Nové album Jirky Muchy - crowfunding kampaň

Novinky - Nové album Jirky Muchy

Podpořte natáčení mého nového alba. Mám připraveno mnoho nových písní a jen s vaší pomocí budu schopen album natočit a vydat.

Hudba

Vážení přátelé

CD - Partner In Time Vážení přátelé Obrázek

CD je již na světě. Situace v posledních dvou měsících nebyla úplně příznivá k umělcům všeho druhu a bylo nutný počkat, než se to celé uklidní. Netušil jsem, že to bude trvat tak dlouho. Nyní je myslím ideální čas na vydeání CD.

V té době, co začalo všechno to opatření jsem rychle vydal album aspoň v digitální podobě, s tím, že by to možná mohlo dodat lidem trochu pozitivní nálady.  A páč jsem přišel o veškerou príci na pár týdnů, chodil jsem do studia a poslouchal svoje písničky, a nedalo mi to, a trochu jsem si s nimi ještě pohrál. Album jsem ještě dolešťoval, dolaďoval, vylepšoval a dokonce nahrál, jen tak pro radost jednu bonusovou píseň, která je i na CD. Myslím, že písničky prokoukly opravdu citelně, že to jistě oceníte. Všem jsem poslal digitální verzi do emailu. Pokud vám email nepřišel, mrkněte se, zda vám nespadl do spamu :)

Datum křestu zatím nevím, to se bude odvýjet podle toho, jaká bude situace a co nám ještě vláda povolí či zakáže..

Nicméně nyní v sobotu – 23.5.  od 18 - 21h vás všechny zvu na akci v Plzni, kde si můžete moje CD vyzvednout, zakoupit. Bude se jednat o takové neformální setkání, s improvizovaným programem. Dobrá zpráva i pro ty, co si objednali cukroví, budu ho pro vás již v sobotu mít a nebude to cukroví jen  tak nějaký. Přijdou i přátelé s nástroji, s kytarami, takže počítám, že dojde k nějakému hraní a zpěvu. Můžete přijít jen pro CD nebo si popovídat, vzít přátele. Zváni jste všichni. Koná se to v kavárně Plzeň Zastávka, Přeštická 4. Což je bývalá nádražní budova přestavěna v kulturní kavárnu, naproti Zimnímu stadionu. Ti, co nebudou moc přijít, těm CD pošlu poštou či se s některými z vás, co bydlí v Plzni, mohu domluvit i na předání.

Těším se na setkání

A mějte krásné dny

Jirka

Dozrála doba pro CD

Vážení přátelé a podporovatelé mojí hudby Dozrála doba pro CD Obrázek

Milý přátelé, fanoušci a podporovatelé mojí hudby. Zdá se, že se vracíme do jakéhosi skoronormálu. Před kadeřnictvím se tvoří dlouhé fronty a tak jsem si řekl, že asi už dozrál čas k vydání mého CD. Takže dnes se moje album poslalo do výlisu a do tisku. Počítejme asi tak sedm dní a sedm nocí a CD bude světě. :) Krásný den všem!

Partner In Time

Milí přátelé a přispěvovatelé Partner In Time Obrázek

ALBUM UŽ MÁTE DOMA :)

Doufám, že k Vám všem dorazila moje deska v mp3 formě. Fyzické CD a další odměny budou, snad v brzy v dohlednu. Vzhledem k současný situaci se bohužel většina odměn posouvá. Ale nebojte se, situace se uklidní brzy a vše bude tak, jak jsem slíbil.

ZDE KE STAŽENÍ

Pokud někomu z vás náhodou email z mým albem nedorazil stáhněte si ho z mých stránek zdarma:

https://jirkamucha.wixsite.com/jirkamucha

Na stránkách je možnost dobrovolného příspěvku za stažení, tak budu rád, když odkaz pošlete svým známým.

NÁVOD

Album je ve formátu zip, který musíte extrahovat v počítači, v mobilu nebo v tabletu. Uvnitř budete mít složku, ve které jsou písničky + složka s grafickým obsahem obalu. Poté si album přehrajte ve své oblíbené aplikaci na přehrávání hudby.  Ti z vás, kteří si předplatili poděkování v obalu, si mohou své poděkování přečíst. Doufám, že Vás potěší. Album jsem pojal lehce konceptuálně, některé písně se prolínají a proto nejlepší užitek z poslechu budete mít, když ho budete poslouchat ve správném pořadí ?

POHODA

Věřím, že Vás album potěší a naladí na dobrou náladu, zvláště v těchto dnech, kdy mnozí propadají chmurám a strachu. Vždycky čtu v rozhovorech s umělci, že nejlepší výkon podávají v momentech, kdy jsou v depresích nebo v tlaku. Což vůbec nechápu, páč to mám přesně naopak. Abych mohl tvořit, musím být nějak v pohodě. Nedokážu tvořit, když jsem v sebemenším presu. Hudba je mocná a nálada umělce se skrze hudbu přenáší. Smyslem mojí hudby je předávání radosti a lásky. O nic víc v ní nejde, nic víc v ní nehledejte. A teď nemluvím o lásce jako o romantickém sentimentu, ale o něčem, co je podstatou a smyslem celé existence. Věřím v posvátnost a sílu hudby a tak k hudbě přistupuji, i když dělám třeba rokenrol.

PŘÍBĚHY PÍSNÍ

Každá písnička má svůj vlastní unikátní příběh. Všechny písně jsem složil, byť je pro mě těžký se považovat za autora, neboť hudba nikdy nevyšla z bodu nula, ale každý hudebník v podstatě vychází z toho, co už slyšel a to jen nějak modifikuje a pak se pod to podepíše.

Album ale obsahuje i jeden cover, píseň od Briana Wilsona, unikátního hudebníka, skladatele, zpěváka a hlavního člena skupiny The Beach Boys. Je to píseň, přemítající nad existencí a smrtí, leč víc než text je to u této písně hudba, která jde ještě dál, má krásný více hlasé harmonie (text jsem si bez jeho dovolení malinko pozměnil, hihi). Brian Wilson byl člověk neuvěřitelnýho talentu a proto se taky potýkal s nepochopením svýho okolí. Byl nakonec hospitalizován s těžkou psychickou chorobou. Ve skutečnosti to byl zdravej člověk, který měl jen neobvykle enormní sensitivitu, kterou svět kolem něj nedokázal chápat a přijmout a proto byl v neustálem střetu s vnějším světem. Brian Wilson označuje tuto píseň za svou nejosobnější píseň, jakou kdy napsal.

Téma smrti se ještě opakuje v poslední písničce, kterou jsem věnoval naší kamarádce Evce. Evka před necelými dvěma roky tragicky zemřela. Tuto písničku jsme v podstatě napsali spolu. Udělal jsem nejprve hudbu a Evka napsala skvělý text se spirituálním přesahem. Písničku jsem pak dodělával, když už tady s námi Evka nebyla a musel jsem zasahovat i do jejího textu a nakonec přidal úplně novou sloku a refrén a dal celé písni nové téma. Protože nevěřím ve smrt, jakožto konec všeho. Nevním smrt jako temno, ale jako světlo. Vnímám smrt jako maturitu života, jako vstup do další etapy, jako vstup do nového života. A tak i do písně jsem se snažil vložit emoce naděje, smíření a radosti.

VZÁCNÁ SPOLUPRÁCE

Mám obrovskou radost z písně In The Clouds, kterou se mnou nazpíval Steve Conte. Steve Conte je americký zpěvák, jehož jsem, už nějakej ten rok, fanouškem. Krom toho, že je to člen legendární punk-rockový skupiny New York Dolls, kteří ovlivnili celou řadou kapel jako například Gun’n Roses, je Steve Conteho znám ze svojí spolupráce s Yoko Kanno a já ho slyšel poprvé v soundtracku z mých dvou oblíbených anime seriálů Wolf’s Rain a Cowboy Bebop (mimochodem úžasné seriály)

RETRO

Moji nejskalnější fanoušci najdou na albu i některé starší písně, kompletně předělaný, které jsem prostě musel nahrát. Dokonce jedna melodie pochází z doby, kdy mi bylo 17 let.

ZÁHADA

Možná si říkáte, v jakým to jazyce zpívám v písni Ydoaydo. Můžete hádat, pokud neuhádnete, tak vám to možná prozradím.

TRADIČNĚ

A tradičně na závěr opět poděkuji Vám všem.

PROSBA

A ještě malá prosbička. Bude mi velice nápomocný, budete-li moje album dál šířit, nejlépe prostřednictvím odkazu na moje stránky https://jirkamucha.wixsite.com/jirkamucha moje videa na youtube či jen třeba zmínkou.

Pro mě je to situace trochu komplikovaná, neboť náklady na album vysoce překročily sumu, která se na startovači vybrala a bohužel virus, který mezi námi běhá, mi teď zastavil všechny domluvené práce, takže se dostávám každým dnem do velkých finančních ztrát.

Ale abych nekončil trudomyslně, nějak se mi pořád drží můj chorobný optimismus, za kterej občas dostávám doma i vynadáno. Takže věřím, že vše prostě dopadne dobře, přesně tak jak to dopadnout má. Jsme ti kdo tvoříme svět. A můžeme tomu pomoct. A pro mě je pomoc už to, že o tom třeba někomu řeknete. zmínite. V mém studiu můžu každý den pracovat i na dálku. Můžu vytvářet muziku online pro kohokoliv. Dělám mastering, mix, zvukové rekonstrukce, remastering starých nahrávek. Hudbu na zakázku. Kurzy mixu, masteringu, základy nahrávání. Většina těchto aktivit se dá dělat úplně v pohodě na dálku – online. Tak kdybyste věděli o někom, kdo by měl zájem, stačí se ozvat. Můj kontakt jirkamucha01@gmail.com

Mějte se všichni nádherně, odpočívejte, užívejte těchto dnů s rodinou, choďte do přírody. Já se zase ozvu a nebojte, vše bude dobré! A nakonec.... všichni stejně umřeme, tak jako tak. Takže buďte na sebe hodný :D

Váš Jirka

 

PS: hrubki, gramatyku, krasopys nestíhám kontrolovat. Moje děti už chtějí oběd, tak musím jít a než bych to po sobě opravil, to by byla další godina... :D A víte, co znamená v mnoha slovanských jazycích godina? Rok. ;)