Startovač - financování projektů

Nové album Jirky Muchy - crowfunding kampaň

Novinky - Nové album Jirky Muchy

Podpořte natáčení mého nového alba. Mám připraveno mnoho nových písní a jen s vaší pomocí budu schopen album natočit a vydat.

Hudba
Něco málo vám prozradím, sám totiž pořádně nevím. :) JAKÁ BUDE NOVÁ DESKA? Obrázek

Dostávám častěji otázky od fanoušků, přátel, co bude na mém novém albu. Přetěžký to úkol, popsat slovy něco tak nepopsatelného jako jsou zvuky. Pro mě je totiž hudba zvukový obraz, abstraktní emoce, i když je to třeba obyčejná písnička. Emoce, která plyne z mojí hudby je něco, co nedokážu úplně dobře zachytit do slov. Proto vlastně i moje texty jsou spíše abstraktní emoce nežli popisný děj. Zpěv i text totiž vnímám jako další hudební nástroj, nikoliv jako prostředek k vyjádření názoru. V tom se nejspíš od mnoha hudebníků liším.

V první řadě nevím, co vlastně vznikne, neboť tvořím přímo ve studiu. A každá píseň je pro mě jako abstraktní zvukomalba, o které dopředu nevím, jak bude vypadat. U některých písní sedím dny i týdny a hledám zvuky. Tvořím zvuky často tím, že vrstvím samply spolu s živými nástroji. Zvuk je pro mě zásadní. Dokonce u textů je pro mě zásadnější zvuk slova než jeho význam.

Mám samozřejmě v hlavě mnoho písniček, některé už hraji i na koncertech, jak ale budou znít na desce nevím, ale vím, že budou znít určitě jinak, než jak je hraji živě a určitě jinak, než si dokážu teď sám představit. To, co na svojí práci totiž miluji je, že nevím nikdy co vznikne, protože při práci mě neustále napadají další a další možnosti. A to miluji. Mám pouze jedno pravidlo a tím je svoboda. V okamžiku, kdy tvořím, nevnímám svět kolem sebe a tvořím jen to, co cítím.

Jedna z písniček, která na albu určitě bude, je duet s jednou indickou známou zpěvačkou. Zatím neprozradím o ní více. Bude to zvláštní duet, neboť v této písni budou pospojeny vlivy tradiční indické hudby a slovanských lidových motivů. Bude se jednat vlastně o jakýsi rozhovor dvou hudebníků z odlišných kulturních světů. Dokonce už máme nahrané základy, ale je na tom ještě mnoho práce. Jak se znám, dva týdny minimálně. Indická zpěvačka mě požádala, zda bych nepoužil nějaký lidový motiv. Nechal jsem se inspirovat jednou slovenskou lidovkou (neprozradím jakou, každopádně není známá) Zatímco zpěvačka bude zpívat v Marathštině, ve svém rodném jazyce, já se rozhodl napsat text v hybridním slovanském jazyce. Napsal jsem zprvu český text, leč měl jsem trochu problém s určitými slovy, které česky zněly příliš tvrdě a tak jsem si vypůjčil pár výrazů z jiných příbuzných jazyků, slovenštiny, bulharštiny, ruštiny, staroslověnštiny. Bude to zajímavá píseň, těším se na ní.

Na desce budou opět i anglický písně. Moje typické vokálovky. Mám připravené jedno překvapení, velmi silná píseň o smrti. Píseň není moje, ale udělám jí úplně po svém. Je to píseň, kterou prakticky nikdo nezná. Jinak na albu bude převažovat moje tvorba. O čem je ale moje hudba? O svobodě. Tedy ne o té politické, ale o té vnitřní. Vím, že to zní příliš esotericky, ale mám to tak.

Nevím, jak budu svoji práci na desce organizovat, jak budou vznikat moje písničky. Jsem totiž na jednu stranu neorganizovaný člověk. Na druhou stranu, když se bavím o kreativitě samotné, jsem extrémně organizovaný. Výsledek totiž musí být vždycky harmonický a harmonie je pro mě nějaký hluboce organizovaný sled různých vibrací, pulzací, toků a já tyto prvky chci dávat organizovaně dohromady tak, aby vytvořili tu emoci, kterou mám v sobě. A tou emocí je něco, pro co není jednotné synonymum, ale můžu to nazvat radostí, svobodou, harmonií, láskou. Tak to prostě mám.

Děkuji mnohokrát všem a krásnej den!


Jsme za půlkou

Víc než sto podporovatelů! Děkuji :) Dostávám od Vás i úžasné a povzbudivé zprávy, vzkazy, což mě nesmírně povzbuzuje. Takže ještě mnohokrát VELIKÉ DÍKY!

Máme sice 50% splněno, leč dny k cíli se nám krátí. I přesto ale žasnu, když vidím tak velký úspěch. Nemám žádnou promyšlenou marketingovou strategii, neboť k tomu mi chybí ty správné buňky. Nemám ani sponzora v záloze, ačkoliv mi bylo řečeno, že toho bude potřeba. Dělám to prostě tak, jak to cítím a jak nejlépe dovedu a zbytek nechávám na osudu.

Vím, že pořád děkuji, ale chci znovu poděkovat. Mezi vámi je několik lidiček, kteří doslova vzali mojí kampaň do svých rukou a šíří to kde se dá. Někteří mi i nabídli, že mi zaplatí reklamu. Mnoho z vás mi posílají zprávy, rady a tipy... Plzeňský písničkář Ladislav Lamanai Sedlak dokonce uspořádal koncert, jehož výtěžek věnoval na můj startovač. Nemám prostě slov. Takže slovo „děkuji“ zazní z mojí strany asi ještě mnohokrát.

Jo a k té ukázce mojí písničky, která zazní ve videu ke kampani. Písnička je skutečně nedokončená v okamžiku, kdy dojde ve videu k přerušení. Písničku jsem začal tvořit před několika lety. Mám jí asi už od roku 2014, umístěnou ve složce "nová deska". Nahrál jsem rytmickou sekci, basu a kytaru. Zpěv a nějaký nástroje mám pouze k první sloce a refrénu, dál už jsem se nedostal...Tak za 24 dní a 6 hodin se rozhodne. Již za pár dní se ukáže kam bude směrovat další moje cesta. Děkuji :)

Den devátý!

Dnes je to devět dní, co jsem spustil tento projekt a start byl skutečně skvělý. Bylo to pro mě překvapení. Čekal jsem samozřejmě podporu mých skalních fanoušků, ale tak velkou opravdu ne. Moc vám všem děkuji. Máte můj OBROVSKÝ DÍK. Zdaleka ale není vyhráno. Pokud se cílová částka nevybere, peníze se Vám vrací zpátky na Váš účet.

 

Teď mě čeká ta nejtěžší práce a to dostat, rozšířit moji tvorbu, respektive tento projekt dál i k lidem, kteří o mě nevědí. Smysl to má, neboť za posledních devět dnů jsem dostal několik nadšených zpráv od lidí, kteří mě právě díky této kampani objevili a vzápětí podpořili.
Bohužel moje hudební aktivity, ale i aktivity jiných alternativních hudebníků, nemají podporu médií, ironicky ani v rámci hudebních či kulturních magazínů, serverů. Ale to vůbec nevadí. Jdeme s dobou a naštěstí máme internet – úžasný to nástroj. Takže je to hlavně na nás. Na začátku kampaně jste byli úžasní a šířili jste a sdíleli moje video ke kampani na facebooku. A zdá se, že právě video bylo dobrou vstupní branou pro lidi, kteří mě neznají. Pomozte mi proniknout do další dimenze, prorazit mojí sociální bublinu a rozšířit můj projekt do světa mezi další potenciální posluchače. Takže sdílejte a šiřte kde se dá. A když k tomu napíšete pár slov, dáte tomu větší šanci, že se na to lidi podívají.
Ještě jednou veliké dík!
Jirka