Nové album Jirky Muchy - crowfunding kampaň

Novinky - Nové album Jirky Muchy

Podpořte natáčení mého nového alba. Mám připraveno mnoho nových písní a jen s vaší pomocí budu schopen album natočit a vydat.

Hudba

Album 2020

Březen - už ho k vám vezem Album 2020 Obrázek

Že by už?

Přátelé, po dlouhé odmlce opět novinka, která Vás jistě potěší. Album je hotový, připravený k poslání do výlisu a obal připraven pro tisk. Trvalo mi to trochu déle, já vím, trochu se stydím, ale zároveň věřím, že se na mě nebudete zlobit. Tvorba tohoto alba byla jedna z nejnáročnějších věcí v mém životě. Písničky byly sice nahrané i smíchané již před Vánoci, leč při každém kontrolním poslechu jsem tam našel nějaký detail, který byl potřeba opravit. Poslední dva měsíce jsem jen dělal kontrolní poslechy a dolaďoval tyto detaily.

Bylo to hooodně práce. 

Krom tvorby alba, hudby jsem si kompletně dělal sám mix i mastering, vytvářel obal. Mám prostě utkvělou představu, jak to má vypadat, jak to má znít a proto si nejraději vše dělám sám a nenechám si do ničeho mluvit. :D Dělal jsem i nové webovky a připravoval je k tomu, abych mohl prostřednictvím svých stránek své album ihned po vydání prodávat a šířit. Nemám žádný tým lidí a vše od startovače až po veškerou organizaci, webovek si dělám vše kompletně sám.

Přebalování, chození po čtyřech a podobně.

Do toho přišla moje nová funkce - role otce na „mateřské“ naší dvouleté holčičky, neboť žena musela nečekaně do práce. Což je sice hezký, neboť je to takové to krásný období, kdy běhám za malou s nočníkem a snažím se jí vysvětlit, že to je výhodnější než plenka. Akorát, když jsem pak přišel do studia s přáním tvořit, tak místo kreativní múzy mě v mysli běhaly vize pokakaných plenek. Mnoho mojí práce se soustřeďovalo spíše na víkendy. Což je také jeden z faktorů tohoto zdržení.

Mám radost.

Leč dosáhl jsem něčeho, co se mi nikdy v životě před tím nepovedlo. Jsem totiž s písničkami plně spokojen. Jako úplně spokojený. Poslouchám svoje písničky a líbí se mi to. Ten, kdo mě zná, ví, co tím myslím... Moje potřeba neustále něco vylepšovat většinou nebere konce. Nyní nemám jedinou potřebu na písničkách měnit jediný tón. Jsem prostě s výsledkem spokojenej. A to je pro mě něco zcela novýho a užívám si toho.. Dal jsem si totiž předsevzetí, že dokud nebudu na 100% spokojený s výsledkem, album ven nevpustím, i kdybyste mě na skřipec natahovali.

Bylo to drahý.

Byť rozpočet na natočení alba byl dvojnásobně vyšší, tak bez Vaší pomoci a sumy, kterou jsme dosáhli na startovači, bych natočení alba nedokázal zrealizovat. Takže mnohokrát, ze srdce děkuji za Vaší nesmírnou pomoc. A kdybych mohl poděkovat ještě nějak víc od srdce udělám to. Prostě moc děkuji a věřím, že vám přinese moje deska radost, páč to je její hlavní účel.

Chcete logo na obalu?

Teď mám před sebou hotový obal a zdá se, že by se tam našlo ještě nějaké to místečko na logo Vaší firmy. Zkrátka pokud byste měli zájem album ještě podpořit, máte možnost a mě by to nesmírně pomohlo. Máte pár dní čas. Dejte mi vědět.

Deska za pár dní.

Co mě teď čeká za práci? Chci album připravit do digitální podoby, a v rozmezí několika dní ho poslat všem, kdo si jej v digitální verzi předplatil. Zároveň digitální verzi alba začnu distribuovat online, takže si ho budou moci pořídit i ti, který startovač minul. A co se týče fyzického CD, doufejme, že se ho podaří do 14. dnů vylisovat a vytisknout. Pak Vám všem budu CD rozesílat a s plzeňskými se můžu domluvit na osobním předání.

Křest bude.

Ještě nevím kdy, ale brzy bude. Neumím organizovat více věcí najednou. Těším se, až budu mít toho svýho manažéra.

Takže zatím všem krásný den!

 

 

 

První písnička

I Shall Remember That Day

Slíbil jsem nejslabší píseň alba a sliby plním. Abyste si nemysleli, že zbytek alba bude v tomto duchu. Moje album bude jako vždy "každej pes jiná ves". Co písnička to výlet do různých hudebních krajů. ☮️☯️❤️ Přeji krásný poslech, v těchto svátcích klidu, rozjímání, zastavení, půstu.

Krásný Vánoce!

Váš Jirka

Finále

Hotovo Finále Obrázek

Tak už jdeme do finále.

Všechny písničky hotový. Huráá!!! Dal jsem to do Vánoc, jak jsem slíbil. Ani se mi tomu nechce věřit. Byla to neuvěřitelná fuška. Měsíce neskutečně intenzivní práce. Kromě domova a studia pro mě neexistoval vnější svět. A páč jsem u toho ještě byl na mateřský s dvouletou holčičkou, tak to se ani nedá popsat, co všechno jsem zažíval. Někdy o tom napíšu knihu. V momentě, kdy toto píšu, se mi snaží malá přeorganizovat lednici, u toho si sundavá pokakanou plenku, kterou se mi chce patrně pochlubit a z mýho gramofonu si udělala kolotoč pro panenky... a já musím dokončit to, co píšu, páč jindy bych se k tomu už nedostal. Takže nejsem teď schopen psát ani orginálně ani vtipně a už vůbec ne pravopisně. Takže ještě pár technických detailů a jdu přebalovat.

Bohužel Vám všem nebudu schopen do Vánoc album dodat. To vše bude až po svátcích. Důležitý však je, že už to je a to hlavně díky Vám.


Nicméně mám pro Vás malej Vánoční dáreček v podobě videoklipu a písničky. Dlouho jsem přemýšlel, kterou písničku vydat jako pilotní singl. Obyčejně hudebníci vydávají tu nejlepší písničku, jež posluchače navnadí ke koupi CD. Leč zvolil jsem opačnou taktiku, neboť vy už jste si to CD stejně koupili. A navíc, jsem občas zklamanej, když si koupím album od nějaký skupiny na základě jednoho hitu a pak zjistím, že zbytek alba je jen vata. Zvolil jsem proto rafinovaný plán. Jako první jsem vybral nejhorší písničku, a o to víc si pak budete užívat těch ostatních lepších. Videoklip zveřejním v sobotu před Vánoci, to jest zítra a  pokud nezapomenu, zítra sem hodím na písničku odkaz. Nebo sledujte můj facebook. https://www.facebook.com/jirka.mucha.1

Přeji Vám všem krásný svátky. Mě čeká přes svátky ještě mnoho práce technického rázu...

A už běžím přebalovat, uklízet, nakrmit, vykoupat, před tím než se vydám do studia na noční směnu.

Váš Jirka