Nové CD k 18. výročí kapely Bonsai č. 3 - crowfunding kampaň

Nové CD k 18. výročí kapely Bonsai č. 3

Chystáme nové „plnoleté“ CD, které se bude jmenovat Z dlouhých poutí. Autorské písně i vzpomínkové písně na původní kapelu Bonsai.

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Kdysi v roce 2012 jsme si začali říkat, že by bylo pěkné zachytit, jak nám to na koncertech pěkně zní. Pořád se nás někdo ptal: „A máte už nějaký nový cédéčko?“ (v té době jsme nemohli nabídnout víc než demáč se čtyřmi songy). Nakonec nás to přestalo bavit, rozhodli jsme se do toho pustit a natočit plnotučné CD se vším všudy. S chutí jsme šli do toho...

Jenže naše heslo bylo vždycky „pomalu a jistě“, takže dokončení desky nám nakonec zabralo pár let, ale zato pěkně vychází na 18. narozeniny kapely. Navíc bude CD po těch letech pěkně uleželé, snad už takové vyzrálé. Určitě vás tedy nepřekvapí, co bychom si k narozeninám nejvíce přáli. Dotáhnout jeho výrobu do konce.

sdc13038_2.jpg

V průběhu posledních let jsme z kapelního fondu vysosali všechny úspory a investovali je do natáčení. Šli jsme na to od lesa a na více frontách: zasnažili jsme se o pár grantů (dostali jsme jeden ze tří, což nepovažujeme za špatnou bilanci) a duo Jirka a Vašek (pozor, neplést s Eva a Vašek) se dokonce vydalo do zahraničí vydělávat na desku hraním na ulici (ačkoli to nebyl jediný účel cesty, prostě si jen tak chtěli z radosti zahrát). V Německu mimo jiné dostali pozvání na několik festivalů, pozorovali žebrácké gangy a zahráli na jedné zahradní párty.

P1090717.jpg

Už nám schází jen uvedená zbylá částka, abychom desku mohli dotlačit až k vydání. Můžete být těmi, kteří se s námi na desce podíleli. Stačí si ji předplatit a dát nám tím takový milý dárek k těm kapelním narozeninám, co vy na to? Nemusíte si samozřejmě předplatit jen desku, snad se vám budou zamlouvat i naše další odměny, snad uspokojíme všechny zájemce o adrenalinové či jiné zážitky.

Na cédéčku najdete 16 písní, a to jak původní bonsajní Františka Stralczynského a Tomáše Poláčka, tak autorské písně Vaška, Jirky, Živany a jednu doslova kulinářskou specialitu z pera uznávaného kuchaře Petra Stupky. Za přispění několika hostů a mistra zvuku Petra Michala jsme několik songů trochu přibarvili různými hejblátky, tahátky a cinkátky, ale nepřeháněli jsme to, chceme totiž, abychom z desky byli cítit především my sami.

P1090391.jpg

Než jsme desku stihli plně dokončit, tak se kapelní sestava stačila kapku obměnit, Živana s Tomem a poté i Jirka se vydali na zkušenou do zahraničí, každý do jiného. A tak nás napadlo na desce alespoň nějak zohlednit i nové obsazení a přidali jsme jako bonus písničku, kde zpívá Míša (která na fotce vysvětluje Petě, jak se na to cello má správně hrát).

12.jpg

Co říci závěrem? Děkujeme předem!

Za Bonsai č. 3 Žíža, Peťa, Míša, Vašek, Jirka a Tom

Co si o tomto projektu myslíte?