Novobydžovský čtverec - Memoriál Elišky Junkové - crowfunding kampaň

Novobydžovský čtverec - Memoriál Elišky Junkové

Organizujeme jednodenní závod historických vozidel a kulturní akci pro Nový Bydžov a okolí

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Nádech historie v Novém Bydžově

Organizujeme jednodenní závod historických vozidel a kulturní akci pro Nový Bydžov a okolí

Máte rádi historická auta, motorky a kola?

Vezměte rodinu, mamku, taťku, děti, dědu, babičku na výstavu a moto závod historických vozidel Novobydžovský čtverec - Memoriál Elišky Junkové.  

V sobotu 12. června 2021 se závod dožije čtvrt století své novodobé existence!

Ale ještě dříve, než se v červnu setkáme na novobydžovském náměstí, nám můžete pomoci v realizaci této tradiční velkolepé akce.

Nechceme váš čas, ale pomozte nám akci zabezpečit finančně a přispějte tím, že si od nás koupíte něco z toho, co nám Elišku Junkovou, jedinečnou křehkou ženu, ale závodnici tělem, duší a celým srdcem, připomene. Eliška, symbol našeho závodu, bojovnice, kterou nám závidí celý svět, se prosadila ve světě mužů a velkolepých aut s obrovským koňským spřežením pod kapotou. Taková byla a navždy zůstane.

Ano, děláme to rádi a chceme v této novobydžovské tradici pro vás a s vámi pokračovat.

Letos pořádáme 25. ročník přijďte se i vy podívat k nám do Nového Bydžova

 

Kdo je Eliška Junková?

Eliška Junková byla česká automobilová závodnice. Závodila na vozech Bugatti, a to nejprve jako spolujezdkyně svého manžela Čeňka Junka a posléze sama. Ve dvacátých letech byla nejrychlejší ženou světa a jako jediná žena v historii Grand Prix se dokázala vyrovnat nejlepším jezdcům této soutěže. Jejím největším úspěchem bylo páté místo z její samostatné éry v závodě Targa Florio, kterého dosáhla v roce 1928. Vedle toho vyhrála i několik dalších závodů (Lochotín – Třemošná či závod do vrchu Klausenpassu). Mezinárodní závod Zbraslav – Jíloviště vyhrála v roce 1926 v absolutní klasifikaci a stala se tak první ženou na světě, které se to povedlo.

Podívejte se na naše stránky: https://bydzov-ctverec.cz/

Máme pro Vás zajimavé dárky

Moc by nám pomohla Vaše pomoc, abychom společně i s jinými zdroji pokryli veškeré náklady za tuto akci a mohli ji udělat ješte velkolepější v této nelehké době.

DĚKUJEME!

Co si o tomto projektu myslíte?