viktor je zmatený. Zkouší jinou plotýnku, ale výsledek je stejný. Bere telefon a volá Jardovi.

„Nazdar, nejde mi sporák. Pořád to pípá, ale nehřeje.“

„No a na kolik to máš nastavený?“

„Na devítku, to je nejvíc. Ale bliká tam nějaký F.“

„Hele a není to náhodou indukce?“

„To já nevím. Jo, počkej, píšou to tady. Je to indukce.“

„Tak to máš blbej hrnec.“

tricko2.JPG

Ukázka třetí

V kasinu se toho dá zažít hodně. To takhle přijde chlápek, celkem slušně oblečený a hned za servírkou.

„Dobrý den, prosím, je tu pan provozní?“

„Jistě, hned vám ho zavolám.“

A dojde pro Jirku, který to tu vede.

„Dobrý den, přejete si?“ Usměje se Jiří na nově příchozího.

Ten se ovšem bleskově mění, tváří se drsně, vytahuje z kapsy bouchačku a donutí protivníka, aby si lehl na zem. Sám mu přiklekne krk a přiloží hlaveň ke spánku.

„Ty hajzle, proč mi pígluješ manželku?“

„Promiňte, pane, ale já o ničem nevím,“ brání se napadený provozní.

„Nekecej, Jiřina mi všechno řekla. I to, kde pracuješ!“ Burácí ve spravedlivém hněvu ozbrojený paroháč.

„Já žádnou Jiřinu neznám.“

„Co? Neznáš? A ještě řekni, že nejsi Pavel, to se už budu smát!“

„Ale já nejsem Pavel. Koukněte se na dveře kasina. Já jsem Jirka.“

„Kecáš. Tohle není kasino Pohoda?“ Agresor povoluje tlak.

„Ne, to musíte ještě o tři sta metrů dál.“

„A do Prčic!“

„Můžete už ze mě slézt?“

Chlap je zmatený. Tohle se mu nemělo stát. Voják z povolání se přece nemýlí.

„Tak mi dej alespoň deset táců, ať tu nejsem tak zbytečně!“

 

 

Pomozte mi prosím s realizací románu

Nyní stojím na prahu zhmotnění nové knihy a rád bych vás všechny požádal o spolupráci. Odměny za vaši štědrost jsou, věřím, zajímavé.

A to není všechno, kniha bude mít přesah do reálného světa současnosti a hlavně budoucnosti.

Více se dozvíte na www.udelamztebemilionare.cz

 

Těším se, až všem přivezu jejich odměny a že to bude brzo. Všichni dárci budou umístěni na Nástěnku cti a díků na našich webových stránkách, pokud ovšem nenapíší, že si to nepřejí.

Nová kniha bude vázaná, v pevných deskách a se zlatým titulem (130 x 200 mm), má 280+ stran, dvě záložky (zlatou a zelenou) a obsahuje poukaz na 2 dl vína* v Klubu U poutníka Hrocha (Praha 8).

 

OMNIA VINCIT AMOR

pěkný den všem přeje

 

Petr Hroch Binder

 

P.S.: pokud se podaří nastřádat více prostředků, než je cílová částka, pomůžete mi vytisknout více knížek najednou, děkuji :) PHB

* týká se pouze knížek získaných na Startovači; 0,2 litru bílého nebo červeného stáčeného vína z nabídky vinotéky

Vybráno0 Kč(0 %)

0 %
75 000 Kčpožadováno
0startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuPetr H. R. Binder

Odměny

100 KčOchutnávka Milionáře

Za tuto částku dostanete pěkně ochutnat z knížky Udělám z tebe Milionáře. Na mail dostanete v PDF souboru část knížky a ještě pěknou fotografii od Viktora.

Očekávané doručení odměny: listopad 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

250 KčKniha Udělám z tebe milionáře

Za tuto částku získáte novou knihu za zvýhodněných podmínek. Navíc to bude číslovaný výtisk s podpisem autora a třeba i osobním věnováním. Pro tyto knížky bude stvořeno speciální děkovné razítko, které otisknu pouze do těchto knížek. Odměnu vám osobně zavezu (případně pošlu) během měsíce listopadu 2018.

Očekávané doručení odměny: listopad 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

250 KčSkvostné víno "milionář" bílé

Odměna pro všechny, kterým už bylo 18. Získáte láhev báječného bílého vína z Moravy, navíc se speciální "MILIONÁŘSKOU" etiketou. Skvělý dárek pro vás i přátele. Dovezeme vám víno společně v průběhu měsíce listopadu letošního roku.

Očekávané doručení odměny: listopad 2018

Počet dostupných odměn: 299/300

Odměna nedostupná

250 KčSkvostné víno "milionář" červené

Odměna pro všechny, kterým už bylo 18. Získáte láhev báječného červeného vína z Moravy, navíc se speciální "MILIONÁŘSKOU" etiketou. Skvělý dárek pro vás i přátele. Dovezeme vám víno společně v průběhu měsíce listopadu letošního roku.

Očekávané doručení odměny: listopad 2018

Počet dostupných odměn: 300/300

Odměna nedostupná

450 KčDvě nové knížky Milionáře

Za tuto částku získáte dvě nové knihy. Navíc to budou číslované výtisky s podpisem autora a třeba i osobním věnováním. Pro tyto knížky bude stvořeno speciální děkovné razítko, které otisknu pouze do těchto knížek. Odměnu vám osobně zavezu (případně pošlu) během měsíce listopadu 2018.

Očekávané doručení odměny: listopad 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 KčBalíček knížek z pera Petra Hrocha Bindera

Za tuto částku získáte novou knihu Udělám z tebe milionáře a k ní ještě kultovní knížku Byl jsem nechtěné dítě beze jména (nebo Osmý příchod syna) a navíc jednu knížku z edice Putování Hrocha. Celkem tedy tři krásné knížky od Petra Hrocha Bindera. Všechny mohou mít podpis i věnování, pokud budete chtít. Pro tyto knížky bude stvořeno speciální děkovné razítko, které otlačím pouze do těchto knížek. Odměnu vám osobně přivezu (nebo pošlu) do konce listopadu 2018.

Očekávané doručení odměny: listopad 2018

Počet dostupných odměn: 498/500

Odměna nedostupná

650 KčTrojice nových knih Milionáře

Za tuto částku získáte rovnou tři nové knihy. Navíc to budou číslované výtisky s podpisem autora a třeba i osobním věnováním. Pro vás, přátele, rodiče a známé. Pro tyto knížky bude stvořeno speciální děkovné razítko, které otisknu pouze do těchto knížek. Odměnu vám osobně zavezu (případně pošlu) během měsíce listopadu 2018.

Očekávané doručení odměny: listopad 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 000 KčMilionář pro celou rodinu

Za tuto částku získáte rovnou 5 nových knih. Navíc to budou číslované výtisky s podpisem autora a třeba i osobním věnováním. Pro vás, přátele, rodiče a známé. Pod stromeček ideální dárky. Pro tyto knížky bude stvořeno speciální děkovné razítko, které otisknu pouze do těchto knížek. Odměnu vám osobně zavezu (případně pošlu) během měsíce listopadu 2018.

Očekávané doručení odměny: listopad 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 222 KčKompletní Hrochova tvorba

Za tuto nevšední částku získáte úplně všechny knížky od Petra Hrocha Bindera. Tedy knížky 1-6 Putování Hrocha (cesta na Horní hrad, můj život s mámou, cesta do Vatikánu, dětská knížka, kočovné divadlo a po stopách Českých patronů). K tomu získáte knihu Byl jsem nechtěné dítě beze jména (vyšla 2017), dále Osmý příchod syna (2018) a samozřejmě i novou knihu Udělám z tebe milionáře. Celkem devět super knížek. Samozřejmě se speciálním děkovným razítkem. Všechny s podpisem a věnováním, budete-li chtít, osobně dovezu (či pošlu) do konce listopadu 2018.

Očekávané doručení odměny: listopad 2018

Počet dostupných odměn: 198/200

Odměna nedostupná

1 500 KčOriginální obrázek z knížky

Za příspěvek Kč 1.500,- získáte jeden originál obrázku, který Hroch namaloval do nové knihy Udělám z tebe milionáře. Obrázek je na kartonu A4, malovaný kaligrafickým perem a tužkou č.3. Dole je tužkou signovaný autorem a přidaný název obrázku. Jedná se jediný originál. Některé obrázky si můžete prohlédnout na www.udelamztebemilionare.cz.

Očekávané doručení odměny: listopad 2018

Počet dostupných odměn: 20/20

Odměna nedostupná

3 500 KčSushi večer u Hrocha

Za tuto částku vám nabízím specializovaný Sushi večer pro maximálně osm lidí v Klubu U poutníka Hrocha. Podávat se budou různé rolky, nigiri a sashimi. Každý z hostů se nají dosyta. Podávat se bude bílé víno (0,5 litru na osobu). Navíc vás čeká autorské čtení z knih Petra Hrocha Bindera a na závěr večera každý z hostů dostane jeden výtisk některé z knih, které jsou vydány. Klidně i s podpisem a věnováním. Tuto odměnu je možné domluvit do konce srpna 2019.

Očekávané doručení odměny: srpen 2019

Počet dostupných odměn: 10/10

Odměna nedostupná

5 000 KčPředstavení Kočovného divadla poutníka Hrocha

Za příspěvek získáte jednu originální pohádku v podání Kočovného divadla poutníka Hrocha. Vybrat si můžete celkem z pěti pohádek. Termín si domluvíme po skončení akce. A ještě vám na akci přivezeme deset dětských knížek Putování Hrocha jako dárky.

Očekávané doručení odměny: listopad 2018

Počet dostupných odměn: 10/10

Odměna nedostupná

7 500 KčSoubor grafických listů od Hrocha

Přispějete-li tuto částku, získáte soubor osmi grafických listů, které Hroch namaloval speciálně do nové knížky. Jedná se o číslované autorské tisky, ručně dobarvené a signované autorem. K této odměně získáte i originální děkovný list psaný kaligraficky Hrochem se speciální veršovánkou pro každého Startéra.

Očekávané doručení odměny: listopad 2018

Počet dostupných odměn: 9/10

Odměna nedostupná

15 000 KčPůlstrana reklamy v nové knížce

Za cenu velmi příjemnou můžete získat reklamní prostor v rozsahu 1/2 strany na konci knihy. Jedná se o černobílé provedení. Podklady budeme potřebovat do 25. září 2018, aby se to všechno stihnulo. Dostanete navíc deset nových knížek s razítkem, podpisem a věnováním a pozvání na slavnostní křest v Praze.

Očekávané doručení odměny: září 2018

Počet dostupných odměn: 10/10

Odměna nedostupná

25 000 KčCelá strana reklamy v nové knížce

Za cenu ještě příjemnější můžete získat reklamní prostor v rozsahu jedné strany na konci knihy. Jedná se o černobílé provedení. Podklady budeme potřebovat do 25. září 2018, aby se to všechno stihnulo. Dostanete navíc dvacet nových knížek s razítkem, podpisem a věnováním a pozvání na slavnostní křest v Praze.

Očekávané doručení odměny: září 2018

Počet dostupných odměn: 5/5

Odměna nedostupná