Nový kulturní prostor Nazdar! - crowfunding kampaň

Nový kulturní prostor Nazdar!

Pomozte nám vybudovat nový kulturní prostor Nazdar! v historické budově jablonecké sokolovny.

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Nový kulturní prostor Nazdar! v sokolovně

Pomozte nám vybudovat nový kulturní prostor Nazdar! v historické budově jablonecké sokolovny. 

Jablonecká sokolovna

Proč nový kulturní prostor?

V Jablonci máme vcelku širokou kulturní nabídku. Městské divadlo, dva hudební kluby, tři kina, městskou galerii, Muzeum skla a bižuterie. Něco tu ale stále chybí. Nezávislá kulturní scéna

 • pro současné kulturní směry
 • pro experiment
 • pro prezentaci tvorby místních tvůrců
 • pro diskuze nad tématy, které Jablonečáky nejvíce pálí

V Jablonci máme velké množství krásných historických budov, které jsou bohužel často opuštěné nebo stále nemohou najít dlouhodobé využití  – bývalá porodnice, jablonecké lázně, bývalá komerční banka, Sokolovna.

Divadelní procházka sokolovnou na podporu Nazdaru!

Naše cíle:

 1. Chceme vybudovat nový kulturní prostor v jablonecké Sokolovně.
 2. Zaplníme mezeru na jablonecké kulturní scéně.
 3. Vytvoříme prostor pro autorské projekty a nabídneme umělcům zázemí pro tvorbu, aby se mohli nadchnout pro město a nejen projet dál.
 4. Pomůžeme oživit tuto jedinečnou architektonickou památku, která je nyní využívána jen částečně pro sportovní aktivity spolku Sokol.
 5. Propojíme dvě zásadní oblasti v našich životech – fyzično s psychičnem – sport s kulturou a navážeme tak na původní myšlenku jak Sokola, tak německého spolku Turner, který budovu vystavěl.
 6. V autorských projektech budeme čerpat z bohaté historie našeho města. 

Brigády

Na co budou peníze použity?

Abychom v Nazdaru! mohli začít pořádat kulturní akce, potřebujeme ho alespoň základně vybavit. Za vybrané peníze pořídíme:

 • praktikábly na pódium
 • dva aktivní reproduktory
 • zvukový pult
 • divadelní světla
 • světelný pult
 • židličky

druhá místnost kulturního prostoru Nazdar!

Více o nás

Jsme jablonečáci. Anička, Bára a Filip a mnoho dalších pomocníků. Všichni jsme studovali nebo studujeme na pražské DAMU a nyní bychom chtěli kulturně působit v našem rodném městě. Kulturní prostor Nazdar! není náš první severský projekt. Anička uspořádala přes 20 akcí na podporu oživení jabloneckých lázní, Bára spoluorganizovala divadelní festival Nanečisto v Liberci, Filip spoluorganizuje pravidelnou akci u rýnovického kostela Márnění a jednodenní festiválek Šmelc a všichni tři se podílejí na celoměstské akci Jizerská 50 padesátkrát jinak. I díky těmto projektům v Jablonci pomalu vzniká společenství mladých lidí, kteří by rádi vybudovali zázemí pro své kulturní aktivity a představili jabloneckému publiku další pohledy na kulturu. 

První akce Nazdaru!

O sokolovně a jabloneckých Sokolech

Jablonecká sokolovna - monumentální novorenesanční objekt sloužící pro tělovýchovné aktivity již od roku 1898 byl ve své době jednou z největších tělocvičen v Čechách a stále slouží svému účelu. Díky spolupráci s jabloneckými Sokoly jsme více nahlédli do historie dlouholetého spolku. Jeho myšlenky se nám zalíbily a chtěli bychom dále s jabloneckou jednotou úzce spolupracovat na oživování této jedinečné budovy.Sokol-BC-symbol_2-cb.png

 

Co si o tomto projektu myslíte?