Noviny Patnáctka náš domov - crowfunding kampaň

Noviny Patnáctka náš domov

Pomozte nám vydat tištěné noviny Patnáctka náš domov a šířit tak svobodné informace o dění v Praze 15, které vám radnice nesděluje. Děkujeme!

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

POMOZTE NÁM VYDAT TIŠTĚNÉ NOVINY PATNÁCTKA NÁŠ DOMOV

Proč chceme vydat noviny v tištěné podobě? Můžete nás, uskupení Patnáctka náš domov, samozřejmě sledovat na facebooku nebo na webu. Dáváme vám tam pravidelně vědět, jak pracujeme, jak kontrolujeme počínání koalice ANO / ODS / TOP09 v Praze 15 a co se chystá v blízkosti vašeho bydliště. Od nás se včas dozvíte, že vám před domem chtějí zničit zeleň a pod vašimi okny se ve spolupráci s radnicí plánuje výstavba, nebo když se koalice snaží v tichosti prodat majetek městské části za desítky milionů. 
Ale to zkrátka nestačí. Už jsme si za ta léta ověřili, že teprve noviny, které doručíme vlastníma rukama do každé schránky obyvatel Prahy 15, můžou posunout mnoho věcí k lepšímu. Tištěné noviny se dostanou opravdu do všech domácností, i k lidem, kteří nemají čas nebo zájem sledovat internet. Když je s vaší pomocí budeme moci vydat, znovu se zvýší zájem obyvatel o dění v Praze 15.

Klára_noviny.jpg

NAŠE NOVINY DO KAŽDÉ RODINY PRAHY 15!

Noviny Patnáctka náš domov už jistě dobře znáte. V uplynulých třech letech jsme vám je vždy na podzim osobně doručili až do vaší schránky nebo vám rozdávali na ulicích, abychom vás informovali o své práci na radnici Prahy 15. Tu jste ocenili a díky vaší důvěře jsme v loňských komunálních volbách jasně zvítězili. Přesto jsme skončili v opozici, ale tím se důležitost našich novin ještě zvýšila. Nová koalice nás totiž odmítla pozvat do redakční rady radničního časopisu Hlasatel, z něhož se tak stala hlásná trouba radnice. O podstatných věcech, které se dotýkají vašeho okolí, se z něj nedozvíte.

Schránky.jpg

PROČ TO DĚLÁME?

Na Praze 15 nám záleží a nelíbí se nám, jak ji současná radnice spravuje a jak v ní hospodaří. Nechceme, aby se z ní stala městská část pro developery a jejich projekty na úkor stávajících obyvatel. Hájíme veřejný zájem. Náš kvalifikovaný hlas je slyšet v komisích, výborech a v zastupitelstvu. To jsou ale pro běžného občana s jeho starostmi dost utajená teritoria. Bez vaší pomoci se o naší práci dozví jen zlomek lidí. Potřebujeme médium, které bude dostupné všem a vyváží jednostranné informování, k němuž radnice zneužívá Hlasatele a facebook městské části.

Noviny_PND_16_9_5.jpg


INFORMACE O DEVELOPERSKÝCH PROJEKTECH

Ve volbách jste dali jasně najevo, že stojíte za naším programem umravňování developerů v Praze 15. Současná koalice jde naopak developerům na ruku a v Hlasateli i v jiných médiích se snaží tuto taktiku všemožně maskovat. V novinách Patnáctka náš domov máte ideální šanci dozvědět se, jak to s jednotlivými stavebními projekty skutečně vypadá!

JAK POUŽIJEME VAŠE PENÍZE?

Pokud se nám podaří vybrat cílovou částku 29 000 Kč, odečteme z ní poplatek Startovači a zbylou částku použijeme na tisk dvaceti tisíc kusů čtyřstránkových novin formátu A4. Veškeré ostatní práce – tvorbu a korektury textů, grafické zpracování, zlom a distribuci si zajistíme dobrovolnicky sami. Jestliže bude vybraná částka vyšší, budeme třeba moci uvažovat o rozšíření novin na osm stránek. S penězi, které nám svěříte, naložíme maximálně hospodárně. O tom se můžete přesvědčit například z výsledků dobročinných aukcí, které každoročně pořádáme a sami do nich přispíváme.

POMOZTE NÁM, POMOZTE PRAZE 15

Víme, že když jde do tuhého, můžeme se na vás spolehnout. Nenechte si ujít Noviny Patnáctka náš domov! Děkujeme vám!

Za celou Patnáctku náš domov redakční rada ve složení:

Jana Vachulová, Milan Ducko, Marcel Pencák, Antonín Randa

15nasdomov@email.cz

NĚKTERÉ NAŠE ODMĚNY
Projížďka s kozou:

Koza.JPG

Sáček na opakovaný nákup:

pytlik_2019_04w-3.jpg

Andělíčci:

Andělíčci.jpg

 

Co si o tomto projektu myslíte?